AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Weekend Francuski w Hali Gwardii 13-15.07.2018

2018/07/09 CCIFP poleca 

Z okazji 14 lipca, dnia wyzwolenia Bastylii zapraszamy na Weekend Francuski w Hali Gwardii. Tym razem oferujemy Wam prawdziwie rewolucyjną ucztę zmysłów. Przygotowaliśmy dla Was francuski targ (marché) bogaty w zapachy, barwy i smaki, które gwarantują kulinarne szaleństwo i niezapomniane doznania.

Zapraszamy już od piątku rano. Przyjdźcie, żeby spróbować wyjątkowych francuskich win, owoców morza, serów, chleba, makaroników i wielu innych słodyczy, a także nauczyć się jak przygotować coś pysznego i francuskiego.

W piątek przewodnikiem po kuchni i zwyczajach kulinarnych we Francji będzie DAVID GABORIAUD, KUCHARZ I PODRÓŻNIK, pasjonat smacznej i dobrej kuchni. Poznał ją dzięki rodzicom, którzy przekazali mu wiedzę i tajniki francuskiej sztuki kulinarnej. Wstępnie swój udział w spotkaniu z Davidem potwierdzili – PIERRE LÉVY, AMBASADOR FRANCJI W Polsce oraz MICHAŁ OLSZEWSKI, WICEPREZYDENT M.ST. WARSZAWY.
Na naszym marché znajdziemy też klimat prowansalskiego targowiska. Po raz pierwszy w Hali Gwardii pojawią się produkty marki Label Provence Nature, do których używane jest bogactwo Prowansji – perfumy z Grasse, lawenda, oliwa z oliwek czy miód…

Francja to nie tylko kraj, w którym odkrywa się co raz to nowe smaki czy zapachy, to również zachwyt nad pięknem krajobrazu, sztuką i nocnymi spotkaniami w kawiarniach przy dźwiękach muzyki zaspokajającej potrzeby ducha. Dlatego w weekend 13-15 lipca nie zabraknie francuskich utworów – klasyków i francuskiego elektro, które przygotował dla nas MAXIMILIEN TRAN-VAN, francuski DJ z wieloletnim doświadczeniem. Max na co dzień inspiruje się funkiem i muzyką house. Podczas weekendu francuskiego w Hali usłyszymy w jego wykonaniu nieco inne gatunki muzyczne.

W niedzielę 15 lipca zapraszamy na rozmowę AGNIESZKI LIPKI-BARNETT, gospodyni audycji Café Paris na antenie RDC, z GOŚKĄ BAŃKĄ, kompozytorką, pianistką i wokalistką szaleńczo zakochaną w piosence francuskiej, TOMASZEM ORŁOWSKIM, BYŁYM AMBASADOREM RP WE FRANCJI oraz MAXIMILIENEM TRAN-VAN, francuskim DJ-em. W trakcie spotkania i rozmowy spróbują rozgryźć tajemnicę fenomenu muzyki francuskiej – od Trenet i Piaf do Daft Punk i Air.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci – tych kulinarnych i artystycznych, np. dekorowania największej tarte flambée, malowania muszli ślimaków oraz tworzenia wielkiego muralu odwołującego się do historii i kultury Francji oraz Polski, na podstawie pomysłu PASSIONERS.CO

Więcej informacji >>>

baner