AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

CCIFP w Krakowie i Katowicach – aktualności regionalne

2017/04/26 Aktualności CCIFP 
Marzec był miesiącem obfitującym w wiele wydarzeń, w których udział brała również Francusko-Polska Izba Gospodarcza poprzez swojego przedstawiciela regionalnego Julliena Hallier. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem.

Polska atrakcyjna kadrami i niespokojna politycznie

2017/04/23 Aktualności CCIFP 
Polska przyciąga inwestorów zagranicznych wysoko wykwalifikowaną kadrą pracowniczą, szeroką dostępnością poddostawców oraz członkostwem w Unii Europejskiej. Najgorzej firmy zagraniczne oceniają stabilność polityczno-społeczną kraju i możliwość przewidywania polityki gospodarczej – wynika z 12. edycji Ankiety Koniunkturalnej Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, przeprowadzonej we współpracy z trzynastoma izbami bilateralnymi w Polsce, zrzeszonymi w International Group of Chambers of Commerce. W badaniu udział wzięło 369 firm zagranicznych operujących w Polsce.

Nowa Rada CCIFP wybrana

2017/04/12 Aktualności CCIFP 
We wtorek 11 kwietnia, na Walnym Zgromadzeniu Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, odbyły się wybory pełnego składu Rady CCIFP. Spośród w sumie 41 kandydatów do Rady zostało wybranych 30 osób. Połowa z nich to reprezentanci dużych firm, a połowa firm z sektora MŚP.

Monika Constant brała udział w dyskusji o sytuacji kobiet w biznesie

2017/04/11 Aktualności CCIFP 
II Oddział ZUS w Warszawie i Uniwersytet Humanistycznospołeczny rozpoczął wspólnym wydarzeniem z okazji Dnia Kobiet współpracę . Seminarium „ Jak zostać kobietą sukcesu” odbyło się 8 marca w auli Uniwersytetu SWPS. 

Wyniki Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar CCIFP już są!

2017/04/11 Aktualności CCIFP 
XIV Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar CCIFP odbył się w sobotę 8-go kwietnia na Hali Piłkarskiej Bemowo. Mamy już dla Państwa wyniki!   Znamy już zwycięzców walki o Puchar CCIFP ! Finał A Klasyfikacja końcowa 1 miejsce - Saint - Gobain2 miejsce - Gruau Polska3 miejsce - Go...

Z wizytą w fabryce Royal Canin w Niepołomicach podczas krakowskiego RDV Biznesu

2017/04/11 Aktualności CCIFP 
We wtorek 4 kwietnia odbyło się pierwsze tegoroczne krakowskie Rendez-Vous Biznesu. Tym razem przedstawiciele firm stowarzyszonych w CCIFP mieli okazję zwiedzić fabrykę Royal Canin w Niepołomicach.

Start kampanii Handel międzynarodowy

Dnia 31 marca 2017 r. w Rzeczpospolitej oraz na portalu WWW.HANDELMIEDZYNARODOWY.INFO ruszyła cross-mediowa kampania „Handel międzynarodowy”, której partnerem jest Francusko-Polska Izba Gospodarcza. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na temat atutów Polski dla zagranicznych inwestorów, w którym radzimy również polskim przedsiębiorcom w jaki sposób pozyskać zagranicznych partnerów i klientów.

CCIFP o ekspansji na rynku francuskim w najnowszej edycji Made in Poland

2017/04/04 Aktualności CCIFP 
Nadia Bouacid, Dyrektor Centrum Rozwoju Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej przedstawia w najnowszej edycji Made in Poland kluczowe czynniki, które mogą zapewnić sukces polskim firmom w wejściu na francuski rynek. Nadia Bouacid wystąpiła również w panelu dyskusyjnym organizowanym w trakcie konferencji na temat szans eksportowych dla polskich przedsiębiorstw. Mówiła w nim o znaczeniu rynków europejskich dla polskich eksporterów. Podkreśliła, że wchodząc na dojrzałe rynki zachodnie należy dobrze przygotować strategię i znaleźć dla siebie niszę, która pozwoli na długofalową obecność. Podkreślała również, że rosnące wyniki eksportu z Polski są również w dużej mierze zasługą inwestorów zagranicznych, którzy lokując w Polsce zakłady produkcyjne wysyłają swoje towary na cały świat.

1% podatku dla fundacji – wspierajmy razem!

2017/04/02 Aktualności CCIFP 
Do końca kwietnia mogą Państwo wypełniając deklarację podatkową przekazać 1% swojego podatku na cele dobroczynne. Francusko-Polska Izba Gospodarcza zachęca do wsparcia fundacji i organizacji pożytku publicznego, które związane są z naszymi firmami stowarzyszonymi.

Wiosna w garderobie – o tym, jak odnaleźć swój styl w biznesie na ostatnim Klubie Kobiecego Biznesu

2017/03/31 Aktualności CCIFP 
We wtorek 28 marca odbyło się kolejne spotkanie Klubu Kobiecego Biznesu. Tym razem gościem CCIFP i Haliny Piaseckiej była Ula Kamińska, stylistka, coach, personal shopper.