AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Krakowska debata Era robotyzacji – rewolucja przemysłowa 4.0 (FOTORELACJA)

2018/05/25 Aktualności CCIFP 

We wtorek 22 maja 2018 w hotelu Novotel Centrum w Krakowie odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu krakowskich Rendez-vous biznesu, tym razem w formie debaty na temat: „Era robotyzacji – rewolucja przemysłowa 4.0”.

Po oficjalnym otwarciu poprowadzonym przez reprezentantów władz lokalnych – Pana Rafała Kulczyckiego i Pana Andrzeja Bańki, uczestnicy wydarzenia mieli okazję wziąć udział w demonstracji robota Sherpa (jednego z produktów firmy Norcan), który pełni funkcje autonomicznego wózka magazynowego. Prezentacja firmy i demonstracja zostały poprowadzone przez Pana Hervé Schneider, przedstawiciela i dyrektora handlowego firmy Norcan Polska.

Po prezentacji, odbyła się debata, w której w roli panelistów wzięli udział: Pan Marek Potoczny (Valeo), Pan Artiom Komardin (start-up Sense), a także Pan Michał Zaród (start-up Optical Electronics). Moderatorem debaty była Pani Paulina Mazur (Krakowski Park Technologiczny). Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się między innymi, jak firmy aktualnie wprowadzają rozwiązania bazujące na digitalizacji  obiektów fizycznych, oraz jakie szanse i zagrożenia łączą się z nową rewolucją przemysłową. Przedstawiciel firmy Valeo Autosystemy, Pan Marek Potoczny, poruszył także bardzo ważny temat redukcji etatów w imię rozwijającej się robotyzacji. W swojej wypowiedzi zapewnił, że pomimo faktu, że jeden robot może zastąpić aż 4 pracowników, nie dojdzie do redukcji miejsc pracy –  oszczędności płynące z redukcji etatów skoncentrowanych na pracy fizycznej, pozwolą na utworzenia nowych stanowisk bazujących na nadzorowaniu pracy robota.

Po części merytorycznej, uczestnicy zostali zaproszeni na koktajl do jednego z apartamentów z tarasem na dachu hotelu Novotel Centrum. Tam mogli już w bardziej nieformalnej atmosferze porozmawiać i nawiązać kontakty biznesowe z pozostałymi gośćmi wydarzenia.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do Partnerów za wsparcie w organizacji tego wyjątkowego spotkania.

 

 

Dziękujemy również partnerowi merytorycznemu spotkania:

DS1_8162