Prawo podatkowe : split payment – podzielona płatność

2018/10/11 Seminaria, szkolenia i konferencje 

Kiedy 2018/10/11- godziny: 10.00-13.30
Gdzie CCIFP, ul. Widok 8, Warszawa
Cena 260 PLN pracownicy firm stowarzyszonych, 520 PLN pozostałe osoby.
Liczba miejsc 17
Język prowadzenia polski

Seminarium ma na celu omówienie zagadnień związanych z nowymi regulacjami dotyczącymi podzielonej płatności w VAT (split payment). W trakcie spotkania omówimy szczegółowo mechanizm funkcjonowania podzielonej płatności, a także zasady oraz skutki jego stosowania dla stron transakcji. W ramach seminarium przeanalizujemy korzyści i zagrożenia płynących z wdrożenia instytucji podzielnej płatności do polskiego systemu prawnego. Ponadto w trakcie seminarium będziemy się starali przedyskutować wybrane praktyczne aspekty oraz kontrowersje związane z funkcjonowaniem split payment w przedsiębiorstwach, a także zapoznać Państwa z bieżącą praktyką organów podatkowych i odpowiedzieć na nurtujące Państwa pytania.

PROGRAM:

1) Cel wprowadzenia i istota mechanizmu funkcjonowania podzielonej płatności (split payment).

2) Techniczne aspekty związane z funkcjonowaniem i operacjami na rachunkach VAT.

3) Możliwość zadysponowania i wypłaty środków z rachunku VAT.

4) Zachęty i korzyści wynikające z zastosowania podzielonej płatności.

5) Odpowiedzialność za rozliczenia w trybie split payment.

6) Split payment – czy aby na pewno dobrowolny?

7) Zagrożenia - split payment a płynność finansowa.

8) Wybrane zagadnienia praktyczne (m. in. faktoring, kompensaty, korekty, płatności zbiorcze, rozliczenia walutowe, dopuszczalność umownego wyłączenia stosowania split payment).

9) Split payment w praktyce organów podatkowych.

10) Pytania i dyskusja.

 

Seminarium kierowane jest w szczególności do przedsiębiorców, księgowych i dyrektorów finansowych. Spotkanie jest zamknięte dla przedstawicieli innych kancelarii prawnych oraz firm konsultingowych. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

Osoby prowadzące:

Ewa Żbikowska - Doradca podatkowy
Ewa Żbikowska, doradca podatkowy w warszawskim biurze kancelarii prawnej Gide. Specjalizuje się głównie w kwestiach związanych z międzynarodowym prawem podatkowym, z wdrażaniem struktur cash-poolingowych, a także w podatkowych aspektach transakcji fuzji i przejęć oraz podatkowych aspektach e-commerce. Z sukcesem reprezentowała swoich klientów w licznych postępowaniach podatkowych przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi. Na co dzień doradza na rzecz spółek z sektorów FMCG, budowlanego oraz e-commerce. Ewa jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie oraz podyplomowych studiów Podatków i Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim. Regularnie prowadzi szkolenia z zakresu prawa podatkowego.

Maciej Grela - Doradca podatkowy
Maciej Grela, doradca podatkowy w warszawskim biurze kancelarii prawnej Gide. Specjalizuje się głównie w aspektach podatkowych restrukturyzacji przedsiębiorstw, doradztwie transakcyjnym oraz doradztwie w kwestiach pracowniczych. Do jego klientów należą między innymi spółki z sektorów finansowego, FMCG, nieruchomości oraz budowlanego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Prawa Angielskiego i Europejskiego na UW we współpracy z Uniwersytetem Cambridge. Ukończył także podyplomowe studia podatkowe przy UW. Regularnie prowadzi szkolenia z zakresu prawa podatkowego.

Kamil Grzywka - Adwokat
Kamil Grzywka, adwokat w warszawskim biurze kancelarii prawnej Gide. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe w szeroko pojętym doradztwie podatkowym na rzecz podmiotów gospodarczych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem dochodowym od osób prawnych również w ujęciu międzynarodowym, strukturyzowaniu transakcji międzynarodowych pod kątem regulacji podatkowych, elementami podatkowymi usług finansowych. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Partner merytoryczny:
Osobom, które anulują swój udział w seminarium do 3 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów seminarium. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 3 dni przed seminarium, koszty nie są zwracane.

Skontaktuj się z nami

Alicja Rukowicz, Manager Centrum Szkoleniowego CCIFP

alicja.rukowicz@ccifp.pl; tel. +48 22 690 68 99, +48 508 520 839

Zapraszamy do korzystania ze środków transportu publicznego. Do siedziby Izby najłatwiej dotrzesz:

Metrem - linia M1 (stacja Centrum)

Tramwajem – linie: 7, 9, 22, 24, 25 (przystanek Krucza), 4, 15, 18, 35 (przystanek Centrum)

Autobusem – linie: 117, 127, 128, 131, 158, 171, 175, 501, 507, 517, 519, 520, 521, 522, 525 (przystanek Centrum)

Rowerem – najbliższe stacje Veturilo znajdują się w al. Jerozolimskich koło Rotundy oraz na skrzyżowaniu ulic Kruczej i Brackiej.