Negocjacje w biznesie w języku francuskim

2017/12/08 Kursy językowe 

Intensywne, jednodniowe szkolenie z francuskiego specjalistycznego dla osób, które w szybki sposób chcą pogłębić swoje kompetencje językowe w zakresie prowadzenia biznesowych spotkań negocjacyjnych w języku francuskim.

Kiedy 2017/12/08- godziny : 9.45 - 14.45
Gdzie CCIFP, ul. Widok 8, Warszawa
Cena 450 PLN pracownicy firm stowarzyszonych, 600 PLN pozostałe osoby.
Liczba miejsc 12
Język prowadzenia francuski

Program szkolenia:

  • słownictwo negocjacji biznesowych – przydatne wyrażenia
  • zwroty i wyrażenia porządkujące argumentację, proponowanie kompromisu
  • wykorzystanie metody SONCAS w poznaniu głównych motywacji klientów
  • sposoby stawiania pytań oraz reformulacji zdań – przykłady
  • utrwalenie technik reagowania na sprzeciw – przydatne wyrażenia
  • najważniejsze cechy negocjatora

Metodologia:

  • wprowadzenie teoretyczne
  • ćwiczenie słownictwa
  • analiza przykładów negocjacji w języku francuskim
  • symulacje negocjacji biznesowych

Czwarte zajęcia z cyklu czterech praktycznych szkoleń przeznaczonych dla osób pragnących nabyć lub poszerzyć swoje umiejętności komunikacyjne w języku francuskim.

Szkolenia mają na celu umożliwienie uczestnikom rozwinięcia umiejętności w zakresie:

- przeprowadzania rozmów telefonicznych

- prowadzenia i uczestniczenia w zebraniach

- przygotowania i wygłaszania prezentacji

- prowadzenia negocjacji

W trakcie każdego ze szkoleń omówione zostaną przydatne zwroty zapewniające skuteczną komunikację oraz efektywne zaprezentowanie się przed francuskojęzycznym odbiorcą. Przewidziane są ćwiczenia praktyczne polegające na przygotowaniu przez uczestników własnych propozycji wypowiedzi ustnych i pisemnych. Szczególna uwaga poświęcona zostanie wyeliminowaniu złych nawyków językowych oraz zastąpieniu ich prawidłowymi, zrozumiałymi dla francuskiego rozmówcy.

Prowadzący:

Dorota Bruś – tłumacz, wykładowca i coach biznesowy. Absolwentka Filologii Romańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1990 roku prowadzi szkolenia w zakresie specjalistycznego języka francuskiego dla zarządów, wyższej kadry menedżerskiej i pracowników firm i instytucji, w tym m.in. dla: Parlamentu i Komisji  Europejskiej, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie (w ramach projektu unijnego "Małopolski Radca Prawny przed sądami Unii Europejskiej"),   Tepis (w ramach repetytoriów dla tłumaczy przysięgłych), Lubelskiego Stowarzyszenia Tłumaczy, KPMG, Wardyński i Wspólnicy, Prywatnej Wyższej Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego, Credit Agricole Bank Polska, Citroën Polska, Deloitte Polska, Dentons, Edipresse Pologne SA, Gefco Polska, Lafarge Pologne SA,     Leclerc, Noble Concierge, Bergerat Monnoyeur, Eneria Sp. z o.o., Schneider Electric. Odbyła liczne staże i szkolenia językowe we Francji w obszarze prawa, finansów, księgowości i ekonomii. Dzięki nim posiada rozległą wiedzę dotyczącą specjalistycznego słownictwa, jak również różnic kulturowych i kontekstu prawno-biznesowego we Francji i w Polsce. Dorota Bruś organizowała i prowadziła szkolenia z języka francuskiego specjalistycznego dla uczestników programu „Master HEC en Science de Gestion Approfondies” (MBA) w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz wykłada na UMCS w Lublinie w ramach programu „UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy”- język specjalistyczny. Z Francusko-Polską Izbą Gospodarczą współpracuje od 2004 roku. Jest stałym metodykiem i lektorem na kursach rocznych, półrocznych, szkoleniach dla firm oraz szkoleniach jednodniowych, w takich tematach jak: francuski biznesowy, prawniczy, finansowy, kursy specjalistyczne dla tłumaczy, księgowość, prawo pracy, postępowanie przed sądami, handel, nieruchomości, bankowość i ubezpieczenia, zamówienia publiczne. Pani Dorota jest również coachem w zakresie budowania relacji biznesowych na styku Polska – Francja.
Osobom, które anulują swój udział w szkoleniu do 3 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów szkolenia. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 3 dni przed szkoleniem, koszty nie są zwracane.

Skontaktuj się z nami

Anna Raczyńska vel Wasiluk, Specjalista 

anna.raczynska@ccifp.pl; tel.: +48 22 690 68 72

Alicja Rukowicz, Manager Centrum Szkoleniowego CCIFP

alicja.rukowicz@ccifp.pl; tel. +48 22 690 68 99, +48 508 520 839