AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Międzynarodowe Targi Budowy Maszyn – zaproszenie do udziału w wydarzeniu

2017/06/22 Aktualności CCIFP 
Salon International de la construction mécanique  (pl. Międzynarodowe Targi Budowy Maszyn) to największe targi przemysłowe organizowanie w regionie Europy Centralnej.  W tym roku, 59. Edycja tego wydarzenia odbędzie się od 9. do 13. października w Centrum Wystawowym BVV w Brnie.  W 2016 roku na powierzchni prawie 43 m² wystawiło się ponad 1,7 tysiąca firm, z czego połowa przedstawicieli przyjechała z zagranicy, natomiast liczba gości przekroczyła 84 tysięcy. Zapraszamy również firmy z Polski, które za naszym pośrednictwem mogą wystawić się na Targach. 

Turniej golfowy Francja – Europa o Puchar CCIFP

Zapraszamy do udziału w Turnieju golfowym Francja - Europa o Puchar Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP). Wydarzenie odbędzie się 7.07.2017 na polu golfowym w Rajszewie.

[zdjęcia] O inwestycjach zagranicznych w Małopolsce rozmawiali inwestorzy, władze lokalne i regionalne oraz media

2017/06/14 Aktualności CCIFP 
W dniu 8 czerwca 2017 podczas spotkania połączonego z debatą z udziałem przedstawicieli zagranicznych inwestorów, władz lokalnych i regionalnych oraz mediów zaprezentowany został raport na temat bezpośrednich inwestycji zagranicznych i ich wpływu na gospodarkę Małopolski. Kluczową rolę w tworzeniu pozytywnego klimatu inwestycyjnego mają poszczególne polskie regiony. Na przykładzie Województwa Małopolskiego zaprezentowane zostały regionalne inteligentne specjalizacje i ich wpływ na potencjał inwestycyjny.

Nowy Zarząd Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej

2017/06/08 Aktualności CCIFP 
Jest nam miło poinformować, że na wczorajszym posiedzeniu Rady Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej został wybrany nowy Zarząd naszej organizacji. W jego skład weszli:

Już ponad połowa firm odnosi korzyści z prowadzonych działań CSR – kluczowe wnioski z II edycji badania CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej

2017/06/07 Aktualności CCIFP 
Na wtorkowym RDV biznesu, które odbyło się w Domu Innowacji Społecznych - Marzyciele i Rzemieślnicy, zaprezentowany został raport z drugiej edycji badania CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej. W spotkaniu uczestniczyło blisko 100 reprezentantów firm stowarzyszonych w CCIFP.

Inwestycje zagraniczne w Wielkopolsce – podsumowanie debaty z udzialem samorządowców i firmy Safege

2017/06/05 Aktualności CCIFP 
1 czerwca, w Poznaniu, odbyła się kolejna debata na temat wpływu inwestycji zagranicznych na rozwój polskiej gospodarki organizowana przez izby: francuską, skandynawską, holenderską, belgijską i brytyjską. W debacie na temat możliwości inwestycyjnych w regionie, z udziałem przedstawicieli samorządu, uczestniczyli również przedstawiciele firm. Inwestorów francuskich reprezentowała Pani Monika Tałałaj z firmy Safege.

Znamy już finalistów Konkursu Piosenki Francuskiej 2017!

2017/06/02 Aktualności CCIFP 
  Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zgłosili się na przesłuchania półfinałowe i gratulujemy finalistom. Oto  finaliści V Konkursu Piosenki Francuskiej, którzy zaśpiewają na scenie głównej Święta Francji 9-go lipca: Karolina Bogacka, « Maman » Louane,...

Krakowskie Rendez-Vous Biznesu na temat nowych technologii i start-upów

2017/06/02 Aktualności CCIFP 
Ponad 50 przedstawicieli firm stowarzyszonych w CCIFP wzięło udział w Rendez-Vous Biznesu, które odbyło się 25 maja w Krakowskim Parku Technologicznym (KPT), który jest instytucją otoczenia biznesu i od lat skutecznie wspiera rozwój gospodarczy Małopolski, stara się w sposób zintegrowany i kompleksowy oddziaływać na regionalną gospodarkę.

Nowelizacja ustawy o PPP – konferencja uzgodnieniowa w Ministerstwie Rozwoju.

2017/06/01 Aktualności CCIFP 
W dniu ­­­30 maja przedstawiciele Komitetu ds. PPP Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej uczestniczyli w konferencji uzgodnieniowej odnośnie projektu ustawy o zmianie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz niektórych innych ustaw (nr w wykazie prac Rady Ministrów UD 215) w siedzibie Ministerstwa Rozwoju.

Półfinał konkursu piosenki francuskiej – zapraszamy jutro i w środę do PROMu Kultury Saska Kępa

2017/05/29 Aktualności CCIFP 
Już jutro oraz w środę odbędą się półfinałowe przesłuchania uczestników konkursu piosenki francuskiej. Zapraszamy do PROMu Kultury Saska Kępa na ul. Brukselskiej 23, w godzinach 14.00 – 17.30 we wtorek i 15.00 – 16.50 w środę, gdzie o wejście do finałowej dziesiątki powalczą uczniowie warszawskich szkół.