AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Kancelaria Wolf Theiss doradzała BGK przy finansowaniu nabycia akcji Luka Rijeka d.d. przez Otl Logistics

2017/09/13 Aktualności z firm stowarzyszonych 

Warszawa, 12 września 2017 – Kancelaria Wolf Theiss doradzała BGK (Bank Gospodarstwa Krajowego) przy finansowaniu OT Logistics w związku z ekspansją zagraniczną spółki na rynku w Chorwacji.

Kredyt w kwocie 125 mln zł (30 mln EUR) udzielony przez Bank Gospodarstwa Krajowego posłuży finansowaniu nabycia akcji Luka Rijeka d.d., operatora największego portu w Chorwacji. W ramach pierwszej transzy na nabycie 11,75% akcji chorwackiej spółki przeznaczone zostanie 46,6 mln zł. Finansowanie ekspansji zagranicznej polskich firm to jedno ze strategicznych zadań Banku Gospodarstwa Krajowego.

OT Logistics nabył ww. akcje 7 września 2017 roku w drodze transakcji pakietowej zawartej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Zagrzebiu po uprzednim wyborze oferty OT Logistics w przetargu zorganizowanym przez chorwacki rząd.

Cieszymy się mogąc być uczestnikami tego pionierskiego w wielu aspektach projektu, który stanowi realizację flagowych zadań BGK wchodzącego w skład grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR)”, podkreślił Stefan Feliniak, radca prawny, który stał na czele zespołu Wolf Theiss doradzającego BGK.

Ron Given, Partner współzarządzający warszawskiego biura Wolf Theiss, dodał: „Korzystając z wieloletniej obecności w regionie CEE/SEE, Wolf Theiss był w stanie zapewnić kompleksową obsługę prawną na rzecz Banku w zakresie prawa polskiego i chorwackiego, aktywnie uczestnicząc w ustaleniu ostatecznej struktury finansowania”.

Zespół Wolf Theiss doradzający BGK tworzyli, wraz ze Stefanem Feliniakiem, prawnicy: Dariusz Harbaty, Piotr Ziółkowski oraz Klaudia Dąbrowska z warszawskiego biura kancelarii oraz Luka Tadić-Čolić, Vedrana Iveković i Lucia Mocibob z biura w Zagrzebiu.

*** 

Wolf Theiss

Wolf Theiss jest jedną z wiodących kancelarii prawnych w Europe Środkowej, Wschodniej oraz Południowo–Wschodniej (region CEE/SEE) ukierunkowaną na świadczenie usług z zakresu międzynarodowego prawa handlowego. Opierając się na kompetencjach 340 prawników obecnych w naszych 13 biurach w Albanii, Austrii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, na Węgrzech, w Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii oraz na Ukrainie, Wolf Theiss reprezentuje krajowe i międzynarodowe spółki handlowe i przedsiębiorstwa usługowe, jak również banki i towarzystwa ubezpieczeniowe. Łącząc prawo z biznesem, Wolf Theiss tworzy zaawansowane i konstruktywne rozwiązania w oparciu o prawne, podatkowe oraz biznesowe know-how.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt z: 

Marta Albrecht-Niedziałek, MBA

Operations and Marketing Communications Manager 

WOLF THEISS

P. Daszkowski sp.k.
ul. Mokotowska 49, 00-542 Warszawa, Polska

Tel.: +48 603 910 062
E-Mail: marta.albrecht-niedzialek@wolftheiss.com 

www.wolftheiss.com 

OT Logistics

OT Logistics S.A. to polska firma z ponad 70-letnim doświadczeniem. Wraz ze spółkami tworzącymi Grupę Kapitałową OT Logistics jest największym operatorem portowym w Polsce i na południowym Bałtyku oraz liderem w transporcie wodnym śródlądowym, od Kaliningradu w Rosji po porty w Niemczech i Holandii. Grupa skupia również podmioty wyspecjalizowane w transporcie drogowym, kolejowym, a także spedycji i logistyce. W 2016 r. Grupa wypracowała 712,1 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, a jej zysk netto wyniósł 10,0 mln zł. Akcje OT Logistics od 2013 r. są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 

WOLF THEISS P.DASZKOWSKI SP.K.