Wywieranie wpływu – etycznie i skutecznie

2018/04/17 Seminaria, szkolenia i konferencje 

Kiedy 2018/04/17- godziny : 10.00 - 16.30
Gdzie CCIFP, ul. Widok 8, Warszawa
Cena 650 PLN + VAT / osobę - firmy stowarzyszone w CCIFP, 800 PLN + VAT - osoby prywatne i firmy niestowarzyszone
Liczba miejsc 14
Język prowadzenia polski

Każdy człowiek, który zarządza ludźmi musi umieć wywierać wpływ na ludzi i sytuacje zarządcze, by osiągać cele - zarówno swoje czy swojego działu jak i nawet całej firmy. Skuteczny wpływ dotyczy także życia prywatnego - jako rodzice dbamy o dobro dzieci wpływając na ich decyzje i wybory. Lekarze powinni umieć wpływać na pacjentów, a profesorowie na studentów. Czasem wpływ nazywamy motywacją, czasem - jeśli wpływamy na siebie - automotywacją. Ważne jest, by poznać mechanizmy, techniki i metody - no i żeby były one skuteczne. A dla zdecydowanej większości z nas - by były również etyczne.

Tu pojawia się pejoratywne określenie wpływu, czyli manipulacja. Spokojnie, to tylko słowo, a z łaciny oznacza "trzymanie  procesu wpływu w rękach w sposób świadomy". Tak! Mani to ręka, a pulus to pełny, kontrolowany, trzymany w garści. Manipulator to typowe urządzenie w zautomatyzowanej hali produkcyjnej lub... pilot do telewizora.

Zapraszamy odważnych, tych którzy chcą dla dobra firmy, swoich podwładnych i siebie samych skuteczniej osiągać cele zawodowe.

Program :

  1. Mechanizmy psychologiczne wspierające nasze działania zawodowe w projektach, w czasie spotkań, w czasie realizacji.
  2. Co nowego w świecie - przećwiczenie krótkich technik wpływu z pozycji szefa.
  3. Wywieranie wpływu na ludzi – elementy teorii Cialdiniego w budowaniu odpowiedzialności, konsekwencji i relacji: szef-pracownik i pracownik-pracownik
  4. Zaawansowane techniki wywierania wpływu – jak pracować nad zwiększeniem efektywności w projektach.
  5. Manipulacja i perswazja – granice praktyczne.
  6. Modele wywierania wpływu - Model Liniowy, Model Sytuacyjny.
  7. Trening mentalny - techniki stosowane w treningach sportowców.

Komu dedykujemy te warsztaty? Członkom zarządów, prezesom firm, dyrektorom raportującym, szefom HR, dyrektorom personalnym, szefom sprzedaży. Wszystkim, których sukces zależy od angażowania innych - zarówno podwładnych, jaki i klientów czy inwestorów w realizację swoich zadań.

Każdy z Uczestników otrzyma „Manipulacja Odczarowana” - książkę zawierającą 777 technik komunikacyjnych.

Osoba prowadząca:

Marek Skała - mówca inspiracyjny i motywacyjny, trener warsztatowy, coach, mentor, właściciel Instytutu Szkoleń MEGALIT
Właściciel firmy szkoleniowej MEGALIT – Instytut Szkoleń, Najlepszej Firmy Szkoleniowej 2014. Od 25 lat prowadzi projekty szkoleniowe i rozwojowe dla największych polskich i światowych koncernów. Moderator warsztatów strategicznych. Osobowość Roku 2015 miesięcznika Osobowości i Sukcesy. Współzałożyciel Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Członkostwo w ICF, ASTAD oraz International Federation of Journalists.

Autor książek i dziennikarz – publicysta, napisał kilkaset tekstów z zakresu biznesu. Kilka książęk, w tym dwa bestsellery „Psychologia Zmiany – rzecz dla wściekniętych” i „Manipulacja Odczarowana”. Nagrody: Ostre Pióro BCC, Proton 2012 dla najlepszego edukatora w branży PR. Prowadzi gościnnie wykłady z PR i HR na kilku uczelniach w kraju.

Partner merytoryczny :
Osobom, które anulują swój udział w szkoleniu do 3 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów szkolenia. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 3 dni przed szkoleniem, koszty nie są zwracane.

Skontaktuj się z nami

Alicja Rukowicz, Manager Centrum Szkoleniowego CCIFP

alicja.rukowicz@ccifp.pl; tel. +48 22 690 68 99, +48 508 520 839

 

Anna Raczyńska vel Wasiluk, Specjalista ds. PR i komunikacji marketingowejanna.raczynska@ccifp.pl; tel. +48 22 690 68 72, +48 514 763 870

 

Zapraszamy do korzystania ze środków transportu publicznego. Do siedziby Izby najłatwiej dotrzesz:

Metrem - linia M1 (stacja Centrum)

Tramwajem – linie: 7, 9, 22, 24, 25 (przystanek Krucza), 4, 15, 18, 35 (przystanek Centrum)

Autobusem – linie: 117, 127, 128, 131, 158, 171, 175, 501, 507, 517, 519, 520, 521, 522, 525 (przystanek Centrum)

Rowerem – najbliższe stacje Veturilo znajdują się w al. Jerozolimskich koło Rotundy oraz na skrzyżowaniu ulic Kruczej i Brackiej.