AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Dentons doradza przy wezwaniu na akcje największej w Polsce spółki w sektorze ochrony zdrowia

2017/03/14 Aktualności z firm stowarzyszonych 

Kancelaria Dentons doradzała wzywającemu – spółce Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji sp. z o.o. – przy wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż 100% akcji Pelion S.A.

Wzywający jest spółką zależną od pana Jacka Szwajcowskiego. Mniejszościowym udziałowcem w spółce jest pan Zbigniew Molenda. Obaj panowie są założycielami Peliona. Wezwanie skierowane jest do pozostałych akcjonariuszy Pelion S.A.

Jest to największe wezwanie ogłoszone w tym roku na akcje spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 

W skład grupy Pelion wchodzi około 170 spółek zależnych. Usługi świadczone przez Grupę obejmują wszystkie segmenty rynku (hurtowy, detaliczny i szpitalny) i są skierowane do: pacjentów, aptek, szpitali oraz producentów. Pelion S.A. to spółka holdingowa, pełniąca nadzór właścicielski nad wszystkimi obszarami działalności Grupy realizowanymi odpowiednio przez Polską Grupę Farmaceutyczną SA – sprzedaż hurtowa, PGF Urtica – zaopatrzenie szpitali, CEPD N.V – sprzedaż detaliczna i Pharmalink – usługi dla producentów. 

Zespołem Dentons doradzającym przy transakcji kierował partner w warszawskim biurze kancelarii Jakub Celiński, we współpracy z Michałem Mężykowskim (partner), Ryszardem Manteuffelem i Piotrem Nerwińskim (obaj senior associate) oraz Lee Federmanem, partnerem w biurze Dentons w Londynie. 

***

O kancelarii Dentons

Dentons jest największą na świecie firmą prawniczą, oferującą najwyższej jakości doradztwo prawne i biznesowe. Za innowacyjne osiągnięcia w zakresie świadczenia usług prawnych, w tym m.in. stworzenie Nextlaw Labs oraz Nextlaw Global Referral Network, Dentons jest regularnie rekomendowany przez wiodące informatory biznesowe i prawnicze i zajmuje pozycję lidera w zestawieniu „Indeks Elitarnych Globalnych Firm Acritas”. Jest także zdobywcą nagrody BTI Client Service 30 Award. Dzięki policentrycznemu podejściu oraz zapewnianiu klientom dostępu do najbardziej utalentowanych prawników na całym świecie, Dentons rzuca wyzwanie istniejącym standardom obsługi prawnej w społecznościach, w których funkcjonuje. www.dentons.com

Kontakt dla mediów: 

Łukasz Stablewski
BD & Marketing Manager
T: +48 22 242 52 74
E: lukasz.stablewski@dentons.com

Przemek Pohrybieniuk
Marketing and Business Development Director

 T: +48 22 242 51 24| M: +48 502 416 400
E: przemek.pohrybieniuk@dentons.com

Dentons_Logo_Purple_RGB_300