Język francuski biznesowy dla początkujących A2 + (kurs roczny)

2018/10/10 Kursy językowe 

Kiedy 2018/10/10-czerwiec 2019 środy, 8.00-9.30
Gdzie CCIFP, ul. Widok 8, Warszawa
Cena 2700 PLN pracownicy firm stowarzyszonych, 2950 PLN pozostałe osoby.
Liczba miejsc 12
Język prowadzenia francuski

W trakcie kursu poruszone zostaną wszystkie najważniejsze aspekty językowe i kulturowe przydatne w życiu zawodowym w kontaktach z francuskojęzycznym odbiorcą na poziomie A2 + (aspirującym do B1).

Kurs przeznaczony jest dla osób, które osiągnęły już poziom A2 i pragną kontynuować przygodę z biznesowym językiem francuskim rozwijając swoje kompetencje w stronę poziomu B1.

Kurs przygotowuje również do egzaminu Certificat de francais professionnel  pierwszego stopnia organizowanego przez Francuską Izbę Handlowo-Przemysłową, cenionym przez pracodawców francuskich >>>

Zarys zakresu gramatycznego kursu:

- czasy: passé composé, futur simple, imparfait, passé récent

- okoliczniki czasu

- zaimki osobowe i względne

- wyrażanie ilości

- rożne rodzaje przeczeń i pytań

- zdania warunkowe

Zakres leksykalny kursu:

- proste rozmowy telefoniczne na tematy zawodowe

- słownictwo związane z pracą, karierą zawodową oraz różnymi wydarzeniami mającymi miejsce w pracy

- podstawowe zwroty używane w mailach, sporządzanie odpowiedzi na maile

- umawianie i przekładanie spotkań

- informowanie otoczenia o napotkanych problemach (np. zdrowie, sytuacja finansowa, zawodowa)

- wyrażanie swojego zdania, udzielanie instrukcji

- informowanie o planach zawodowych

 

Osoby zainteresowane mogą po naszym kursie językowym zapisywać się na egzamin DFP :

http://www.lefrancaisdesaffaires.fr/tests-diplomes/diplomes-francais-professionnel-dfp/affaires/

Cena:

  • 2700 PLN osobę - firmy stowarzyszone w CCIFP, 2950 PLN - osoby prywatne i firmy niestowarzyszone

Istnieje możliwość płatności w dwóch równych ratach.

Osoba prowadząca :

Dorota Bruś – tłumacz, wykładowca i coach biznesowy. Absolwentka Filologii Romańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1990 roku prowadzi szkolenia w zakresie specjalistycznego języka francuskiego dla zarządów, wyższej kadry menedżerskiej i pracowników firm i instytucji, w tym m.in. dla: Parlamentu i Komisji  Europejskiej, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie (w ramach projektu unijnego "Małopolski Radca Prawny przed sądami Unii Europejskiej"),   Tepis (w ramach repetytoriów dla tłumaczy przysięgłych), Lubelskiego Stowarzyszenia Tłumaczy, KPMG, Wardyński i Wspólnicy, Prywatnej Wyższej Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego, Credit Agricole Bank Polska, Citroën Polska, Deloitte Polska, Dentons, Edipresse Pologne SA, Gefco Polska, Lafarge Pologne SA,     Leclerc, Noble Concierge, Bergerat Monnoyeur, Eneria Sp. z o.o., Schneider Electric. Odbyła liczne staże i szkolenia językowe we Francji w obszarze prawa, finansów, księgowości i ekonomii. Dzięki nim posiada rozległą wiedzę dotyczącą specjalistycznego słownictwa, jak również różnic kulturowych i kontekstu prawno-biznesowego we Francji i w Polsce. Dorota Bruś organizowała i prowadziła szkolenia z języka francuskiego specjalistycznego dla uczestników programu „Master HEC en Science de Gestion Approfondies” (MBA) w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz wykłada na UMCS w Lublinie w ramach programu „UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy”- język specjalistyczny. Z Francusko-Polską Izbą Gospodarczą współpracuje od 2004 roku. Jest stałym metodykiem i lektorem na kursach rocznych, półrocznych, szkoleniach dla firm oraz szkoleniach jednodniowych, w takich tematach jak: francuski biznesowy, prawniczy, finansowy, kursy specjalistyczne dla tłumaczy, księgowość, prawo pracy, postepowanie przed sądami, handel, nieruchomości, bankowość i ubezpieczenia, zamówienia publiczne. Pani Dorota jest również coachem w zakresie budowania relacji biznesowych na styku Polska – Francja.
Osobom, które anulują swój udział w szkoleniu do 3 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów szkolenia. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 3 dni przed szkoleniem, koszty nie są zwracane.

Skontaktuj się z nami

Alicja Rukowicz, Manager Centrum Szkoleniowego CCIFP

alicja.rukowicz@ccifp.pl; tel. +48 22 690 68 99, +48 508 520 839