AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Jubileuszowy rok dla Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej

2019/02/13 Aktualności CCIFP 

Dokładnie 25 lat temu została założona Francusko-Polska Izba Gospodarcza, dlatego też rok 2019 będzie obfitował w wiele jubileuszowych wydarzeń. Nowy logotyp, uroczysta Gala, raport o francuskich inwestycjach, to tylko niektóre z elementów tegorocznych obchodów.

Francusko-Polska Izba Gospodarcza została założona przez pierwszych francuskich inwestorów w 1994 roku. Licząca wtedy zaledwie kilkanaście firm organizacja, dzisiaj jest jedną z największych i najbardziej dynamicznych izb bilateralnych w Polsce.

Przygotowany został w okazji jubileuszu specjalny film przedstawiający ewolucję francusko-polskiej współpracy gospodarczej. Zapraszamy do jego obejrzenia:

Obchody jubileuszu trwać będą przez cały rok, a pierwsze z wydarzeń oficjalnie rozpoczynających świętowanie, odbyło się 15 lutego. Była to uroczysta Gala 25-lat CCIFP, której motywem przewodnim był festiwal w Cannes. Nie zabrakło na niej ludzi zasłużonych dla rozwoju samej Izby, jak i polsko-francuskich stosunków gospodarczych, byłych Prezesów CCIFP, ale również obecnych szefów największych inwestorów, ludzi biznesu, polityki i mediów. Specjalnie na tę okazję przyjechał po raz pierwszy do Polski Alain Passard, trzygwiazdkowy mistrz kuchni, największy talent w dziedzinie kuchni warzywnej, który przygotował dla gości danie główne. Nie zabrakło również tradycyjnego tortu jubileuszowego oraz toastu. Zapraszamy do obejrzenia filmu z Gali CCIFP, dostępnego tutaj >>>

Kolejnym elementem obchodów będzie publikacja specjalnego raportu podsumowującego 25-lat obecności francuskiej w naszym kraju. Zawierał on będzie dane na temat poziomu zaangażowania firm francuskich w rozwój polskiej gospodarki, a także wyniki ankiety dotyczącej prowadzenia działalności w naszym kraju, jak i planów biznesowych na kolejne lata. Prezentacja raportu zaplanowana jest na kwiecień. Dodatkiem do raportu mogą być również mniejsze opracowania sektorowe lub tematyczne, które pokażą rolę inwestycji francuskich w poszczególnych branżach. W tym samym miesiącu odbędzie się Walne Zgromadzenie CCIFP, które będzie dodatkową okazją do spotkania w gronie prezesów największych firm.

Rok 2019 będzie dla CCIFP również okazją do podkreślania długoletnich i partnerskich związków pomiędzy biznesem francuskim i polskim. Wraz z firmami stowarzyszonymi przygotowany zostanie specjalny pawilon francuski oraz szereg debat w trakcie najważniejszych spotkań gospodarczych w Polsce: majowego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach oraz wrześniowego Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Przez cały 2019 rok CCIFP stosować będzie nowe, jubileuszowe logo, podkreślające ćwierćwiecze istnienia.


Warto regularnie odwiedzać witrynę www.ccifp.pl, na której znajdą się najnowsze informacje na temat poszczególnych wydarzeń organizowanych przez Izbę, jak również najnowsze informacje z firm stowarzyszonych. Więcej informacji na temat jubileuszu i możliwości dołączenia do organizowanych przez CCIFP wydarzeń udziela Joanna Jaroch-Pszeniczna, joanna.jaroch@ccifp.pl.

logo ccifp 25 lat