Intensywny tygodniowy kurs tłumaczeniowy

2017/07/03 Kursy językowe 

Kiedy 2017/07/03-2017/07/07, poniedziałek: 12.00-17.00, wtorek-piątek: 9.45 - 14.45
Gdzie CCIFP: ul. Widok 8, Warszawa
Cena Cena w zależności od daty zapisu
Liczba miejsc 12
Język prowadzenia francuski

Intensywny tygodniowy kurs tłumaczeniowy (30 godzin)

Tłumaczenie reprezentatywnych i starannie wyselekcjonowanych dokumentów z różnych dziedzin prawa i ekonomii z języka polskiego na francuski i odwrotnie

Kurs skierowany jest do:

 • Tłumaczy przysięgłych języka francuskiego,
 • Tłumaczy specjalistycznych,
 • Kandydatów na tłumaczy przysięgłych,
 • Wszystkich osób zajmujących się wykonywaniem tłumaczeń i chcących doskonalić swoje umiejętności tłumaczeniowe

Celem kursu jest:

 • rozwijanie umiejętności translatorycznych 
 • uporządkowanie wiedzy i terminologii w zakresie omawianych dziedzin
 • sporządzenie glosariusza terminów prawniczych i ekonomicznych występujących w tekstach kursowych
 • trening kandydatów na tłumaczy przysięgłych pod kątem egzaminu zawodowego (dostosowane ćwiczenia z przekładu i praktyczne wskazówki na potrzeby egzaminu) 

Wszystkie teksty tłumaczone w trakcie kursu i opracowywane glosariusze będą również przygotowane w formacie umożliwiającym ich wykorzystanie w narzędziach CAT (np. Trados, MemoQ). Na koniec kursu każdy uczestnik otrzyma pamięć tłumaczeniową stworzoną z tłumaczonych tekstów oraz bazę terminologiczną opracowaną  z przygotowanego i zweryfikowanego podczas kursu glosariusza.

Materiały do tłumaczenia zostaną udostępnione uczestnikom drogą mailową na miesiąc przed planowanym rozpoczęciem zajęć.

W programie między innymi:

 • umowy w obrocie gospodarczym (m.in. umowa sprzedaży nieruchomości, umowa pożyczki, umowa ubezpieczenia, umowa leasingu, ugoda)
 • akty notarialne (akt poświadczenia dziedziczenia, pełnomocnictwo, umowa darowizny)
 • pisma procesowe w postępowaniu cywilnym i karnym (m.in. zawiadomienie o przestępstwie, prywatny akt oskarżenia, odpowiedź na pozew, wniosek o przysposobienie, pozew o alimenty, wniosek dowodowy, pozew cywilny, protokół z przesłuchania, notatka urzędowa)
 • orzeczenia w sprawach karnych i cywilnych (m.in. doręczenie odpisu aktu oskarżenia, postanowienie o przedstawieniu zarzutów, postanowienie o umorzeniu dochodzenia, wyrok w sprawie cywilnej)
 • dokumenty finansowo-podatkowe (m.in. zaświadczenie o niezaleganiu, sprawozdanie zarządu, opinia biegłego rewidenta)
 • dokumenty różne (m.in. akty stanu cywilnego, świadectwo pracy, zaświadczenie z KRK, zaświadczenie ze spółdzielni)

Cena i zapisy

Ceny obowiązują w zależności od daty zapisu :

Zapisy od 1.01.2017 r. - 20.05.2017 r.

1 200 PLN pracownicy firm stowarzyszonych, 1 450 PLN pozostałe osoby

Zapisy od 20.05.2017 r. - 17.06.2017 r.

1 400 PLN pracownicy firm stowarzyszonych, 1 650 PLN pozostałe osoby

Osoba prowadząca :

Dorota Bruś – tłumacz, wykładowca i coach biznesowy. Absolwentka Filologii Romańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1990 roku prowadzi szkolenia w zakresie specjalistycznego języka francuskiego dla zarządów, wyższej kadry menedżerskiej i pracowników firm i instytucji, w tym m.in. dla: Parlamentu i Komisji  Europejskiej, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie (w ramach projektu unijnego "Małopolski Radca Prawny przed sądami Unii Europejskiej"),   Tepis (w ramach repetytoriów dla tłumaczy przysięgłych), Lubelskiego Stowarzyszenia Tłumaczy, KPMG, Wardyński i Wspólnicy, Prywatnej Wyższej Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego, Credit Agricole Bank Polska, Citroën Polska, Deloitte Polska, Dentons, Edipresse Pologne SA, Gefco Polska, Lafarge Pologne SA,     Leclerc, Noble Concierge, Bergerat Monnoyeur, Eneria Sp. z o.o., Schneider Electric. Odbyła liczne staże i szkolenia językowe we Francji w obszarze prawa, finansów, księgowości i ekonomii. Dzięki nim posiada rozległą wiedzę dotyczącą specjalistycznego słownictwa, jak również różnic kulturowych i kontekstu prawno-biznesowego we Francji i w Polsce. Dorota Bruś organizowała i prowadziła szkolenia z języka francuskiego specjalistycznego dla uczestników programu „Master HEC en Science de Gestion Approfondies” (MBA) w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz wykłada na UMCS w Lublinie w ramach programu „UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy”- język specjalistyczny. Z Francusko-Polską Izbą Gospodarczą współpracuje od 2004 roku. Jest stałym metodykiem i lektorem na kursach rocznych, półrocznych, szkoleniach dla firm oraz szkoleniach jednodniowych, w takich tematach jak: francuski biznesowy, prawniczy, finansowy, kursy specjalistyczne dla tłumaczy, księgowość, prawo pracy, postepowanie przed sądami, handel, nieruchomości, bankowość i ubezpieczenia, zamówienia publiczne. Pani Dorota jest również coachem w zakresie budowania relacji biznesowych na styku Polska – Francja.
Osobom, które anulują swój udział w szkoleniu do 3 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów szkolenia. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 3 dni przed szkoleniem, koszty nie są zwracane.

Skontaktuj się z nami

Anna Raczyńska, Młodszy Specjalista Centrum Szkoleniowe CCIFP

anna.raczynska@ccifp.pl, tel. (22) 690 68 72

Alicja Rukowicz, Manager Centrum Szkoleniowego CCIFP

alicja.rukowicz@ccifp.pl; tel. +48 22 690 68 99, +48 508 520 839