AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODY MODETYKA: zrównoważona i etyczna moda od 13 marca do 26 kwietnia 2017 r.

2017/03/14 CCIFP poleca 

Instytut Francuski w Polsce, we współpracy z Francusko-Polską Izbą Gospodarczą oraz Renault Polska, organizuje od 13 marca do 26 kwietnia 2017 roku drugą edycję konkursu mody i kreacji tekstylnych «MODETYKA».

Organizator: Instytut Francuski w Polsce
Partnerzy oficjalni: Francusko-Polska Izba Gospodarcza i Renault Polska
Patronaty medialne: MODA w Polsce i USTA

Konkurs jest organizowany pod patronatem medialnym magazynów „Moda w Polsce” i „USTA”.

Pierwsza edycja konkursu została zaproponowana przez Instytut Francuski w Polsce we współpracy z miastem st. Warszawa w listopadzie 2016 roku w ramach wystawy TEXTIFOOD, odbywającej się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Po sukcesie pierwszej edycji, Instytut Francuski w Polsce zdecydował kontynuować swoje zaangażowanie na rzecz młodych polskich projektantów oraz na korzyść mody odpowiedzialnej.

Druga edycja konkursu «MODETYKA» będzie poświęcona «nowym tkaninom etycznym».

Zadaniem kandydatów będzie zrealizowanie kompletu bądź sukienki z wykorzystaniem następujących materiałów:

 • włókien naturalnych lub sztucznych (włókna sztuczne otrzymywane przez chemiczną obróbkę naturalnych biopolimerów (np. celuloza, kazeina…)) 
 • tkanin lub produktów pochodzących z recyklingu 
 • tkanin inteligentnych, przyjaznych środowisku i zdrowiu 
 • tkanin wyprodukowanych w ramach ekonomii cyrkularnej lub pochodzących w 100% z lokalnej i sprawiedliwej produkcji

Założeniem konkursu jest zachęcanie i promowanie kreatywności w świecie mody i designu w Polsce, podkreślając francuskie doświadczenie i podnosząc świadomość w zakresie ochrony środowiska związanej z przemysłem tekstylnym i nadmiernym zużyciem zasobów naturalnych.

Chcemy udowodnić, że istnieje również inna forma tworzenia.

Kto może wziąć udział w konkursie ?

Uczestnikiem konkursu może być każda pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca obywatelstwo polskie, która jest: projektantem mody (w tym przypadku ta osoba nie powinna ukończyć 40 rż. w dniu wysłania zgłoszenia na konkurs) albo studentem Akademii Sztuk Pięknych w Polsce.

Nagrody:

Pierwsze miejsce: Stypendium na dwumiesięczny staż w inkubatorze mody we Francji lub u francuskiego projektanta mody (wartość nagrody: 4 850 euro) oraz darmowe użyczenie samochodu elektrycznego Renault ZOE na okres jednego tygodnia w 2017 r.

Drugie miejsce: Stypendium na jednomiesięczny staż w inkubatorze mody we Francji lub u francuskiego projektanta mody (wartość nagrody: 2 750 euro)

Dla pierwszych sześciu laureatów konkursu: Udział w pokazie i wręczenie nagród podczas Święta Narodowego Francji w Warszawie (Święto Francji na Saskiej Kępie w dniu 9 lipca 2017 r.).

Dla pierwszych trzech laureatów konkursu: Prezentacja projektów na stanowisku RENAULT Polska podczas Święta Narodowego Francji w Warszawie (Święto Francji na Saskiej Kępie w dniu 9 lipca 2017 r.) oraz podczas jednego wydarzenia RENAULT Polska w 2017 r.

INFORMACJE I ZAPISY >>>

ŚLEDŹ KONKURS NA FACEBOOKU >>>

Kontakt:

Cyrielle Dufrenne-Czyzewska
Koordynator ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej
Ambasada Francji w Polsce/Instytut Francuski w Polsce

cyrielle.dufrenne@diplomatie.gouv.fr

INSTITUT FRANÇAIS DE POLOGNE