AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Work Service zawarł umowę odnośnie zbycia akcji w grupie Exact Systems na rzecz Cornerstone Partners oraz Oaktree Capital Management

2018/04/15 Aktualności z firm stowarzyszonych 

30 marca 2018 roku, Work Service zawarła przedwstępną umowę sprzedaży wszystkich posiadanych przez siebie akcji w spółkach grupy Exact Systems. Kupującymi będą fundusze zarządzane przez Cornerstone Partners oraz Oaktree Capital Management, L.P. ("Oaktree") reprezentowany w Polsce przez Cornerstone Partners. Wartość przedsiębiorstw została ustalona pomiędzy Stronami na ok. 300 milionów złotych.

Exact Systems jest wiodącym dostawcą usług w sektorze kontroli jakości dla firm operujących w sektorze motoryzacyjnym. Grupa jest obecna w 11 krajach w Europie oraz w Chinach, a od 2007 roku jej współwłaścicielem jest grupa Work Service S.A., która w tamtym czasie nabyła 68% udziałów za cenę 9,5.

“W ostatniej dekadzie Exact Systems istotnie się rozwinął, również dzięki skali działalności naszej Grupy. Jednak dziś zarówno Exact Systems, jak i Work Service zaczynają nowy rozdział. Pod koniec roku 2017 opublikowaliśmy naszą nową strategię na lata 2018-2020, zgodnie z którą Work Service skupi się na swojej kluczowej działalności operacyjnej, tj. wzmacnianiu swojej pozycji w usługach HR w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W związku z powyższym, skupiliśmy się na uproszczeniu naszej struktury organizacyjnej oraz poprawie płynności. Dzięki sprzedaży Exact Systems znacznie zredukujemy poziom długu netto oraz zakończymy proces przejścia do nowego modelu biznesowego” mówi Maciej Witucki, Prezes Zarządu Work Service. “Chcielibyśmy podziękować Zarządowi Exact Systems za dekadę zaangażowania oraz świetne wyniki, co również pomogło podnieść profil Grupy Work Service przez ostatnie lata”.

“Osiągnięcie pozycji lidera w sektorze kontroli jakości branży motoryzacyjnej w Polsce oraz zbudowanie jednej z największych spółek tego sektora w Europie było o wiele łatwiejsze z Work Service, jako naszym partnerem. W imieniu całego Zarządu, chciałbym podziękować Work Service za zaufanie i wsparcie w realizacji naszych celów biznesowych. Teraz jednak chcemy się skupić na naszych przyszłych wyzwaniach i celach. Wierzymy, że wraz z Cornerstone Partners oraz Oaktree będziemy w stanie w najbliższych latach w pełni wykorzystać nowe szanse i będziemy rozwijać się dynamicznie” – powiedział Paweł Gos, Prezes Zarządu Exact Systems S.A.

Cena nabycia akcji posiadanych przez Work Service wyniesie 178,6 milionów złotych, spośród których płatność 13,9 miliona złotych, odnosząca się do transakcji sprzedaży Exact Systems GmbH, zostanie odroczona do 9 miesięcy po zamknięciu transakcji, z zastrzeżeniem spełnienia warunków zawieszających. Dodatkowo, niespłacone kwoty wynikające z zobowiązań międzygrupowych zostaną spłacone Work Service po zamknięciu transakcji.

Blackwood Capital Group był głównym doradcą Work Service, wspieranym przez Noerr, jako doradcę prawnego oraz mBank jako współdoradcę. Exact Systems doradzali Equity Advisors oraz Crido. 

*** 

O Crido Legal

Crido Legal świadczy kompleksową obsługę prawną obejmującą, m.in.: doradztwo w zakresie transakcji M&A, prawa własności intelektualnej i danych osobowych, umów kredytowych, nieruchomości oraz złożonych restrukturyzacji korporacyjnych (połączenia, przekształcenia, podziały, zakładanie funduszy etc.), a także bieżącą obsługę prawną przedsiębiorców, w szczególności w zakresie prawa spółek. Pomagamy klientom w określeniu optymalnej, zarówno pod względem prawnym, jak i podatkowym, struktury organizacyjnej oraz przeprowadzamy kompleksowe restrukturyzacje firm. Doradzamy w transakcjach krajowych i międzynarodowych. Oferujemy również kompleksowe usługi prawne związane z pozyskaniem oraz prawidłowym wykorzystaniem pomocy publicznej.

Nasi klienci powierzają nam sprawy o kluczowym charakterze dla prowadzonego przez nich biznesu (m.in. transakcje fuzji i przejęć, projekty związane z sukcesją, restrukturyzacje finansowe oraz podatkowe). Nasz zespół liczy ponad 30 prawników posiadających wiedzę i doświadczenie, dzięki którym zapewniamy obsługę prawną złożonych i skomplikowanych projektów dla różnych branż.

Dokładamy najwyższej staranności aby zrozumieć kontekst ekonomiczny transakcji i specyfikę każdej gałęzi biznesu, w których działają nasi klienci. Jednocześnie doświadczenie, wiedza i wsparcie pozostałych zespołów Crido Taxand pozwalają nam działać dynamicznie, tak aby nasi klienci nie musieli zwlekać z decyzjami biznesowymi. Współpraca z Crido Taxand oraz siecią Taxand sprawia, że nasi klienci „pod jednym dachem” otrzymują kompleksową usługę prawną, podatkową i doradztwa finansowego, co jest unikalnym rozwiązaniem na rynku.

Więcej informacji na cridolegal.pl

Kontakt dla mediów:

Agata Woźniak, Specjalista ds. marketingu

agata.wozniak@crido.pl|+ 48 532 756 164

CRIDO TAXAND SP. Z O.O.