AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Dentons publikuje nową edycję przewodnika „Inwestycje w projekty energii odnawialnej w Europie”

2018/07/01 Aktualności z firm stowarzyszonych 

Kancelaria Dentons opracowała przewodnik pt: „Investing in renewable energy projects in Europe („Inwestycje w projekty energii odnawialnej w Europie”), w którym eksperci Dentons prezentują aktualne perspektywy rozwoju projektów z obszaru energetyki odnawialnej w 20 jurysdykcjach europejskich oraz Azji Środkowej, w tym w Belgii, Francji, Niemczech, we Włoszech, w Holandii, Polsce, Rumunii, Hiszpanii, Turcji, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie. Przewodnik dostępny jest w dwóch wersjach językowych – angielskiej i chińskiej.

Trwający w Europie już od kilku lat proces przechodzenia na odnawialne źródła energii również w 2017 roku przebiegał niezwykle dynamicznie i niewiele wskazuje na to, by jego tempo miało zwolnić w roku 2018. Coraz mniejsze dotacje i rozpowszechnianie się konkurencyjnego systemu aukcyjnego nie zniechęcają deweloperów i instytucji finansowych, którzy postrzegają rynek OZE jako korzystne miejsce do inwestowania również na bardziej dojrzałych rynkach energii odnawialnej.

Jak zawsze jednak, nie brakuje znaków zapytania. Jaki będzie ostateczny kształt przepisów unijnych regulujących problematykę energii odnawialnej i generalnie sektora energetycznego po 2020 roku? Czy przepisy na szczeblu unijnym lub krajowym przyczynią się do większego spopularyzowania tzw. korporacyjnych PPA (czyli umów na zakup energii z OZE dokonywany przez tzw. odbiorców korporacyjnych), które wciąż znacznie powszechniej stosowane są w USA niż w Europie? Czy nowe przepisy przyspieszą rozwój stacji ładowania pojazdów elektrycznych i innych sposobów magazynowania energii? A patrząc dalej w przyszłość, czy europejskie sektory ciepłownicze i transportowe uniezależnią się od paliw kopalnych za sprawą energii z OZE? Odpowiedzi na poniższe pytania można znaleźć w najnowszej edycji przewodnika, do pobrania tutaj.

Przewodnik został opracowany przez kancelarię Dentons we współpracy z RECHARGE, globalnym dostawcą informacji i rozwiązań dla sektora energii odnawianej.

***

O kancelarii Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, oferującą najwyższej jakości doradztwo prawne i biznesowe. Za innowacyjne osiągnięcia w zakresie świadczenia usług prawnych, w tym m.in. stworzenie Nextlaw Labs oraz Nextlaw Global Referral Network, Dentons jest regularnie rekomendowany przez wiodące informatory biznesowe i prawnicze i zajmuje pozycję lidera w zestawieniu „Indeks Elitarnych Globalnych Firm Acritas”. Jest także zdobywcą nagrody BTI Client Service 30 Award. Dzięki policentrycznemu podejściu oraz zapewnianiu klientom dostępu do najbardziej utalentowanych prawników na całym świecie, Dentons rzuca wyzwanie istniejącym standardom obsługi prawnej w społecznościach, w których funkcjonuje. www.dentons.com 

Kontakt:
Iryna Batmanova
Senior Business Development and Marketing Manager – Europe Energy practice group
T +48 22 24 25 106; E: iryna.batmanova@dentons.com

 

Dentons_Logo_Purple_RGB_300