Gramatyka francuska w biznesie w ujęciu praktycznym (kurs 20 spotkań)

2018/10/09

Zajęcia praktyczne poświęcone rozwikłaniu trudności gramatycznych charakterystycznych dla języka biznesowego oraz służące zwiększeniu efektywności językowej.

Kiedy 2018/10/09-(20 zajęć) wtorki, godz. 17.00 - 18.15
Gdzie CCIFP: ul. Widok 8, Warszawa
Cena 2000 PLN pracownicy firm stowarzyszonych, 2250 PLN pozostałe osoby.
Liczba miejsc 12
Język prowadzenia francuski

Kurs przeznaczony jest dla osób, które uczyły się już w przeszłości języka francuskiego i potrzebują powtórki z gramatyki języka francuskiego (tzw. remise à niveau).

Zajęcia zostały zaplanowane tak, aby w możliwie krótkim czasie nadrobić zaległości i odświeżyć sobie zasady gramatyczne obowiązujące w języku francuskim.

- szeroki wachlarz ćwiczeń  z użyciem słownictwa biznesowego
- analiza trudności językowych zgłaszanych przez słuchaczy
- omówienie  wybranych zagadnień gramatycznych ważnych dla osiągnięcia poprawności językowej w komunikacji biznesowej ustnej i pisemnej,

m.in. :

  • użycie rodzajników,
  • zaimki,
  • strona bierna,
  • tryb przypuszczający,
  • tryb łączny,
  • czasowniki w biznesie,
  • wyrażanie zależności, np. związki przyczynowo-skutkowe, celu, opozycji, itp.
  • uzgodnienia imiesłowów

 

Prowadzący:

Dorota Bruś – tłumacz, wykładowca i coach biznesowy. Absolwentka Filologii Romańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1990 roku prowadzi szkolenia w zakresie specjalistycznego języka francuskiego dla zarządów, wyższej kadry menedżerskiej i pracowników firm i instytucji, w tym m.in. dla: Parlamentu i Komisji  Europejskiej, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie (w ramach projektu unijnego "Małopolski Radca Prawny przed sądami Unii Europejskiej"),   Tepis (w ramach repetytoriów dla tłumaczy przysięgłych), Lubelskiego Stowarzyszenia Tłumaczy, KPMG, Wardyński i Wspólnicy, Prywatnej Wyższej Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego, Credit Agricole Bank Polska, Citroën Polska, Deloitte Polska, Dentons, Edipresse Pologne SA, Gefco Polska, Lafarge Pologne SA,     Leclerc, Noble Concierge, Bergerat Monnoyeur, Eneria Sp. z o.o., Schneider Electric. Odbyła liczne staże i szkolenia językowe we Francji w obszarze prawa, finansów, księgowości i ekonomii. Dzięki nim posiada rozległą wiedzę dotyczącą specjalistycznego słownictwa, jak również różnic kulturowych i kontekstu prawno-biznesowego we Francji i w Polsce. Dorota Bruś organizowała i prowadziła szkolenia z języka francuskiego specjalistycznego dla uczestników programu „Master HEC en Science de Gestion Approfondies” (MBA) w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz wykłada na UMCS w Lublinie w ramach programu „UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy”- język specjalistyczny. Z Francusko-Polską Izbą Gospodarczą współpracuje od 2004 roku. Jest stałym metodykiem i lektorem na kursach rocznych, półrocznych, szkoleniach dla firm oraz szkoleniach jednodniowych, w takich tematach jak: francuski biznesowy, prawniczy, finansowy, kursy specjalistyczne dla tłumaczy, księgowość, prawo pracy, postepowanie przed sądami, handel, nieruchomości, bankowość i ubezpieczenia, zamówienia publiczne. Pani Dorota jest również coachem w zakresie budowania relacji biznesowych na styku Polska – Francja.
Osobom, które anulują swój udział w szkoleniu do 7 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów szkolenia. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 7 dni przed szkoleniem, koszty nie są zwracane.

Skontaktuj się z nami

Anna Kostrzębska, Specjalista Centrum Szkoleniowego CCIFP
anna.kostrzebska@ccifp.pl, tel. (+48 22) 690 68 72, fax (+48 22) 696 75 90


Alicja Rukowicz
, Manager Centrum Szkoleniowego CCIFP
alicja.rukowicz@ccifp.pl; tel. +48 22 690 68 99, +48 508 520 839

 

Zapraszamy do korzystania ze środków transportu publicznego. Do siedziby Izby najłatwiej dotrzesz:

Metrem - linia M1 (stacja Centrum)

Tramwajem – linie: 7, 9, 22, 24, 25 (przystanek Krucza), 4, 15, 18, 35 (przystanek Centrum)

Autobusem – linie: 117, 127, 128, 131, 158, 171, 175, 501, 507, 517, 519, 520, 521, 522, 525 (przystanek Centrum)

Rowerem – najbliższe stacje Veturilo znajdują się w al. Jerozolimskich koło Rotundy oraz na skrzyżowaniu ulic Kruczej i Brackiej.