Specjalista Konsolidacji Sprawozdań Finansowych

Opublikowane: 2017/10/19
Branża: Dystrybucja
Dział: Handlowy
Stanowisko: Specjalista
Miejsce pracy: mazowieckie

Opis stanowiska

Auchan Retail jest jedną z wiodących sieci handlowych w Polsce i na świecie. Pracujemy w 16 krajach i zatrudniamy ponad 300 000 pracowników, w trzech kanałach dystrybucji: Hipermarkety Auchan, Supermarkety Simply, E-commerce AuchanDirect.pl. Praca z nami to szansa na rozwój i poznanie wielu wyjątkowych osób. Nie możesz jej przegapić!

Obecnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko:

Opis stanowiska:

Odpowiedzialność za konsolidację sprawozdań finansowych spółek z grupy, ich przygotowanie oraz kalkulacja korekt konsolidacyjnych zgodnie z wymogami grupy według norm IFRS.

Na co dzień będziesz zajmował/a się:

Przejęciem obszaru konsolidacji sprawozdań finansowych spółek należących do grupy,

Kontrolą poprawności księgowań oraz nadzór nad planem kont obowiązującym w grupie,

Zapewnieniem poprawności wypełniania pakietów konsolidacyjnych oraz transakcji pomiędzy spółkami grupy,

Przygotowywaniem analiz konsolidacyjnych,

Aktywnym udziałem przy wdrażaniu zmian w przepisach IFRS

Ścisłą współpracą z audytorem oraz działami kontrolingu i finansowo-księgowym,

Przygotowaniem rocznych raportów finansowych zgodnie z polskim standardem,

Zapewnieniem wdrożenia planów naprawczych zgodnie z rekomendacjami zewnętrznych i wewnętrznych audytorów

Wymagania:

Minimum 5 lata doświadczenia w zakresie konsolidacji sprawozdań finansowych (w dużej grupie kapitałowej bądź doświadczenie zdobyte w firmie audytorskiej),

Wykształcenie wyższe, kierunkowe (preferowana rachunkowość, audyt, finanse),

Praktyczną, popartą doświadczeniem znajomość zagadnień z zakresu: MSR/MSSF a także rachunkowości finansowej i zarządczej,

Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne, dokładność i precyzyjność,

Doskonałą znajomość Ms Excel, dobra HFM,

Doświadczenie w pracy z systemem Oracle będzie dodatkowym atutem,

Dobrą znajomość języka angielskiego lub francuskiego.

Wysoko rozwinięta kultura osobista i zdolności interpersonalne,

Otwartość na nowe wyzwania, chęć rozwoju oraz podnoszenia swoich kwalifikacji.

Zapewniamy:

Przyjazną i twórczą atmosferę pracy w młodym i ambitnym zespole,

Możliwość pogłębiania wiedzy, zdobywania nowych kompetencji, cennego doświadczenie i podjęcia się nowych wyzwań,

Wsparcie i profesjonalne szkolenia z zakresu wykonywanej pracy

Benefity w postaci opieki medycznej, karty multisport i dofinansowanie posiłków.

Akcjonariat pracowniczy.

mazowieckie
Link do składania aplikacji: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=09981ce94e8a42398021f4d1fe56570b
Miasto: Piaseczno, Warszawa

Prezentacja firmy

AUCHAN RETAIL POLSKA – PARTNER STRATEGICZNY CCIFP

Auchan Retail Polska prowadzi działalność w następujących formatach sprzedaży: w 75 hipermarketach - Auchan, w 32 supermarketach - SIMPLY, w 1 sklepie typu convenience - Moje Auchan oraz...
AUCHAN RETAIL POLSKA  – PARTNER STRATEGICZNY CCIFP