Inwestycje francusko-polskie – Technologie i R&D

Seminaria, szkolenia i konferencje 

Seminarium w języku angielskim

Kiedy - godziny : 10.00 -13.30
Gdzie CCIFP, ul. Widok 8, Warszawa
Cena 260 PLN pracownicy firm stowarzyszonych, 520 PLN pozostałe osoby.
Liczba miejsc 17
Język prowadzenia angielski

Zapraszamy na spotkanie poświęcone francusko-polskim inwestycjom w branży technologicznej.

Po krótkim przedstawieniu przepisów prawnych i podatkowych obowiązujących we Francji, w Polsce i w Unii Europejskiej omówimy różnorodne zachęty dla inwestorów oferowane w zakresie badań i technologii na rynku polskim i francuskim.

Mówiąc o zachętach stosowanych we Francji, nie sposób pominąć najhojniejszej na świecie ulgi podatkowej z tytułu badań naukowych, rozwiązań oferowanych startupom oraz gazelom biznesu, inkubatorów oraz preferencji podatkowych „IP-Box” w wersji francuskiej.

W Polsce należy natomiast pamiętać o bardzo dobrze wyszkolonych pracownikach, świetnej infrastrukturze i bardzo korzystnych zasadach podatkowych.

Połączenie obu tych systemów stanowi gwarancję sukcesu inwestycji w technologie i w R&D.

Podczas spotkania odpowiemy na wszystkie Państwa pytania dotyczące omawianej tematyki. Chcemy, by uzyskali Państwo konkretne odpowiedzi na temat warunków kwalifikowalności, idealnego połączenia obu systemów, struktury inwestycji typu „cross-border” oraz najważniejszych wyborów, jakich trzeba dokonać w nowym, międzynarodowym środowisku podatkowym, które obecnie jest na etapie formowania, a niebawem będzie szeroko stosowane.

Grupa docelowa:

Czy reprezentują Państwo polską lub francuską firmę technologiczną i są w trakcie realizacji jakiegoś projektu technologicznego? Chcieliby Państwo uzyskać na ten temat więcej informacji? Zachęcamy do spotkania z nami, wysłuchania i zadania pytań.

Prowadzący:

Arnaud JOUANJAN – Adwokat partner – Kancelaria Jouanjan&Partners - Francja

Pracował w dziale podatkowym w Ernst & Young w Paryżu, gdzie zdobył znaczne doświadczenie, a następnie jako specjalista podatkowy od rynków europejskich i azjatyckich w firmie Schlumberger Industries w Paryżu. W 1989 r. założył własną kancelarię Jouanjan&Partners specjalizującą się w międzynarodowym doradztwie podatkowym. Obecnie doradza licznym firmom prowadzącym projekty w wielu krajach. Jest członkiem dwóch sieci specjalistów podatkowych, ITSG i TTN, w których zajmuje stanowiska kierownicze. Jako pragmatyk zawsze poszukuje dla swych klientów najlepszych rozwiązań podatkowych, restrykcyjnie przestrzegając zasad, w których gąszczu czasem trudno się poruszać.

Bracken CROSSLEY – Prawnik junior – Kancelaria Jouanajn&Partners

Ukończyła wydział prawa na uniwersytecie Aix-Marseille. Uzyskała tytuł Master II z prawa i opodatkowania przedsiębiorstw oraz dyplom magistra prawa w dziedzinie biznesu, podatków i księgowości w 2017 r. Ostatni rok studiów spędziła w dziale prawnym organizacji ITER. W okresie studiów odbyła dwa staże wakacyjne – jeden u eksperta podatkowego prowadzącego działalność w Genewie, drugi – w kancelarii Jouanjan&Partners. Następnie dołączyła do zespołu tej kancelarii i współpracuje z nią od marca 2018 r. Obecnie przebywa w Polsce, w ramach Międzynarodowego Wolontariatu za Granicą (VIE). Pracuje dla kancelarii Łyszkiewicz Tarasiuk.

Anna TARASIUK – Adwokat – partner w Kancelarii Łyszkiewicz Tarasiuk

Prowadzi praktykę adwokacką od 1999 r. Zdobyła duże doświadczenie w sektorze ubezpieczeń, pracując w kancelariach adwokackich takich jak CMS Cameron McKenna czy Hogan Lovells. Doradza instytucjom finansowym prowadzącym całą lub część działalności na rynku polskim, w tym firmom ubezpieczeniowym, bankom, pośrednikom finansowym i ubezpieczeniowym. W szczególności ma głęboką wiedzę o usługach transnarodowych, dystrybucji produktów ubezpieczeniowych i o ubezpieczeniach bankowych. Pełni też funkcję arbitra w Sądzie arbitrażowym Polskiej Komisji Nadzoru Finansowego i jest mediatorem w centrum mediacji przy palestrze warszawskiej. Jest także wykładowcą i prowadzi wykłady z prawa ubezpieczeniowego na różnych uniwersytetach i w szkołach wyższych.

Marcin Sroga – Adwokat – Kancelaria Zimny – Doradcy Podatkowi

Doświadczenia zdobywał w kancelarii adwokackiej CMS Cameron McKenna, skąd przeszedł do kancelarii adwokackiej Zimny. Doradza firmom polskim i zagranicznym we wszystkich sprawach podatkowych, jakie mogą wyniknąć w trakcie prowadzenia działalności. W szczególności specjalizuje się w cenach transferowych i w kwestiach dotyczących podatku dochodowego od firm. Ma duże doświadczenie w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw, podatków międzynarodowych, planowania podatkowego i prawa spółek. Jest autorem artykułów publikowanych w najważniejszych przeglądach akademickich i gospodarczych.

 

Partner merytoryczny :

 

Société d'Avocats

Annecy - Marseille
Osobom, które anulują swój udział w seminarium do 3 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów seminarium. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 3 dni przed seminarium, koszty nie są zwracane.

Skontaktuj się z nami

Alicja Rukowicz, Manager Centrum Szkoleniowego CCIFP

alicja.rukowicz@ccifp.pl; tel. +48 22 690 68 99, +48 508 520 839