AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Zarząd Exact Systems sfinalizował transakcję wykupu managerskiego

2018/11/07 Aktualności z firm stowarzyszonych 

Kancelaria prawna Crido Legal doradzała zarządowi Exact Systems - Pawłowi Gosowi (Prezesowi Zarządu) i Lesławowi Walaszczykowi (Wiceprezesowi Zarządu) przy wykupie managerskim Exact Systems od Work Service S.A. Łączna kwota sprzedaży to 139,76 mln zł, a wliczając w to odbywającą się w ramach transakcji sprzedaż udziałów w Exact Systems GmbH łączna wartość transakcji opiewa na 155,26 mln zł.

Wykup został dokonany wspólnie z funduszami współzarządzanymi przez CVI Dom Maklerski. Exact Systems to lider rynku kontroli jakości dla przemysłu motoryzacyjnego. Grupa jest obecna w 11 krajach w Europie oraz Chinach, a od 2007 roku jej współwłaścicielem był Work Service.

Jako założyciele od początku tworzyliśmy historię Exact Systems. Wiemy jak ogromny potencjał ma firma, a teraz otwierają się przed nami nowe możliwości dalszego rozwoju. Chcemy je w pełni wykorzystać i liczymy na dalszy dynamiczny wzrost spółki – zarówno organiczny jak i poprzez akwizycje – mówi Lesław Walaszczyk, Wiceprezes Zarządu Grupy Kapitałowej Exact Systems.

Ze strony Crido Legal zespołem prowadzącym transakcję zarządzał partner Mateusz Rogoziński, przy wsparciu Magdaleny Purol oraz Mateusza Walczaka. Doradcą Work Service była kancelaria Noerr zaś doradcą CVI była kancelaria Gessel.

Transakcja wykupu managerskiego Exact Systems była jedną z największych w historii polskiego rynku M&A transakcji MBO. Cieszymy się, że moglibyśmy wspomagać Zarząd w toku całego procesu i w tym kluczowym dla dalszego rozwoju spółki momencie– komentuje Mateusz Rogoziński, Partner w kancelarii Crido Legal.

*** 

O Crido Legal

Crido Legal świadczy kompleksową obsługę prawną obejmującą, m.in.: doradztwo w zakresie transakcji M&A, prawa własności intelektualnej i danych osobowych, umów kredytowych, nieruchomości oraz złożonych restrukturyzacji korporacyjnych (połączenia, przekształcenia, podziały, zakładanie funduszy etc.), a także bieżącą obsługę prawną przedsiębiorców, w szczególności w zakresie prawa spółek. Pomagamy klientom w określeniu optymalnej, zarówno pod względem prawnym, jak i podatkowym, struktury organizacyjnej oraz przeprowadzamy kompleksowe restrukturyzacje firm. Doradzamy w transakcjach krajowych i międzynarodowych. Oferujemy również kompleksowe usługi prawne związane z pozyskaniem oraz prawidłowym wykorzystaniem pomocy publicznej.

Nasi klienci powierzają nam sprawy o kluczowym charakterze dla prowadzonego przez nich biznesu (m.in. transakcje fuzji i przejęć, projekty związane z sukcesją, restrukturyzacje finansowe oraz podatkowe). Nasz zespół liczy ponad 30 prawników posiadających wiedzę i doświadczenie, dzięki którym zapewniamy obsługę prawną złożonych i skomplikowanych projektów dla różnych branż.

Dokładamy najwyższej staranności aby zrozumieć kontekst ekonomiczny transakcji i specyfikę każdej gałęzi biznesu, w których działają nasi klienci. Jednocześnie doświadczenie, wiedza i wsparcie pozostałych zespołów Crido Taxand pozwalają nam działać dynamicznie, tak aby nasi klienci nie musieli zwlekać z decyzjami biznesowymi. Współpraca z Crido Taxand oraz siecią Taxand sprawia, że nasi klienci „pod jednym dachem” otrzymują kompleksową usługę prawną, podatkową i doradztwa finansowego, co jest unikalnym rozwiązaniem na rynku.

Więcej informacji na cridolegal.pl

Kontakt dla mediów:

Agata Woźniak, Starszy specjalista ds. marketingu

agata.wozniak@crido.pl |+ 48 532 756 164

Crido