Gramatyka francuska w biznesie w ujęciu praktycznym

2017/01/12 Kursy językowe 

Zajęcia praktyczne poświęcone rozwikłaniu trudności gramatycznych charakterystycznych dla języka biznesowego oraz służące zwiększeniu efektywności językowej.

Kiedy 2017/01/12- _ (20 zajęć) czwartki, godz. 17.00 - 18.15
Gdzie CCIFP, ul. Widok 8, Warszawa
Cena 2000 PLN pracownicy firm stowarzyszonych, 2250 PLN pozostałe osoby.
Liczba miejsc 12
Język prowadzenia francuski

Kurs przeznaczony jest dla osób, które uczyły się już w przeszłości języka francuskiego i potrzebują powtórki z gramatyki języka francuskiego (tzw. remise à niveau).

Zajęcia zostały zaplanowane tak, aby w możliwie krótkim czasie nadrobić zaległości i odświeżyć sobie zasady gramatyczne obowiązujące w języku francuskim.

- szeroki wachlarz ćwiczeń  z użyciem słownictwa biznesowego
- analiza trudności językowych zgłaszanych przez słuchaczy
- omówienie  wybranych zagadnień gramatycznych ważnych dla osiągnięcia poprawności językowej w komunikacji biznesowej ustnej i pisemnej,

m.in. :

  • użycie rodzajników,
  • zaimki,
  • strona bierna,
  • tryb przypuszczający,
  • tryb łączny,
  • czasowniki w biznesie,
  • wyrażanie zależności, np. związki przyczynowo-skutkowe, celu, opozycji, itp.
  • uzgodnienia imiesłowów

 

Prowadzący:

Dorota Bruś – tłumacz, wykładowca i coach biznesowy. Absolwentka Filologii Romańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1990 roku prowadzi szkolenia w zakresie specjalistycznego języka francuskiego dla zarządów, wyższej kadry menedżerskiej i pracowników firm i instytucji, w tym m.in. dla: Parlamentu i Komisji  Europejskiej, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie (w ramach projektu unijnego "Małopolski Radca Prawny przed sądami Unii Europejskiej"),   Tepis (w ramach repetytoriów dla tłumaczy przysięgłych), Lubelskiego Stowarzyszenia Tłumaczy, KPMG, Wardyński i Wspólnicy, Prywatnej Wyższej Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego, Credit Agricole Bank Polska, Citroën Polska, Deloitte Polska, Dentons, Edipresse Pologne SA, Gefco Polska, Lafarge Pologne SA,     Leclerc, Noble Concierge, Bergerat Monnoyeur, Eneria Sp. z o.o., Schneider Electric. Odbyła liczne staże i szkolenia językowe we Francji w obszarze prawa, finansów, księgowości i ekonomii. Dzięki nim posiada rozległą wiedzę dotyczącą specjalistycznego słownictwa, jak również różnic kulturowych i kontekstu prawno-biznesowego we Francji i w Polsce. Dorota Bruś organizowała i prowadziła szkolenia z języka francuskiego specjalistycznego dla uczestników programu „Master HEC en Science de Gestion Approfondies” (MBA) w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz wykłada na UMCS w Lublinie w ramach programu „UMCS dla rynku pracy i gospodarki opartej na wiedzy”- język specjalistyczny. Z Francusko-Polską Izbą Gospodarczą współpracuje od 2004 roku. Jest stałym metodykiem i lektorem na kursach rocznych, półrocznych, szkoleniach dla firm oraz szkoleniach jednodniowych, w takich tematach jak: francuski biznesowy, prawniczy, finansowy, kursy specjalistyczne dla tłumaczy, księgowość, prawo pracy, postepowanie przed sądami, handel, nieruchomości, bankowość i ubezpieczenia, zamówienia publiczne. Pani Dorota jest również coachem w zakresie budowania relacji biznesowych na styku Polska – Francja
Osobom, które anulują swój udział w szkoleniu do 3 dni przed spotkaniem, zwracane jest 100% kosztów szkolenia. Osobom, które anulują swój udział później, czyli na krócej niż 3 dni przed szkoleniem, koszty nie są zwracane.

Skontaktuj się z nami

Alicja Rukowicz, Manager Centrum Szkoleniowego CCIFP

alicja.rukowicz@ccifp.pl; tel. +48 22 690 68 99, +48 508 520 839

Anna Raczyńska vel Wasiluk, Młodszy Specjalista 

anna.raczynska@ccifp.pl; tel.: +48 22 690 68 72, +514 763 870