Od burn-out do live in

2017/05/23 Seminaria, szkolenia i konferencje 

Burn Out nie musi być czymś nieuniknionym! Jak się przed nim zabezpieczyć? Przywrócić pracownika do „normalnego” funkcjonowania zanim będzie za późno i jednocześnie zadbać o odpowiednie środowisko zawodowe ?

Kiedy 2017/05/23- godziny : 10.00 - 14.00
Gdzie CCIFP, ul. Widok 8, Warszawa
Cena 350 PLN pracownicy firm stowarzyszonych, 600 PLN pozostałe osoby.
Liczba miejsc 14
Język prowadzenia polski

Jeśli obserwujecie u jednego z Waszych współpracowników następujące symptomy:

Od skrajnego zaangażowania, typu:

  • implikacja « do bólu » w sprawy zawodowe, funkcjonowanie na najwyższych obrotach,  perfekcjonizm
  • ostentacyjna satysfakcja wynikająca z możliwości zajmowania się « tysiącem spraw na raz »
  • rytm pracy : typu « 200% normy » : ciągle szybciej, ciągle jeszcze więcej   

przez :

  • utratę motywacji i entuzjazmu,
  • permanentne poczucie « przeładowania » i przepracowania,
  • trudność w „wyluzowaniu” i zwolnieniu rytmu : zrobieniu sobie przerwy na lunch, na chwilę « oddechu »  
  • nagłą utratę wiary w siebie, swoje możliwości, obawy, że „nie stanę na wysokości zadania”

aż do  :

  • nieoczekiwanych zaburzeń pamięci, tzw. « zapominania » oraz « zapominania się… » , powtarzające się błędy
  • ogromnego zmęczenia/przemęczenia – fizycznego i/lub psychicznego, zestresowania, stanów niepokoju, a także zachowań wskazujących na uzależnienie (papierosy, kawa….)

Jego poczucie czasu, stosunek do pracy, do siebie do innych są kompletnie zakłócone… wszystko zaczyna „puszczać w szwach"….

Oznacza to niewątpliwe, ze Wasz współpracownik wszedł w strefę zagrożenia, którym jest  wypalenie zawodowe.

Na tym etapie możecie i powinniście  zareagować. Burn out nie pojawia się z dnia na dzień. Potrzebuje czasu, żeby się rozwinąć i przybrać formy, które zaczynają być niepokojące. Jego powstawaniu sprzyja kontekst, w którym możemy odnotować silną presję, poczucie zagrożenia, permanentne wyzwania, którym powinniśmy sprostać.

Jak « ugasić ogień », zanim nie będzie za późno dla pracownika i dla firmy?

W czasie naszego szkolenia będziemy mieli okazje przyjrzeć się różnym obliczom wypalenia zawodowego i wspólnie się zastanowić jak skutecznie i „po ludzku” reagować w takich przypadkach, żeby zadbać zarówno o pracownika, jak i interesy firmy.
 

Osoba prowadząca :

Magdalena Niniewski - konsultant-coach, trener & mentor

Założycielka firmy „Evolutis” (styczeń 2007), działającej w dziedzinie coachingu indywidualnego i zespołowego, komunikacji interpersonalnej i menedżmentu interkulturowego, Magdalena od 10 lat wykonuje swój zawód równolegle zarówno we Francji, jak i w Polsce.
 
Posiada podwójną – polsko-francuską kulturę. 25 lat przeżytych w Polsce, a następnie 25 lat doświadczenia zawodowego zdobytego we Francji, gdzie kontynuuje jego wzbogacanie poprzez współpracę z międzynarodowymi korporacjami.
Magdalena wykorzystuje w swojej pracy coacha, konsultanta i trenera ponad 20-letnią karierę zawodową, która przebiegała w dużych koncernach międzynarodowych we Francji. Magdalena posiada wyższe wykształcenie humanistyczne (jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego), rozszerzonego podyplomowymi studiami w dziedzinie biznesu – MBA w Paryskiej Wyższej Szkole Handlowej (l’ESCP-Europe).
Magdalena jest również akredytowanym i regularnie superwizowanym w Paryżu coachem francuskiej Szkoły coachingu „Transformance” oraz psychoterapeutą posiadającą dyplom Paryskiej Szkoły Gestaltu (EPG). Coraz więcej przypadków wypalenia zawodowego obserwowalnych u klientów zarówno we Francji, jak i w Polsce sprawiły, ze dzisiaj pochyla się również i nad ta tematyką. Poprzez podejście systemowe biorące pod uwagę nie tylko jednostkę, ale i system, w którym ona funkcjonuje Magdalena stara się zachęcić organizacje do reagowania „à temps” i w ten sposób zapobiegania nieodwracalnym skutkom burn out’u.
Poza tym poprzez coaching transformacyjny wspiera wysoką kadrę menedżerską w procesie przemian związanych zarówno ze zmianami instytucjonalnymi, kulturowymi jak i tożsamościowymi.
W pracy z zespołami poprzez innowacyjną metodę „codéveloppement professionnel” przyczynia się do rozwijania tzw. „organizacji inteligentnych” – podstawowego czynnika sukcesu przedsiębiorstwa XXI wieku, a także nowego sposobu funkcjonowania zespołów wg zasady „co-opetition”.

Partner merytoryczny :despaired-2261021_1920

Osobom, które anulują swój udział w szkoleniu do 3 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów szkolenia. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 3 dni przed szkoleniem, koszty nie są zwracane.

Skontaktuj się z nami

Alicja Rukowicz, Manager Centrum Szkoleniowego CCIFP, alicja.rukowicz@ccifp.pl; tel. +48 22 690 68 99, +48 508 520 839

Anna Raczyńska vel Wasiluk, Specjalista Centrum Szkoleniowego CCIFP, anna.raczynska@ccifp.pl; tel. +48 22 690 68 72, +48 514 763 870