AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

XIV edycja Coface Country Risk Conference

2019/02/11 CCIFP poleca 

Zapraszamy do udziału w XIV edycji Coface Country Risk Conference, która odbędzie się 26 marca 2019 r. w Warszawie. 

Konferencje poświęcone są ryzykom w międzynarodowych i krajowych transakcjach handlowych i wspieraniu bezpiecznego rozwoju i eksportu polskich przedsiębiorstw. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Polityka, gospodarka, regulacje – biznes pod presją zmian.”

Biznes w Polsce coraz bardziej uzależniony jest od wydarzeń na rynkach międzynarodowych. Już nie tylko sytuacja gospodarcza głównych partnerów handlowych kształtuje strategie biznesowe, ale także polityka. Niepewność i ryzyko polityczne coraz częściej dotyczą Europy, czyli najbardziej istotnego rynku zbytu dla polskich firm. Procedura wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, sytuacja we Włoszech, demonstracje ruchu „żółtych kamizelek” we Francji to przykłady czynników istotnych dla polskich eksporterów.

Koniunktura na głównych rynkach zagranicznych jest słabsza, co znajdzie odzwierciedlenie w zwalniającym tempie wzrostu naszej gospodarki. Gospodarstwa domowe korzystają ze sprzyjającej sytuacji na rynku pracy, jednak presja na wzrost wynagrodzeń i trudności w zapełnieniu wakatów stały się istotnym kryterium ograniczającym bieżącą działalność i rozwój przedsiębiorstw. Pomimo wysokiego tempa wzrostu naszej gospodarki w zeszłym roku, upadłości i restrukturyzacje przedsiębiorstw zwiększyły się o 10% potwierdzając, że otoczenie makroekonomiczne nie jest wyłącznym kryterium mogącym poprawić sytuację płynnościową biznesu.

PROGRAM KONFERENCJI >>>

Dla firm stowarzyszonych w CCIFP zniżka 30%! Aby otrzymać kod zniżkowy prosimy o kontakt: anna.piejko@ccifp.pl

 Więcej informacji o wydarzeniu >>>

 

WIEDZA EKSPERCKA

Podczas spotkań uczestnicy mogą zapoznać się z analizami aktualnych tendencji w światowej gospodarce, oceną ryzyka na wybranych rynkach, najnowszymi prognozami dotyczącymi polskiej gospodarki, a także z doświadczeniami polskich przedsiębiorców w zarządzaniu ryzykiem. Konferencje są cenione przez uczestników za profesjonalne i niekomercyjne podejście organizatorów i prelegentów.

 

DOŚWIADCZENIE ORGANIZATORA

Od 23 lat Coface organizuje na świecie konferencje Country Risk. Są one dopełnieniem publikowanych co kwartał ocen ryzyka 160 krajów, ustalanych przez Coface w oparciu o unikalną wiedzę na temat zachowań płatniczych firm i doświadczenie analityków ds. oceny ryzyka, współpracujących na bieżąco z klientami Coface i weryfikujących kondycję ich dłużników. Aktualne oceny są dostępne bezpłatnie na lokalnych stronach Coface.

 

PRELEGENCI

Wśród mówców gościliśmy ekonomistów i ekspertów, m.in. prof. Leszka Balcerowicza, prof. Marka Belkę, prof. Grzegorza Kołodkę, prof. Witolda Orłowskiego, Jakuba Borowskiego, Krzysztofa Rybińskiego, Ryszarda Petru, Małgorzatę Starczewską-Krzysztoszek, Andrzeja Sadowskiego, Macieja Relugę, Ilonę Antoniszyn-Klik, Stanisława Cioska, specjalistów z sektora bankowego i ubezpieczeniowego, ekspertów z organizacji gospodarczych, a także polskich eksporterów-praktyków.

 

ADRESACI

Konferencje co roku gromadzą 250-350 uczestników – reprezentantów największych firm i eksporterów polskich. Skierowane są do członków zarządów, właścicieli, dyrektorów finansowych, menedżerów działów oceny ryzyka, kontrolingu, księgowości, eksportu oraz podejmujących decyzje w zakresie ochrony lub finansowania należności.

Logo granatowe z datą