AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Crido Legal rozwija Praktykę Litigation

2017/03/16 Aktualności z firm stowarzyszonych 

Do kancelarii prawnej Crido Legal dołączyła adwokat Katarzyna Komulainen. Jako doświadczony Senior Associate będzie wspierać Zespół Rozwiązywania Sporów w zakresie postępowań sądowych i arbitrażowych, ze szczególnym uwzględnieniem spraw z obszaru tzw. White Collar Crime oraz cywilnych spraw gospodarczych. Będzie doradzać klientom kancelarii, m.in. przy tworzeniu strategii postępowania zarówno na etapie przedsądowym, jak i we wszystkich instancjach w postępowaniu przed sądami.  

Katarzyna posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu sporów gospodarczych w postępowaniach sądowych i arbitrażowych prowadzonych przez sądy polubowne w Polsce i za granicą. Reprezentowała polskie i zagraniczne podmioty gospodarcze związane z wieloma branżami, m.in. prowadziła sprawy z zakresu rozliczeń finansowych między przedsiębiorcami, spory wynikające z kontraktów budowlanych, w tym zawisłe pomiędzy inwestorami, wykonawcami i podwykonawcami, spory wynikające z realizacji umów handlowych, a także występowała jako pełnomocnik spółek kapitałowych w sporach przeciwko osobom działającym na ich szkodę. 

Katarzyna wielokrotnie reprezentowała, jako obrońca, członków organów spółek kapitałowych, w szczególności w zakresie ich odpowiedzialności karnej wynikającej z prowadzonej działalności gospodarczej. Prowadzi też postępowania wewnętrzne w podmiotach handlowych zmierzające do zminimalizowania ryzyka narażenia na odpowiedzialność karną oraz zajmuje się wdrażaniem i monitorowaniem procedur compliance. W obszarze jej zainteresowań pozostają również zagadnienia z zakresu Ustawy o kredycie konsumenckim oraz praw związanych z prowadzeniem działalności na podstawie tej ustawy, w szczególności z Ustawą o prawach konsumenta i Ustawą o ochronie danych osobowych. 

Przed dołączeniem do Crido Legal, Katarzyna przez wiele lat współpracowała z jedną z największych polskich kancelarii prawnych koordynując Praktyką „White Collar-Crime”. Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego, studiowała także na wydziale prawa Uniwersytetu w Rovaniemi. 

Z naszej obserwacji rynku i sygnałów od klientów wynika, że doradztwo prawne w zakresie rozwiązywania sporów, w szczególnościw obszarze spraw gospodarczych, będzie coraz częściej poszukiwane przez klientów. Dlatego zdecydowaliśmy się na dalszy rozwój naszej praktyki w tym zakresie. Przyjęcie do zespołu doświadczonego adwokata pozwoli na wzmocnienie zespołu, który już dzisiaj prowadzi liczne spory dla naszych klientów, a także wspiera w tym zakresie Zespół Doradztwa Podatkowego Crido Taxand – komentuje Jakub Ziółek, Partner w Crido Legal.

***

O Crido Legal

Crido Legal świadczy kompleksową obsługę prawną obejmującą, m.in.: doradztwo w zakresie transakcji M&A, umów kredytowych, nieruchomości oraz złożonych restrukturyzacji korporacyjnych (połączenia, przekształcenia, podziały, zakładanie funduszy etc.), a także bieżącą obsługę prawną przedsiębiorców, w szczególności w zakresie prawa spółek.  Pomagamy klientom w określeniu optymalnej, zarówno pod względem prawnym, jak i podatkowym, struktury organizacyjnej oraz przeprowadzamy kompleksowe restrukturyzacje firm. Doradzamy w transakcjach krajowych i międzynarodowych. Oferujemy również kompleksowe usługi prawne związane z pozyskaniem oraz prawidłowym wykorzystaniem pomocy publicznej.

Nasi klienci powierzają nam sprawy o kluczowym charakterze dla prowadzonego przez nich biznesu (m.in. transakcje fuzji i przejęć, projekty związane z sukcesją, restrukturyzacje finansowe oraz podatkowe). Nasz zespół liczy ponad 20 prawników posiadających wiedzę i doświadczenie, dzięki  którym zapewniamy obsługę prawną złożonych i skomplikowanych projektów dla różnych branż.

Dokładamy najwyższej staranności aby zrozumieć kontekst ekonomiczny transakcji i specyfikę każdej gałęzi biznesu, w których działają nasi klienci. Jednocześnie doświadczenie, wiedza i wsparcie pozostałych zespołów Crido Taxand pozwalają nam działać dynamicznie, tak aby nasi klienci nie musieli zwlekać z decyzjami biznesowymi. Współpraca z Crido Taxand oraz siecią Taxand sprawia, iż nasi klienci „pod jednym dachem” otrzymują kompleksową usługę prawną, podatkową i doradztwa finansowego, co jest unikalnym rozwiązaniem na rynku.

Więcej informacji na cridolegal.pl 

Kontakt dla mediów:
Magdalena Żuk, Dyrektor ds. PR I Marketingu

mzuk@fineart-com.pl| +48 608 36 29 96

Crido legal