AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Ogólnopolski Konkurs Barmański – MONIN CUP JUNIOR 2017

2017/11/21 CCIFP poleca 

SCM sp. z o.o., wyłączny importer MONIN oraz Vitamix w Polsce, dnia 7 grudnia 2017 w Warszawie będzie gospodarzem Gali Finałowej piątego Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego MONIN Cup Junior 2017. Podczas Gali 28 uczniów szkół średnich z całego kraju, w tym gościnnie zawodniczka z Austrii, będzie rywalizować o cenne nagrody, w tym o zagraniczny wyjazd na zawody międzyszkolne.

Gala Finałowa odbędzie się w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Majdańskiej 30/36 w Warszawie. Uczniowie zmierzą się w kategorii Long Drink przygotowując na scenie koktajle bezalkoholowe zgodnie ze sztuką barmańska i swoimi zgłoszonymi autorskimi recepturami na bazie produktów MONIN. Nad prawidłowym i merytorycznym przebiegiem konkursu czuwać będzie Stowarzyszenie Polskich Barmanów (SPB) oraz Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów (MSBiS). Wyselekcjonowani sędziowie będą oceniać młodych barmanów pod względem technicznym, a Jury jawnie w stylu włoskim oceni koktajle pod względem smaku, zapachu i wyglądu. 

Z okazji jubileuszu 5 lat istnienia konkursu wyróżnionych i dodatkowo nagrodzonych artykułami MONIN oraz szkłem firmy Spiegelau zostanie 5 pierwszych miejsc, a nagrodą główną jest wyjazd dla ucznia i opiekuna do jednego z krajów Unii Europejskiej jako reprezentacja Polski w krajowych zawodach międzyszkolnych. Zwycięzcy otrzymają również szkolenia barmańskie w MSBiS (II miejsce) i SPB (III miejsce). 

MONIN CUP JUNIOR to coroczny konkurs dla młodych barmanów w wieku 15-20 lat, którzy rywalizują ze sobą w tworzeniu najlepszych receptur koktajli przygotowanych w oparciu o produkty MONIN. Konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacji wewnętrznych (przeprowadzonych indywidualnie w szkołach) oraz rozgrywki finałowej podczas Gali w Warszawie, gdzie barmani zmierzą się między sobą wykonując 4 identyczne koktajle zgodnie ze swoją unikalną recepturą. 

Wydarzenie to ma na celu kształcenie młodych adeptów sztuki barmańskiej i miksologii oraz kreowanie nowych, ciekawych rozwiązań w kategorii napojów mieszanych bezalkoholowych wśród młodzieży. Nieprzerwanie od 2013 roku firma aktywnie uczestniczy w wspieraniu i edukowaniu młodych talentów barmańskich, którzy stawiają pierwsze kroki w MONIN Cup Junior jako uczniowie, a następnie jako dorośli profesjonaliści starują w międzynarodowych zawodach. W tym roku Ambasada Francji oraz Izba Handlowa Francusko-Polska objęła konkurs Honorowym Patronatem co podnosi rangę wydarzenia. Sponsorem tytularnym jest marka MONIN, która jest obecnie uznawana za numer jeden na świecie na rynku syropów klasy Premium, sosów deserowych oraz puree owocowych. To zasługa ponad 100 letniego doświadczenia oraz bogatej oferty- ponad 150 smaków sprzedawanych w 150 krajach na świecie. Do produkcji wyrobów MONIN wybierane są wyłącznie wyselekcjonowane i najlepsze owoce, kwiaty, przyprawy oraz orzechy. To sprawia, że powstają zawsze wyjątkowej jakości produkty o niepowtarzalnym smaku, kolorze i zapachu. MONIN – naturally inspiring. 

Organizatorem konkursu jest wyłączny importer marki MONIN i Vitamix w Polsce- SCM Sp. z o.o. 

Więcej informacji oraz regulamin: www.facebook.com/MoninPolska i www.moninpolska.pl 

Agenda imprezy: 

10:00 – 10:30 Rejestracja uczestników, rozdanie koszul
10:30 – 10:45 Odprawa uczestników konkursu i losowanie
10:55 Uroczyste rozpoczęcie gali finałowej
11:00 – 13:00 Konkurs barmański
13:00 – 14:00 LUNCH i Coffee Break
14:00 – 15:00 Pokaz szkoleniowy gościa z MONIN Francja
15:00 – 15:30 Ogłoszenie wyników konkursu 

Organizator: SCM sp. z o.o.
Patronat honorowy: Ambasada Francji, Francusko-Polska Izba Handlowa CCIFP
Sponsor tytularny: MONIN
Partnerzy: Coca-Cola, Spiegelau , Żywiec Zdrój S.A.
Patronat merytoryczny: MSBiS, SPB
Patronat medialny: Horeca.net, Nowości Gastronomiczne, Przegląd Gastronomiczny, Newsgastro, Warszawski Barman, Poradnik Restauratora, Aleksandra Szejnoga 

Firma SCM sp. z o.o. działa od września 2005 roku,a od lipca 2012 jest Wyłącznym Dystrybutorem Produktów MONIN na Polskę. Główne obszary działalności firmy to rozwój i kreowanie nowych rozwiązań w kategorii produktów i napojów dla kanału HORECA oraz doradztwo w zakresie ich przetwarzania. Zakupy i sprzedaż surowców rolnych oraz produktów gastronomicznych. Efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw obejmującego produkty, opakowania i dystrybucję. Od kwietnia 2016 r. SCM jest także wyłącznym importerem i dystrybutorem profesjonalnych urządzeń do mieszania napojów oraz potraw – marki Vitamix.

Po więcej inspiracji zapraszamy na nasza stronę
www.scmpoland.pl ; www.facebook.com/MoninPolska oraz http://moninpolska.pl/blog/

Kontakt z prasą – Marek.Bielecki@scmpoland.pl