Sztuka w przestrzeni biznesowej

2018/10/12 Kluby wymiany doświadczeń 

Kiedy 2018/10/12- godziny : 10.00 - 12.00
Gdzie Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny, ul. Hoża 51
Cena bezpłatne
Liczba miejsc 20
Język prowadzenia polski

Czy sztuka w firmie może pełnić tylko funkcje dekoracyjną? Oczywiście, że nie. Jest istotnym elementem budowy prestiżu i tożsamości marki. Jest też bardzo ważnym narzędziem w HR i to w wielu aspektach – od działań skierowanych do pracowników po istotny element w procesie rekrutacji. 

Kolekcjonowanie sztuki może być też istotne w budowaniu marki osobistej specjalistów, członków zarządu, właścicieli firm. 

Sztuka ma dużą role do odegrania w procesach marketingowych, a nawet może być wsparciem w sprzedaży czy negocjacjach. Korporacyjne Kolekcje Sztuki, czy po prostu kolekcje firmowe są jeszcze w Polsce stosunkowo mało popularne. Na świecie wiele firm, bez względu na swoją wielkość i zasięg działania (globalny lub lokalny) kreuje się jako mecenas sztuki, choć niekoniecznie współczesnej. 

Coraz więcej firm podejmuje też działania z zakresu CSR. Chciałyby, aby były one pożyteczne, ale też skuteczne wizerunkowo. Sztuka w tym przypadku jest pomocna, bo to temat jeszcze mało wyeksploatowany, a chętnie przyjmowany przez media, które poszukują dobrych materiałów wizualnych. 

Działania w oparciu o sztukę trzeba jednak prowadzić mądrze i kreatywnie. Stereotypy dotyczące tego, że sztuka jest niezrozumiała a „artyści biedni” to… właśnie stereotypy. Spróbujemy się zastanowić, jak można wykorzystać sztukę w przestrzeni biznesowej tak, aby przyniosło to naszej firmie długofalowe, mierzalne zyski przy optymalnych nakładach finansowych

Osoba prowadząca :

Agnieszka Gniotek (rocznik 1975) – historyk i krytyk sztuki. Dwa lata temu założyła dom aukcyjny i galerię Xanadu w Warszawie, która specjalizuje się w sztuce artystów młodego i średniego pokolenia. 

Od 20 lat związana zawodowo ze sztuką, od 10 lat z rynkiem sztuki. Pracowała w Artinfo.pl, gdzie m.in. prowadziła Galerię Artinfo.pl w Fabryce Trzciny oraz przygotowywała projekt aukcyjny Polska Fotografia Kolekcjonerska. Od 7 lat posiada własną firmę, w ramach której organizowała aukcje i wystawy dla domu aukcyjnego Polswiss Art i Pragalerii oraz licytacje charytatywne dla fundacji i stowarzyszeń m.in. Aperio, Synapsis, Lepszy Start, i Dzieciom Zdążyć z Pomocą. 

Kurator wystaw i plenerów; juror konkursów z zakresu sztuki współczesnej, fotografii i designu. Wykładowca w zakresie tematyki związanej z kolekcjonowaniem, rynkiem sztuki i fotografii, inwestycjami alternatywnymi. Rozwija autorski program obecności sztuki w przestrzeni biznesowej. Publikowała na łamach m.in. Art&Business, Pulsu Biznesu, Modern Art, Business Class, Sztuce.pl, Private Banking, Cash Magazine.

 

Partner merytoryczny :
Skontaktuj się z nami

Agnieszka Gniotek
503 012 889
agnieszka@galeriaxanadu.pl

Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny
ul. Hoża 51
00-681 Warszawa