AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Konkurs ECO-MIASTO – termin przyjmowania zgłoszeń przedłużony do 22 października

2017/10/11 Aktualności z firm stowarzyszonych 

Co miasta robią na rzecz zrównoważonego rozwoju? Czasami mieszkańcom nie jest łatwo znaleźć informacje na ten temat, a są samorządy, które mają się czym pochwalić. ECO-MIASTO to okazja do przedstawienia najlepszych rozwiązań w kategoriach mobilność zrównoważona, gospodarka wodna, gospodarka odpadami, efektywność energetyczna budynków, systemy energetyczne oraz zieleń a powietrze.

Zgłoszenia do konkursu ECO-MIASTO można przesyłać drogą internetową lub pocztą tradycyjną za pomocą formularzy dostępnych na stronie internetowej eco-miasto.pl Termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do 22 października 2017 r.

Organizatorami projektu są Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa. ECO-MIASTO jest realizowane we współpracy z RENAULT Polska, SAUR Polska, Saint-Gobain, SUEZ Polska, ENGIE oraz Grupą EDF reprezentowaną przez EDF Polska, DK Energy i TIRU, a także Wspólnie – Fundacją LafargeHolcim.

Przedstawiciele miast jeszcze do 22 października mogą nadsyłać zgłoszenia na konkurs ECO-MIASTO w sześciu kategoriach: mobilność zrównoważona, gospodarka wodna, gospodarka odpadami, efektywność energetyczna budynków, systemy energetyczne oraz zieleń a powietrze W każdej z nich nagrodzone zostaną dwa ośrodki miejskie: jeden o wielkości poniżej 100 tys., mieszkańców i drugi – powyżej tej liczby. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas Międzynarodowej Konferencji „INNOWACYJNE ECO-MIASTO: zdrowe środowisko, zdrowi ludzie”.

Niektóre regiony mogą się poszczycić wieloma miastami nagrodzonymi lub wyróżnionymi w poprzednich edycjach konkursu ECO-MIASTO za działania na rzecz rozwoju zrównoważonego, ale w kilku województwach nie udało się to jeszcze żadnemu samorządowi. Warto zapoznać się z listą laureatów i wyróżnionych, by sprawdzić, jak radzą sobie ośrodki z danego województwa. Jest ona dostępna pod adresem
www.eco-miasto.pl/konkurs-dla-miast/laureaci-minionych-edycji.

RENAULT