WYDARZENIA


Save the date – Spotkania Warszawskie – „Być Kobietą w XXI wieku”

2019/05/24

Kiedy 2019/05/24 - 2019/05/24
Gdzie Zamek Królewski w Warszawie - WEJŚCIE PRZEZ ARKADY KUBICKIEGO
Cena 350 PLN netto dla firm stowarzyszonych / 550 PLN netto dla pozostałych uczestników
Liczba miejsc 350 Język prowadzenia polski / francuski (zapewniamy tłumaczenie)

Co oznacza bycie kobietą w XXI. wieku we Francji czy w Polsce? Chociaż kobiety stanowią połowę ludzkości, ich reprezentacja na najwyższym profesjonalnym poziomie jest stale przedmiotem walki. Walka ta, która czasami jest wygrywana w niektórych krajach dzięki zdecydowanemu podejściu legislacyjnemu i regulacyjnemu. Być kobietą, nawet w rozwiniętych krajach Europy w 2019 roku, nadal stanowi wyzwanie.

Jak wspierać kobiety w dążeniu do równouprawnienia? Jakie są oczekiwania kobiet wobec wymagań biznesu, instytucji i Państwa jako gwaranta zrównoważonego rozwoju społecznego? Jaką rolę mogą odegrać w dążeniu kobiet do sukcesu?

Zaprosiliśmy do udziału w debacie między innymi Christine Taubira, Marlene Schiappa, Jadwiga Emilewicz, Emmanuelle Duez, Aleksandra Dulkiewicz oraz inne przedstawicielki kobiecego biznesu.

WEJŚCIE NA SPOTKANIA WARSZAWSKIE ODBYWA SIĘ PRZEZ ARKADY KUBICKIEGO

 

 24.05.2019

godz. 09:00  – 14:00

Szczegółowy program już wkrótce

 

Języki konferencji: polski i francuski (tłumaczenie symultaniczne)

Kontakt i zapisy:
https://spotkaniawarszawskie.pl/formularz-rejestracyjny

******

Spotkania Warszawskie to doroczne forum francusko-polskie, które CCIFP organizuje od 2013 roku. Inspiracją do jego stworzenia były debaty odbywające się w opactwie Royaumont we Francji od 2003 roku. Celem Spotkań Warszawskich jest umożliwienie otwartego dialogu na najwyższym szczeblu, pomiędzy przedstawicielami środowisk politycznych, gospodarczych, artystycznych, uniwersyteckich, w taki sposób, aby każdy mógł bez skrępowania wyrazić swoje zdanie i wymienić się opiniami z pozostałymi uczestnikami. Spotkania te stały się prawdziwym pomostem pomiędzy Francją a Polską.

 

W poprzednich edycjach udział wzięli, m.in.:

  Luc Ferry, Filozof, doktor nauk politycznych, były Minister Edukacji Narodowej przemawia podczas Spotkań Warszawskich w 2018 roku
     
  Mateusz Morawiecki, Premier RP, na otwarciu Spotkań Warszawskich w 2015 roku
     
  Jacques Attali i Michał Boni na Spotkaniach Warszawskich 2014
     
  Michèle Alliot-Marie, była minister spraw wewnętrznych, obrony i spraw zagranicznych, otwiera Spotkania Warszawskie 2015
     

 

***

Pierwsza edycja Spotkań Warszawskich miała miejsce 16.11.2013 r. na Zamku Królewskim w Warszawie i w Arkadach Kubickiego. Tematem przewodnim konferencji była przyszłość dla Europy. W 2014 roku ponad 300 gości pojawiło się na Zamku Królewskim, by uczestniczyć w dyskusjach wokół pytania „Czy Europa dołączy do cyfrowego przewrotu?”. W listopadzie 2015 r. paneliści i uczestnicy pochylili się nad tematem “Czy warto być GREEN?” i rozmawiali na temat zrównoważonego rozwoju w wymiarze osobistym, społecznym, biznesowym i ponadpaństwowym. W latach 2016 – 2017 Spotkania Warszawskie się nie odbywały. Kolejna edycja odbyła się  15 czerwca 2018 roku i skupiała się na Rewolucji przemysłowej 4.0 oraz roli Sztucznej  Inteligencji.