AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Jak rozliczyć zeznanie podatkowe w Niemczech

2017/03/22 Raporty i opracowania 
Wiosna to czas składania rocznych zeznań podatkowych również dla osób, które z ramienia polskich agencji zatrudnienia zostały oddelegowane do pracy w Niemczech. Jakie są zasady przygotowywania rozliczeń podatkowych w tym kraju? O wypełnieniu jakich obowiązków pracownik powinien pamiętać?

Szeroki zakres wzrostu cen produktów rolnych w Polsce

2017/03/21 Raporty i opracowania 
GUS opublikował dziś dane nt. cen skupu produktów rolnych w lutym br. Najsilniejszy wzrost cen w ujęciu rocznym odnotowano w przypadku mleka (+21,0% r/r). Światowy rynek mleka znajduje się obecnie we wzrostowej fazie cyklu, która w naszej ocenie potrwa do III kw. 2017 r. W kolejnych miesiącach wzrost cen skupu mleka w Polsce ograniczany będzie jednak przez negatywny wpływ efektów sezonowych.

NOWY KOLEOS OD WRZEŚNIA W POLSCE

W Polsce Nowy KOLEOS będzie dostępny w trzech poziomach wyposażenia począwszy od wersji ZEN z tapicerką materiałową z elementami skóry ekologicznej, relingami dachowymi, kartą Renault Hands Free oraz z systemem wspomagania parkowania tyłem.

Wiosna na „Co do zasady”

W pierwszych dniach wiosny portal o prawie nie tylko dla przedsiębiorców „Co do zasady” zmienia szatę graficzną. Twórcy portalu postawili na przejrzystość i wyeksponowanie zawartości merytorycznej, która jest głównym atutem portalu.

Pierre-Frédéric Roulot, prezes Louvre Hotels Group zarządza teraz także Metropolo

Jin Jiang International, akcjonariusz Louvre Hotels Group, mianował Pierre-Frédéric Roulot, obecnego prezesa grupy, zarządzającym siecią hotelową Metropolo. Do Metropolo należą marki: Jin Jiang Inn, Metropolo, Bestay, Goldmet Inn.

Zakaz konkurencji w stosunku pracy. O czym pamiętać aby był skuteczny i przestrzegany?

2017/03/21 Raporty i opracowania 
W ocenie ekspertów przepisy kodeksu pracy dotyczące zakazu konkurencji wymagają odświeżenia, ponieważ istnieje wiele niedoprecyzowanych kwestii, których samo orzecznictwo w pełni nie reguluje. Istnieje wiele spornych i interesujących zagadnień, w różny sposób interpretowanych zarówno przez pracodawcę jak i przez sądy.

Zaproszenie na targi Investate Poland 2017, które odbędą się w dniach 21-23 kwietnia 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo

2017/03/20 CCIFP poleca 
Targi „INVESTATE POLAND” to jedyna w kraju tego typu prestiżowa impreza o ogromnym znaczeniu dla branży inwestycyjnej. Targi skierowane są do inwestorów nie tylko z Polski, ale i całej Europy.

Sąd Najwyższy uwzględnia skargę kasacyjną klientów White & Case: pozew o ustalenie nieistnienia prawa do żądania wypłaty z gwarancji bankowej można wnieść przeciwko samemu beneficjentowi

W dniu 23 lutego 2017 roku Sąd Najwyższy uwzględnił skargę kasacyjną złożoną przez White & Case w imieniu polsko-hiszpańskiego konsorcjum, którego liderem był Mostostal Warszawa S.A. W tej precedensowej sprawie Sąd Najwyższy przesądził, kto musi być pozwanym w sprawach dotyczących nadużywania gwarancji bankowych.

Najnowsza edycja przewodnika „Investing in renewable energy projects in Europe”

2017/03/20 Raporty i opracowania 
Rynek energetyki odnawialnej nieustannie się zmienia. Postęp technologiczny oraz występujące coraz częściej procedury przetargowe wpływają na obniżenie kosztów w skali globalnej. Zmiany warunków politycznych i ekonomicznych potrafią zmienić klimat inwestycyjny dla projektów energetyki odnawialnej, nie zawsze z korzyścią dla sektora.

EFL: polskie firmy pomogą w realizacji planu elektromobilności, jeśli będzie się im to opłacać

2017/03/20 Raporty i opracowania 
W Polsce prace nad rozwojem elektromobilności nabierają tempa. W ubiegłym roku rząd zapowiedział, że do 2025 roku po naszych drogach będzie jeździł 1 milion samochodów elektrycznych. Eksperci EFL zauważają, że duży udział w tej liczbie będą mieć z pewnością klienci instytucjonalni. Jednak potrzebny jest system zachęt, które spowodują wzrost zainteresowania nabywaniem tego typu aut. – Argument poprawy jakości powietrza nie wystarczy, elektromobilność musi się przedsiębiorcy opłacać. Potrzebny jest na przykład system ulg podatkowych i dopłat – mówi Radosław Woźniak, wiceprezes EFL.