Wydarzenia
Credit Agricole Bank Polska będzie obecny na Forum IMPACT’25 w Poznaniu
Spotkajmy się w Poznań Congress Center i strefie FRENCH INNOVATION HUB oraz na debacie 15 maja o godz. 13:15, na scenie 5 - Europa innowacji.
Credit Agricole Bank Polska jest częścią Grupy Credit Agricole – jednej z 10 największych instytucji finansowych na świecie. W Polsce od 2001 r. Obsługuje ponad milion klientów indywidualnych, rolników, firmy oraz korporacje. Jest jednym z najchętniej polecanych banków w Polsce.
-
Bank intensywnie inwestuje w rozwój – w 2023 r. poniósł wysokie nakłady m.in. na cyfryzację usług i zielone inicjatywy (co odzwierciedla jego strategiczne cele zrównoważonego rozwoju), zaś Grupa Crédit Agricole globalnie kontynuuje znaczące inwestycje w innowacje i rozwój działalności.
-
Liczba miejsc pracy: Credit Agricole Bank Polska zatrudnia ok. 5 900 pracowników, a Grupa Crédit Agricole na świecie ok. 154 000 pracowników
-
Bank posiada 462 placówki (oddziały) w Polsce, zaś globalnie Grupa CA dysponuje rozległą siecią oddziałów (największa detaliczna sieć bankowa we Francji, obsługująca łącznie 54 mln klientów.
-
W Polsce Crédit Agricole należy do liderów – jest 1. na rynku kredytów konsumenckich i leasingu. Globalnie Grupa CA jest jedną z największych instytucji bankowości detalicznej na świecie, umacniając swoją pozycję dzięki zrównoważonym inwestycjom i innowacjom.
-
Bank współpracuje z setkami lokalnych dostawców i partnerów biznesowych w Polsce, dbając o to, by współpraca opierała się na wspólnych wartościach oraz przestrzeganiu jednolitych standardów etycznych.
-
Nowe produkty i technologie: Crédit Agricole wprowadza innowacyjne rozwiązania, np. zielone produkty finansowe (specjalne kredyty na cele ekologiczne) oraz nowoczesne narzędzia cyfrowe – m.in. wirtualny doradca (chatbot) i nowa aplikacja mobilna – usprawniające obsługę klienta i poprawiające doświadczenie użytkownika.
-
Polityka innowacyjności: Bank realizuje strategię wspierania innowacji, integrując je ze swoimi celami biznesowymi. Polityka innowacyjności Crédit Agricole zachęca pracowników do zgłaszania usprawnień i nowych pomysłów, a także przewiduje współpracę ze startupami oraz wdrażanie projektów wewnętrznych (np. inicjatywa Green IT dla zrównoważonych technologii)pl.linkedin.com.
-
Projekty R&D i patenty: Grupa Crédit Agricole prowadzi centra innowacji i badawczo-rozwojowe na świecie, zatrudniające specjalistów pracujących nad nowymi technologiami finansowymi. Efektem tych prac są m.in. rozwiązania z zakresu AI i fintech, a bank dba o ochronę swojej własności intelektualnej – Grupa posiada liczne patenty związane z usługami bankowymi i technologiami finansowymi, potwierdzając swoją innowacyjność na rynku.
-
Bank redukuje swój wpływ na klimat – w 2023 r. obniżył ślad węglowy o 67% względem 2019 r. (przekraczając cel 66%) i zmierza do 84% redukcji do 2025 r. Ponad 95% oddziałów CA w Polsce zasila obecnie energia ze źródeł odnawialnych, a 208 placówek wyposażono w energooszczędne oświetlenie LED. Bank intensywnie rozwija też zielone finansowanie – planuje zwiększyć portfel zielonych kredytów do 2 mld zł do 2025 r.
-
Crédit Agricole stawia na odpowiedzialność społeczną – edukuje interesariuszy w zakresie zrównoważonego rozwoju i ESG (m.in. programy dla klientów i społeczności), promuje różnorodność i inkluzywność w miejscu pracy (realizując programy rozwojowe Inclusive Leader i Inclusive Teams dla pracowników oraz angażuje się w inicjatywy społeczne, takie jak wolontariat pracowniczy czy wspieranie lokalnych społeczności.
-
Bank przestrzega najwyższych standardów ładu organizacyjnego – posiada m.in. polityki antykorupcyjne i poszanowania praw człowieka, a w 2023 r. znacznie wzmocnił zarządzanie ryzykiem ESG oraz ujawnianie informacji dot. klimatu i przyrody Crédit Agricole raportuje zgodnie ze standardami GRI oraz zaleceniami TCFD, a jako jeden z pierwszych uwzględnił w swoim raporcie również rekomendacje TNFD (dotyczące ryzyk związanych z naturą), zapewniając maksymalną przejrzystość i odpowiedzialność.
Internetowy kalkulator, dzięki któremu każdy może sprawdzić swój indywidualny ślad węglowy. Wystarczy odpowiedzieć na kilkanaście pytań w kategoriach: dom, transport, podróże i styl życia, by dowiedzieć się jaki jest nasz wpływ na klimat. Narzędzie jest bezpłatne i można z niego skorzystać on-line na stronie www.credit-agricole.pl