AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Wzrost dynamiki cen żywności

2017/08/16 Raporty i opracowania 
Finalne dane o inflacji zgodne ze wstępnym szacunkiem GUS. Zgodnie z finalnymi danymi GUS inflacja CPI w lipcu zwiększyła się do 1,7% r/r wobec 1,5% w czerwcu, kształtując się zgodnie ze wstępnym szacunkiem GUS i powyżej naszej prognozy równej konsensusowi rynkowemu (1,6%).

Weź udział w badaniu na temat Przestępczości Gospodarczej 2018

Szanowni Państwo, w imieniu firmy PwC serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Badania Przestępczości Gospodarczej 2018 (Global Economic Crime and Fraud Survey 2018). Celem naszego badania jest ocena skali nadużyć dotykających polskie firmy w obecnej sytuacji gospodarczej.

Hogan Lovells z nowymi specjalistami od prawa konkurencji

W sierpniu 2017 r. do zespołu warszawskiego biura kancelarii Hogan Lovells dołączyli: Piotr Skurzyński oraz Dr Maciej Gac.

Jak wyglądają przepisy prawa zamówień publicznych w różnych krajach świata?

Polecamy najnowsze wydanie Getting the Deal Through: Public Procurement 2017, współtworzone przez Eversheds Sutherland. Publikacja przybliża zagadnienia z zakresu prawa zamówień publicznych z 37 krajów świata (w tym Francji). Polski rozdział opracował Tomasz Zalewski, szef zespołu prawa zamówień publicznych w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland.

Safege dla miasta Elbląga

Safege w dniu 11.07.2017 podpisała kontrakt z Urzędem Miejskim w Elblągu na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu przy realizacji 3 zadań inwestycyjnych w ramach przedsięwzięcia pn. "Poprawa powiązania dzielnicy Zatorze (strefy przedsiębiorczości Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego) z centrum Miasta poprzez budowę wiaduktu w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej wraz z drogami dojazdowymi i dostosowaniem istniejących elementów sieci drogowej":

SAFEGE zrewaloryzuje plac Kolegiacki w Poznaniu

W Dniu 17.07.2017 Safege podpisało kontrakt z Miastem Poznań na pełnienie usługi nadzoru inwestorskiego przy przygotowaniu  i realizacji zadania inwestycyjnego obejmującego rewaloryzację placu Kolegiackiego w Poznaniu.

SAFEGE przebuduje dworce kolejowe Święta Katarzyna, Siechnice oraz Żerniki Wrocławskie – Smardzów

SAFEGE Polska podpisała w dniu 11.07.2017 kontrakt z PKP S.A. z siedzibą w Warszawie na Zarządzanie i pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego dla realizacji zadania: „Przebudowa dworców kolejowych Święta Katarzyna, Siechnice oraz Żerniki Wrocławskie - Smardzów w szczególności na potrzeby kolei aglomeracyjnej w ramach ZIT WrOF”.

System zachęt na działalność B+R szansą na przyciągnięcie inwestorów zagranicznych do Polski

W porównaniu z gospodarkami rozwiniętymi Polska wciąż ma braki w poziomie rozwoju działalności B+R oraz kulturze innowacji. Jak wynika z raportu „Inwestycje w Polsce. Niewyczerpany potencjał”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte we współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, import innowacyjnych technologii oraz know-how przez inwestorów zagranicznych może korzystnie wpłynąć na wzrost produktywności Polski. Jednym z elementów, który może ich skłonić do inwestowania w Polsce, jest system zachęt na działalność B+R. Zdaniem ekspertów Deloitte jest on obecnie najbardziej atrakcyjny i kompleksowy spośród krajów Europy Środkowej.

Hotel GOLDEN TULIP WARSAW AIRPORT**** już otwarty!

W sobotę, 5 sierpnia br. hotel Golden Tulip Warsaw Airport**** powitał pierwszych gości. Jest to szósty hotel tej marki w Polsce oferujący usługi w standardzie 4 gwiazdek. Jego dyrektorem jest Jacek Sikorski.

Drużyna Carrefour wystartowała w Tour de Pologne Amatorów

Carrefour Cycling Team wziął udział w Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej. Blisko dwudziestoosobowy zespół pracowników sieci, z Guillaume’em de Colonges’em – Prezesem i Dyrektorem Generalnym na czele.