Mediacje – nowa jakość w biznesie

2014/11/27 Kluby wymiany doświadczeń 

Dlaczego warto mediować?

Kiedy 2014/11/27- godziny : 9.00 - 11.00
Gdzie CCIFP, ul. Widok 8, Warszawa
Cena bezpłatne
Liczba miejsc 20
Język prowadzenia polski

Mediacja to alternatywna – dla postępowania sądowego lub arbitrażowego – metoda rozwiązania sporu, także w biznesie. Stanowi tańszy, szybszy i skuteczniejszy sposób na rozwiązanie konfliktu. Mediacja pozwala stronom na rozwiązanie ich problemu i bardzo często daje im możliwość kontynuacji współpracy biznesowej, ponieważ w przeciwieństwie do procesu sądowego strony nie są „przeciwnikami”, ale „partnerami” dążącymi do osiągnięcia wspólnego porozumienia. Osiągane w mediacji rozwiązanie musi  być dla obu stron satysfakcjonujące: to klasyczna sytuacja „win-win”. Umiejętność osiągnięcia porozumienia za pomocą mediacji to także wyraz stosowania najwyższych standardów w biznesie.

Na spotkaniu odpowiemy  na pytania, jak wygląda postępowanie mediacyjne, ile trwa i ile kosztuje oraz jaka jest rola mediatora. Wskażemy również  jak mediacja i zawarta w jej ramach ugoda może zastąpić wyrok sądu powszechnego.

Spotkanie skierowane jest do wszystkich przedsiębiorców, którzy chcieliby poznać tę formę rozwiązywania konfliktów i wdrożyć ją do prowadzenia swojego biznesu.

Osoba prowadząca :

Mec. Ewelina Stobiecka - jest radcą prawnym, doktorem Nauk Prawnych, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UW oraz stypendystką Uniwersytetu Humboldta w Berlinie.

Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz międzynarodowych i krajowych podmiotów gospodarczych, w szczególności dla struktur korporacyjnych, w prawie handlowym, prawie cywilnym - materialnym i procesowym oraz prawie pracy.

Szczególnie ważny obszar jej aktywności zawodowej dotyczy negocjacji i mediacji, pozwalającej wielokrotnie na pozasądowe, szybkie i w rezultacie mniej kosztowne rozstrzygnięcie sporu gospodarczego pomiędzy przedsiębiorcami. Mecenas Stobiecka wielokrotnie doradzała i prowadziła dla klientów kancelarii negocjacje z ich partnerami biznesowymi oraz uczestniczyła w rozstrzyganiu takich sporów w charakterze mediatora.

Jest mediatorem Centrum Mediacji Gospodarczej przy KRRP w Warszawie.

Jej praktyka zawodowa obejmuje obsługę zarówno inwestorów rozpoczynających działalność na polskim rynku w różnych sektorach gospodarki jak i złożonych, wieloetapowych projektów dotyczących rozwoju lub ekspansji przedsiębiorstw, np. sieci handlowych.

Ewelina Stobiecka jest uważnym obserwatorem życia gospodarczego w Polsce i na świecie. Współpracowała przy kolejnych edycjach Raportu Banku Światowego „Doing Business” (Polska). Jest także autorem licznych publikacji o tematyce gospodarczo – prawnej w prasie branżowej i mediach ogólnopolskich a także częstym gościem programów telewizyjnych i komentatorem zagadnień z zakresu prawa.

Partner merytoryczny :
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, od osób, które potwierdzą swoją obecność, ale nie wezmą udziału i nie anulują swojego udziału na co najmniej 24 godziny przed wydarzeniem, pobrana zostanie opłata regulacyjna w wysokości 100 pln + VAT.

Skontaktuj się z nami

Alicja Rukowicz, Manager Centrum Szkoleniowego CCIFP

alicja.rukowicz@ccifp.pl; tel. +48 22 690 68 99, +48 508 520 839