AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Nowa Rada CCIFP wybrana

2017/04/12 Aktualności CCIFP 

We wtorek 11 kwietnia, na Walnym Zgromadzeniu Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, odbyły się wybory pełnego składu Rady CCIFP. Spośród w sumie 41 kandydatów do Rady zostało wybranych 30 osób. Połowa z nich to reprezentanci dużych firm, a połowa firm z sektora MŚP.

Walne Zgromadzenie Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej to jedno z najważniejszych wydarzeń, na którym podsumowuje się ubiegły rok i przedstawia plany na kolejne miesiące. Kwietniowe Walne Zgromadzenie miało jeszcze jeden ważny element – wybory 30 nowych członków Rady CCIFP. W spotkaniu udział wzięło około 115 osób, reprezentantów firm stowarzyszonych, a także Ambasady Francji. W trakcie pierwszej części Walnego zaprezentowano bilans z działalności Izby w roku 2016. Izba w tym czasie miała 440 firm stowarzyszonych, z czego 60% było filmami francuskimi, a 40% polskimi lub z innym kapitałem. Izba w 2016 roku zorganizowała 38 spotkań networkingowych w całym kraju, w których udział wzięło blisko 4000 osób. Ponadto, wydarzenia takie jak Bal Francuski, Święto Francji w Parku Skaryszewskim, czy Gala okazały się rekordowymi edycjami, które gromadziły największą w historii liczbę uczestników. Przygotowaliśmy 18 stanowisk i interpelacji przekazanych do konsultacji rządowych i ministerialnych. Przeprowadziliśmy ponad 500 godzin szkoleń dla 760 osób. O Izbie w mediach mówiono 288 razy, a profil na LinkedIn zyskał w rok ponad 50% obserwujących. Ponadto promowaliśmy działania CSR zarówno w trakcie Targów CSR na Stadionie Narodowym, jak i przy okazji pierwszej edycji Barometru Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej. Nasze Centrum Rozwoju Biznesu zorganizowało 26 misji handlowych i zrealizowało 260 godzin w ramach usługi handlowiec na część etatu.

Bilans z działalności, jak również raport finansowy zostały przyjęte przez Walne Zgromadzenie jednogłośnie. W drugiej części zaprezentowane zostały plany CCIFP na najbliższe miesiące. Najważniejsze projekty to: wzmocnienie obecności regionalnej; promocja raportu na temat wpływu inwestycji zagranicznych na polską gospodarkę; wdrożenie programu kształcenia zawodowego; implementacja nowej strategii komunikacji izby, a także rozwój usług Centrum Rozwoju Biznesu.

Plany oraz założenia budżetowe na rok 2017 również zostały przyjęte jednogłośnie. Po tej części odbyły się wybory 30 nowych członków Rady CCIFP. 15. reprezentantów wybierały firmy MŚP, a 15. duże przedsiębiorstwa o obrotach przekraczających 150 mln PLN rocznie. Listę nowych członków Rady prezentujemy poniżej:

Osoby wybrane do Rady spośród dużych firm:

Firma Imię Nazwisko
AUCHAN François Colombié
AXA Clément Michaud
BGŻ BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A. Stéphane Becoulet
CARDIF Pascal Perrier
CARREFOUR POLSKA Guillaume de Colonges
EDF Thierry Doucerain
EUROPEJSKI FUNDUSZ LEASINGOWY Radosław Kuczyński
KPMG SP Z O.O. Bogusław Kowal
ORANGE Jean-François Fallacher
ORBIS Jean-Marc Vendioux
PSA PEUGEOT CITROEN David Guerin
SAINT-GOBAIN François-Xavier Moser
SUEZ POLAND Benjamin Vauthier
VEOLIA POLSKA Alexandre Farion
WYBOROWA PERNOD RICARD Eric Benoist

 

Osoby wybrane do Rady spośród firm z sektora MŚP:

Firma Imię Nazwisko
ACCORD GROUP Alicja Jaworska
AFFRE I WSPÓLNICY Joanna Affre
AFP (STOWARZYSZENIE
FRANCJA-POLSKA)
Adam Sankowski
ARTHUR HUNT Marcin Rosochacki
BALAJCZA SPECIALIZED TRANSLATIONS Timea Balajcza
BITEME!CONCEPT Matthieu Bondu
CALAN & ASSOCIES Bertrand Jannet
CZERNICKI 3C Roman Czernicki
DESTINATION POLAND Julien Hallier
EXCO A2A Raphaël Vieuxmaire
JEDRZEJCZYK&PARTNERS Robert Jędrzejczyk
JKR LEGAL Jolanta Kalecińska-Rossi
LOGOS POLSKA Mirosław Rosiński
PIASECKA & ŻYLEWICZ Halina Piasecka
SAUR POLSKA Raphaël de Bodman

 

Gratulujemy nowym członkom Rady CCIFP i bardzo dziękujemy wszystkim kandydatom za zaangażowanie i chęć aktywnego włączenia się w życie Izby.

Walne Zgromadzenie było również okazją do podziękowania dotychczasowym członkom Rady, a przede wszystkim Zarządowi i Prezesowi CCIFP Maciejowi Wituckiemu, za ich prace na rzecz rozwoju Izby.

Prezentacja z Walnego Zgromadzenia – bilans 2016 oraz plany 2017:

 

 

CCIFP_test