Praktyczne porady przy zatrudnianiu pracowników we Francji

2018/10/24 Seminaria, szkolenia i konferencje 

Kiedy 2018/10/24- godziny : 10.00 - 13.30
Gdzie CCIFP, ul. Widok 8, Warszawa
Cena 260 PLN pracownicy firm stowarzyszonych e CCIFP, 340 zł pracownicy firm zrzeszonych w innych izbach oraz organizacjach branżowych i regionalnych, 520 PLN pozostałe osoby.
Liczba miejsc 20
Język prowadzenia polski

Seminarium ma na celu uświadomienie polskim firmom specyfiki prawa pracy we Francji w świetle ostatnich reform przeprowadzonych przez rząd Prezydenta Macrona.

Podczas seminarium będą poruszane tematy w sposób praktyczny, dotyczące m.in. zasad zatrudnienia, nowych obowiązków pracodawcy oraz pułapek do uniknięcia przy zwolnieniach.

Z doświadczenia wiemy, że są to zagadnienia, które najczęściej budzą wątpliwości i wynikają w sporach.

Doświadczenia pokazują, że polskie firmy zbyt często kierują się zasadami prawa polskiego, które w wielu przypadkach nie mogą mieć zastosowania we Francji.

Kancelaria z 30-letnim doświadczeniem w obsłudze firm polskich i francuskich (w Polsce i we Francji) odpowie podczas tego seminarium również na wszelkie inne pytania praktyczne związane z prawem pracy we Francji.

 

Program :

-   Zasady zatrudniania pracowników na terenie Francji

-   Nowe obowiązki pracodawcy

-   Prawa i roszczenia pracowników

-   Kwestie związane z nadzorowaniem pracowników

-   Pułapki związane ze zwalnianiem pracowników

-   Kultura stosunku pracy we Francji

-   Dodatkowe pytania i odpowiedzi związane z różnicami założeń i zapisów prawa pracy we Francji i w Polsce

 

Do kogo skierowane jest spotkanie :

Do udziału  w seminarium zapraszamy szczególnie przedstawicieli firm polskich, które działają już na rynku francuskim lub planują rozpocząć tam swoją działalność w różnej formie (założenie firmy, otwarcie oddziału, delegowanie pracowników, itp.). Zapraszamy zwłaszcza osoby zarządzające firmą, przedstawicieli działów HR oraz prawników wewnętrznych.

 

Spotkanie jest zamknięte dla pracowników innych kancelarii prawnych. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

 

Osoby prowadzące :

Hanna Stypulkowska-Goutierre – adwokat, partner zarządzający kancelarią HSG Avocats w  Paryżu. Pani Mecenas Hanna Stypulkowska Goutierre jest adwokatem z 30 letnim doświadczeniem na rynku francuskim. Prowadzi własną kancelarie HSG Avocats w Paryżu. Od lat obsługuje polskie firmy we Francji. Ma duże doświadczenie w prawie pracy oraz w świadczeniu usług transgranicznych. Pani Mecenas Stypulkowska-Goutierre była również przewodniczącą Polskiej Izby Przemysłowo Handlowej we Francji a obecnie jest Prezesem Polchambers, światowego zrzeszenia polskich izb za granicą.

Kinga Fil - Kinga Fil posiada bogate doświadczenie w zakresie prawa transportu.  Otrzymała tytuł magistra za pracę „Prawo Handlowe Międzynarodowe”  na Uniwersytecie Paris V Descartes w 2009.r. Wpisana jest na listę adwokacką w Paryżu od 2012 r, Specjalizuje się w doradztwie oraz prowadzeniu sporów sądowych na rzecz podmiotów z branży TSL (transport-spedycja-logistyka). W tym zakresie, obejmuje bieżące doradztwo, opracowywanie umów związanych z przewozem towarów, optymalizacje ogólnych warunków umów oraz prowadzenie sporów sądowych. Interweniuje również w zakresie prawa handlowego, prawa umów oraz prawa pracy. Włada biegle językiem francuskim i polskim.

Partner merytoryczny :
Osobom, które anulują swój udział w seminarium do 3 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów seminarium. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 3 dni przed seminarium, koszty nie są zwracane.

 

Spotkanie jest zamknięte dla pracowników innych kancelarii prawnych. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

Skontaktuj się z nami

Alicja Rukowicz, Manager Centrum Szkoleniowego CCIFP

alicja.rukowicz@ccifp.pl; tel. +48 22 690 68 99, +48 508 520 839

 

Zapraszamy do korzystania ze środków transportu publicznego. Do siedziby Izby najłatwiej dotrzesz:

Metrem - linia M1 (stacja Centrum)

Tramwajem – linie: 7, 9, 22, 24, 25 (przystanek Krucza), 4, 15, 18, 35 (przystanek Centrum)

Autobusem – linie: 117, 127, 128, 131, 158, 171, 175, 501, 507, 517, 519, 520, 521, 522, 525 (przystanek Centrum)

Rowerem – najbliższe stacje Veturilo znajdują się w al. Jerozolimskich koło Rotundy oraz na skrzyżowaniu ulic Kruczej i Brackiej.