Zatrudnienie pracowników ze Wschodu – rekrutacja, legalizacja, płace

2017/05/30 Seminaria, szkolenia i konferencje 

Kiedy 2017/05/30- godziny : 9.30 - 13.30
Gdzie CCIFP, ul. Widok 8, Warszawa
Cena 260 PLN pracownicy firm stowarzyszonych, 520 PLN pozostałe osoby.
Liczba miejsc 20
Język prowadzenia polski

Celem spotkania jest przybliżenie wszystkich zagadnień związanych z :

 • rekrutacją
 • legalizacją pobytu
 • zatrudnieniem

obywateli ze Wschodu przez pracodawców w Polsce.

Spotkanie będzie się składało z trzech części:

I. Rekrutacja

 • Siły oddziaływujące na polski rynek pracy
 • Branże poszukujące pracowników ze Wschodu i stanowiska, na które są najczęściej rekrutowani
 • Proces rekrutacji pracowników ze Wschodu
 • Wyzwania, z jakimi muszą się zmierzyć pracodawcy, którzy chcą zatrudniać cudzoziemców
 • Motywacja do pracy – polski i ukraiński punkt widzenia

Jakoś merytoryczną tej części spotkania zapewnia firma LeasingTeam

II. Aspekty prawne legalizacji pobytu i zatrudnienia

 • Obowiązki pracodawcy zatrudniającego cudzoziemców
 • Jakie zezwolenia należy uzyskać dla pracowników ze Wschodu
 • Kiedy cudzoziemcy mogą pracować w Polsce bez zezwoleń?
 • Planowane od 2018 r. zmiany w prawie dotyczące zatrudniania cudzoziemców ze Wschodu.
 • Sankcje za nielegalne zatrudnianie cudzoziemców.

Jakoś merytoryczną tej części spotkania zapewnia kancelaria Raczkowski Paruch

III. Kwestie kadrowo-płacowe

Jakoś merytoryczną tej części spotkania zapewnia firma SchneiderGroup

Prelegenci:

Andrzej Trela, dyrektor Sprzedaży, LeasingTeam

Andrzej Trela pełni funkcję Dyrektora Sprzedaży w LeasingTeam, największej agencji zatrudnienia wyłącznie z polskim kapitałem oraz Prezesa Zarządu Go West & Co, spółki specjalizującej się w rekrutacji pracowników z Europy Wschodniej. Jest menedżerem z ponad 10-letnim doświadczeniem w sprzedaży usług B2B. Absolwent studiów MBA organizowanych przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN i Vienna Institute for International Economic.

Karolina Schiffter, Adwokat, Raczkowski Paruch

Kieruje w firmie działem imigracyjnym i Global Mobility. Jako jeden z nielicznych prawników w Polsce koncentruje swoją praktykę na biznesowym prawie imigracyjnym i doradza klientom w zakresie relokacji pracowników do Polski, a także delegowania polskich pracowników za granicę.  Prowadzi także sprawy w pozostałym zakresie prawa pracy.  Cyklicznie publikuje artykuły, zarówno w gazetach codziennych  (m.in. Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Puls Biznesu), jak również w czasopismach naukowych (do Monitora Prawa Pracy). Jako ekspert prawa pracy występuje w telewizji oraz udziela wywiadów w radiu, m.in. dla portalu INFOR, stacji TVN Biznes. Jest współtwórcą publikacji międzynarodowych, m.in. książki pt. International Immigration and Nationality Law. Aktywnie uczestniczy w organizacjach międzynarodowych, m.in. jest przewodniczącą komitetu członkowskiego AILA GMS (American Immigration Lawyer Association Global Mobility Section). Jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Posiada tytuł Master of German and Polish law i zdobyła pierwsze miejsce w 5 edycji konkursu Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2016. Uczestniczka wykładów i warsztatów z zakresu prawa europejskiego i francuskiego w Université de Nice - Sophia Antipolis w Nicei. Wcześniej przez 5 lat pracowała w Departamencie Prawa Pracy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Odbywała również praktyki w kancelariach prawnych w Niemczech. 

Anna Jendo, Schneider Group

 Anna Jendo, specjalista w branży HR z ponad 11-letnim doświadczeniem, kieruje działem HR & Payroll w SCHNEIDER GROUP, wspierającej firmy z całego świata w prowadzeniu działalności w Rosji, Kazachstanie, na Białorusi, Ukrainie, w Polsce i w Niemczech. Obsługuje firmy z różnych branż (m.in. logistyka, transport, IT, finanse, usługi). Zajmuje się też rozliczeniami pracowników oddelegowanych za granicę i tworzeniem procedur kadrowo-płacowych dla nowo powstałych firm w Polsce.

 

Partnerzy merytoryczni:

 

 writing-1149962_1920

Osobom, które anulują swój udział w seminarium do 3 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów seminarium. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 3 dni przed seminarium, koszty nie są zwracane.

Skontaktuj się z nami

Alicja Rukowicz, Manager Centrum Szkoleniowego CCIFP

alicja.rukowicz@ccifp.pl; tel. +48 22 690 68 99, +48 508 520 839

Anna Raczyńska vel Wasiluk, Specjalista Centrum Szkoleniowego CCIFP, anna.raczynska@ccifp.pl; tel. +48 22 690 68 72, +48 514 763 870