Publikacje


Publikacje


 

 CO PRZYNIOSŁY INWESTYCJE ZAGRANICZNE

Raport dotyczący wpływu zagranicznych inwestycji na gospodarkę Polski, przygotowany przez ekspertów Polityki Insight we współpracy z zagranicznymi izbami handlowymi, w tym Francusko-Polską Izbą Gospodarczą. Poruszane tematy:
- Zagraniczne inwestycje bezpośrednie w Polsce – sektory, kierunki i skala.
- W jakim stopniu polskie firmy skorzystały na napływie inwestycji zagranicznych.
- Jaki był wkład inwestycji zagranicznych w rozwój gospodarki Polski.
- Co polskie społeczeństwo zyskało na obecności zagranicznych firm.
Wersja polska >>>
Wersja angielska>>>

 NE RATEZ PAS LE COCHE! – borszura

Praktyczne informacje, najistotniejsze dane gospodarcze dotyczące Polski i rynku polskiego w formie ciekawych infografik, które każdy zagraniczny przedsiębiorca powinien poznać. Publikacja w wersji francuskiej. >>>

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

Nasze najważniejsze wydarzenia na rok 2017 – już dziś zaplanuj swój rok z CCIFP! >>>

 

 

PREZENTACJA CCIFP

Nowa prezentacja Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej. Publikacja zawiera krótki zarys historii Izby z uwzględnieniem jej misji oraz roli w polsko-francuskim środowisku biznesowym, a także pełen zakres usług Izby – od networkingu, przez reprezentację interesów po wsparcie w rozwoju na zagranicznych rynkach – szczegółowy wykaz korzyści wypływających z członkostwa, a także opis najważniejszych wydarzeń organizowanych co roku. Pełna wersja prezentacji >>>

 

CSR W PRAKTYCE – BAROMETR CCIFP

Prezentacja wyników ankiety dotyczącej poziom zaangażowania firm stowarzyszonych w CCIFP w projekty z obszaru CSR.

Co piąta francuska firma przeznacza rocznie ponad 100 tys. PLN na działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznes.

Ochrona środowiska, wspieranie społeczności lokalnej, kodeks etyczny, czy dbałość o rozwój zawodowy i osobisty pracowników – to główne działania, które prowadzą firmy stowarzyszone we Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej (CCIFP) w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Potwierdzają to wyniki badania „CSR w praktyce – barometr CCIFP”, mierzącego poziom świadomości i skalę działań CSR’owych w firmach francuskich w Polsce.
<- Infografika – najistotniejsze wyniki

Pełna wersja raportu>>>

 PRZEWODNIK DOBRYCH PRAKTYK CSR

Wraz z ekspertami i praktykami z firm stowarzyszonych w CCIFP przygotowany został Przewodnik Dobrych Praktyk CSR. Celem publikacji jest pokazanie działań francuskich firm, które od dawna angażują się w społecznie odpowiedzialny biznes i mogą podzielić się dużym doświadczeniem. Przewodnik składa się z dwóch części. Część teoretyczna to kompendium wiedzy na temat tworzenia strategii CSR w firmie, prowadzenia społecznego dialogu, komunikowania i raportowania działań CSR, współpracy z ONG, wprowadzania kodeksów etyki. Druga część, praktyczna zawiera 14 przykładów pochodzących z firm stowarzyszonych w CCIFP i ilustrujących wdrożenie powyższych działań z podaniem praktycznych wskazówek.

Przewodnik Dobrych Praktyk CSR >>>

Przewodnik CZY WARTO BYĆ GREEN?

Zachęcamy do lektury Przewodnika „Czy warto być green?” opublikowanego przy okazji trzeciej edycji Spotkań Warszawskich. Przewodnik zawiera przykłady dobrych praktyk z zakresu polityki green pośród największych francuskich przedsiębiorstw stowarzyszonych w CCIFP, którzy byli partnerami konferencji na Zamku Królewskim. Znajdziecie Państwo również raport z badania przygotowanego przez PAYBACK we współpracy z Partnerami, którego celem jest prowadzenie monitoringu świadomości Polaków w zakresie ekologicznego stylu życia.

POBIERZ PUBLIKACJĘ >>>

RAPORT – 20 lat francuskich inwestycji w Polsce

Francja jest trzecim co do wielkości zagranicznym inwestorem w Polsce i jednym z największych pracodawców. 87% przedsiębiorców jest zadowolonych z dotychczasowych efektów swoich inwestycji, a aż 97% poleciłoby nasz kraj, jako miejsce do rozwoju biznesu firmom zagranicznym, nieobecnym jeszcze na naszym rynku. Najlepiej ocenianym aspektem polskiej atrakcyjności inwestycyjnej jest sytuacja gospodarcza (87% pozytywnych odpowiedzi), a obszary wymagające największych zmian to infrastruktura i sektor publiczny, gdzie głównymi problemami są brak przejrzystości przepisów (44% negatywnych odpowiedzi) oraz stabilności systemu podatkowego i prawnego (31%) – wynika z raportu Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce (CCIFP) i KPMG w Polsce.

Pełna wersja raportu „20 lat inwestycji francuskich w Polsce >>>

 Katalog Firm Stowarzyszonych 2017

Tradycyjnie każdego roku Francusko-Polska Izba Gospodarcza wydaje katalog firm stowarzyszonych, wśród których znajdują się zarówno firmy francuskie obecne na polskim rynku, jak i firmy polskie obecne nad Sekwaną lub współpracujące z francuskimi kontrahentami. Katalog jest najważniejszą doroczną publikacją Izby, która prezentuje Członków CCIFP działających w różnych sektorach. Występują wśród nich duże grupy, jak również małe i średnie firmy francuskie i polskie. Około 80% firm członkowskich posiada swoje siedziby w Warszawie, pozostałe w innych regionach i krajach.


Katalog firm w wersji pdf >>>

Raport z działalności Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej za rok 2015

Raport roczny przedstawia kompleksowe podsumowanie działalności CCIFP z danego roku wraz z opisami poszczególnych przedsięwzięć i wydarzeń, a także statystykami w porównaniu do lat ubiegłych.

Pełna wersja raportu rocznego CCIFP z 2015 roku >>>

Raport z działalności CCIFP za rok 2014

Raport z działalności CCIFP za rok 2013

Raport z działalności CCIFP za rok 2012

Raport z działalności CCIFP za rok 2011

Raport z działalności CCIFP za rok 2010


Data opublikowania: 2011-12-31 15:52:06