AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Rödl & Partner wysoko w rankingu Firm Doradztwa Podatkowego dziennika „Rzeczpospolita”

W XIII edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej” Rödl & Partner znalazł się w ścisłej czołówce. 

„10 ZMIAN W PRAWIE – WIOSENNE PORZĄDKI W FIRMIE” PUBLIKACJA EKSPERTÓW RÖDL & PARTNER

Adwokaci i radcy prawni kancelarii Rödl & Partner opracowali bezpłatną broszurę „10 ZMIAN W PRAWIE – WIOSENNE PORZĄDKI W FIRMIE”, aby ułatwić przedsiębiorcom zrozumienie zmian w przepisach i nowych regulacji obowiązujących w 2019 roku. 


Zbiórka funduszy na odbudowę Notre-Dame de Paris

2019/04/19 Aktualności CCIFP 
Po tragicznym pożarze paryskiej katedry Notre-Dame, chcemy jako CCIFP przyłączyć się do dzieła odbudowy i w związku z tym uruchamiamy zbiórkę funduszy na renowację zniszczonej Katedry. 

Air France i KLM na pomoc katedrze

Warszawa, 17.04.2019 r. – Na skutek tragicznego pożaru, znany na całym świecie symbol francuskiej historii - katedra Notre Dame w Paryżu doznała poważnych zniszczeń.

Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS już 24 kwietnia

104 firmy z Czech, Litwy, Niemiec, Włoch i Polski na ponad 2500 mkw powierzchni. Jubileuszowe 10. Targi Techniki Gazowniczej zapowiadają się bardzo interesująco.

Walne Zgromadzenie 2019

2019/04/17 Aktualności CCIFP 
We wtorek 16 kwietnia 2019 odbyło się Walne Zgromadzenie członków Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej. 

Barometr EFL na II kwartał: sprzedaż nakręca MŚP. Większych zamówień spodziewa się aż 40% mikro, małych i średnich firm

2019/04/16 Raporty i opracowania 
  Odczyt Barometru EFL[1] na II kwartał 2019 roku, w odróżnieniu od wyników trzech poprzednich kwartałów, wskazuje na niewielką poprawę nastrojów w sektorze MŚP. Wyniósł on 54,5 pkt., co oznacza wzrost o 4,6 pkt. kw./kw., nieco wyższy od prognozowanego. Eksperci EFL wskazują, że dynamika wskaźnika nie jest zaskoczeniem, ponieważ od początku realizacji pomiarów (od 2015 roku) wyniki II kwartału są zawsze lepsze od pierwszych wyników rocznych. Jednocześnie zwracają uwagę, że pomiar jest mniej optymistyczny niż odczyty II kwartału z poprzednich lat, co może wskazywać, że miko, mali i średni przedsiębiorcy obawiają się wyhamowywania koniunktury.

CCIFP zmienia stronę internetową!

2019/04/16 Aktualności CCIFP 
Już za kilka dni przeniesiemy się na całkowicie nową, nowoczesną i funkcjonalną stronę internetową. Wraz z końcem kwietnia pożegnamy się z dotychczasową prezencją naszej strony, z której korzystaliśmy od kilku lat. Zaproponujemy Państwu przejrzystą i przyjazną szatę graficzną, w której zebrane zostaną zaktualizowane materiały w jeszcze bardziej intuicyjnej strukturze!

Komunikat S&P neutralny dla stawek IRS

2019/04/15 Raporty i opracowania 
W ubiegłym tygodniu 2-letnie stawki IRS zwiększyły się do 1,82 (wzrost o 2pb), 5-letnie do 2,05 (wzrost o 1pb), a 10-letnie do 2,39 (wzrost o 1pb).