AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Saint-Gobain stawia na innowacje – mówił François-Xavier Moser na marcowym Rendez-Vous Biznesu

2017/03/08 Aktualności CCIFP 

We wtorek 7 marca 2017 r., w hotelu Golden Tulip Warsaw Centre odbyło się marcowe Rendez-Vous Biznesu w obecności François-Xavier Moser, Prezesa Saint-Gobain w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Turcji. Ponad 100 przedstawicieli firm stowarzyszonych w CCIFP wzięło udział w wydarzeniu.

Gość marcowego Rendez-Vous Biznesu CCIFP, François-Xavier Moser, przedstawił działalność Grupy na świecie oraz jej rozwój w Polsce w różnych sektorach. Prezes Saint-Gobain opowiadał również o trudnościach, z jakimi zmierzyła się Grupa, ale także o sukcesach, jakie osiągnęła na przestrzeni 20 lat swojej obecności w Polsce. Mówił przede wszystkim o tym, że Saint-Gobain stawia na innowacje. Grupa posiada w sumie 8 centrów R&D. 

Na rynku polskim Grupa rozwijała się głównie poprzez zakup przedsiębiorstw i inwestycje w ich modernizację, a także w zwiększanie możliwości produkcyjnych.

Saint-Gobain w Polsce to:

 • 6700 zatrudnionych
 • 25 fabryk
 • 60 punktów sprzedaży

Mówiąc o wyzwaniach, Prezes wskazywał głównie na obiecujące perspektywy rozwoju rynku nieruchomości i budownictwa w Polsce (popyt na nowe mieszkania, projekty rządowe oraz potrzeby renowacji budynków). W zakresie HR, Grupa wprowadza nowe programy rozwoju talentów i pozyskiwania odpowiednich pracowników. Saint-Gobain chce poszerzyć swoją ofertę i zyskać przewagę, stawiając głównie na projekty innowacyjne. Polska jest istotnym krajem dla strategii Grupy.

Po części oficjalnej odbył się tradycyjny koktajl networkingowy.

Wszystkim gościom dziękujemy za obecność.

A za miesiąc zapraszamy na Walne Zgromadzenie, 11 kwietnia, podczas którego odbędą się wybory do Rady CCIFP.

DSC06159