Nasze spojrzenie na… • Izba
Polskie Miasta Przyszłości w 2050 roku - cykl rozmów z ekspertami
“Making the world a better home” to nowy nadrzędny cel Grupy Saint-Gobain.
Podążając za tą ambicją firma Saint-Gobain postanowiła zbadać, jak będą wyglądać Polskie Miasta Przyszłości w 2050 roku. W tym celu zaproszono wybitnych architektów, biznesmenów i naukowców, z którymi zostały przeprowadzone rozmowy o przyszłości. Gospodarzem tych arcyciekawych spotkań był Dariusz Bugalski, podcaster, wybitny dziennikarz.
Wszystkie rozmowy sukcesywnie już ukazały się na stronie projektu, na którą serdecznie zapraszamy Was już dziś w imieniu red. Bugalskiego i naszym:
WWW.SAINT-GOBAIN.PL/POLSKIE-MIASTA-PRZYSZLOSCI-2050
Zapraszamy do obejrzenia dwóch kolejnych odcinków cyklu:
W piątym odcinku został poruszony temat trendów w budownictwie dróg. "Czy w przyszłości transport przeniesie się w chmury?". O tym, czy drogi będą oczyszczać powietrze i ogrzewać nasze domy, oraz czym są asfalty modyfikowane i jakie funkcje spełniają opowiada dr inż. Wojciech Sorociak, ekspert ds. dróg, Politechnika Śląska, Eurovia.
"Woda − zasób, który z nami był od zawsze, dziś powoli staje się produktem deficytowym. Wody zaczyna brakować nawet w Europie, w tym w Polsce.".
Gościem szóstego odcinka cyklu Polskie Miasta Przyszłości 2050 był Prof dr hab. inż. Marian Kwietniewski. Ekspert w dziedzinie infrastruktury wodno−kanalizacyjnej podzielił się swoją wiedzą na temat wyzwań z którymi, muszą się mierzyć dzisiejsze i przyszłe miasta, aby wody wystarczyło dla każdego oraz technologii które, mają nam w tym pomóc.
Nowatorski efekt wielomiesięcznej ścisłej współpracy ekspertów Saint−Gobain oraz Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością mogą Państwo odnaleźć: TUTAJ
Przypomnijmy, że opiera się on na badaniu foresightowym, czyli takim, w którym wybiegamy daleko w przyszłość i badamy wpływ nieistniejących jeszcze rozwiązań na rzeczywistość. Wyniki i interpretacja badań są ilustracją tego, co będzie się działo z polskimi metropoliami w perspektywie najbliższych trzech dekad.
Zapraszamy również Państwa do zapoznania się z najnowszymi informacjami na temat Wyzwań dla Polski na stronie naszej cyfrowej publikacji, która powstała we współpracy z ekspertami z firm tworzących naszą organizację, a także instytucji specjalizujących się w tematach poruszanych w raporcie "Polskie Miasta Przyszłości 2050" >>>