AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

MISJA HANDLOWA NA UKRAINIE

2019/01/14 Aktualności CCIFP 
Francusko-Polska Izba Gospodarcza we współpracy z Francusko-Ukraińską Izbą Gospodarczą w Kijowie organizuje w dniach 20-21 marca 2019 misję handlową na Ukrainie mającą na celu znalezienie partnerów do rozwoju Twojego biznesu.

Sukces zespołu CCIFP ds. opracowania kwalifikacji w zawodach handlowych

2019/01/14 Aktualności CCIFP 
31 grudnia 2018 r. trzy kwalifikacje rynkowe związane z umiejętnościami handlowymi zostały oficjalne włączone do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Jest to zwieńczenie ponad dwuipółletnich prac ekspertów CCIFP pracujących wspólnie nad zdefiniowaniem i opisaniem kwalifikacji niezbędnych do wykonywania zawodów: sprzedawca, handlowiec i przedstawiciel handlowy.

Jubileuszowy rok dla Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej

2019/01/14 Aktualności CCIFP 
Dokładnie 25 lat temu została założona Francusko-Polska Izba Gospodarcza, dlatego też rok 2019 będzie obfitował w wiele jubileuszowych wydarzeń. Nowy logotyp, uroczysta Gala, raport o francuskich inwestycjach, to tylko niektóre z elementów tegorocznych obchodów.

Zaproszenie do współpracy przy kampanii medialnej

Francusko-Polska Izba Gospodarcza razem z wydawnictwem Mediaplanet realizuje cross mediową kampanię ,,Współpraca międzynarodowa” która ukaże się 18.02 w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz na portalu www.poradnikbiznesu.info.

Cushman & Wakefield z nowym liderem zespołu Design & Build

Wraz z początkiem nowego roku do zespołu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield dołączył architekt Michał Ulasiński. Stanie on na czele niedawno utworzonego zespołu Design & Build.

Inauguracja projektu Startup Spark 2.0 – Zaproszenie 18 stycznia 2019r.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Akcelerator Startup Spark zapraszają na inaugurację projektu Startup Spark 2.0, która odbędzie się 18 stycznia 2019 r. (w godzinach 10.00-15.00) w siedzibie ŁSSE S.A. (ul. Ks. Biskupa Wincentego Tymienieckiego 22 G).

Kancelaria Gide doradza funduszowi Investindustrial w przejęciu spółki z sektora chemicznego

Zespół kancelarii Gide doradzał w transakcji nabycia spółki Alfa PVC sp. z o.o., producenta granulowanych mieszanek polichlorku winylu, przez Benvic Europe SAS, spółkę portfelową Invest Industrial Group.

Kancelaria Gide doradza funduszowi Resource Partners w inwestycji na rynku cateringu dietetycznego

Zespół kancelarii Gide doradzał niezależnemu funduszowi private equity specjalizującemu się w transakcjach w sektorze MŚP w nabyciu 70 procent udziałów w Maczfit, wiodącym dostawcy cateringu dietetycznego.

RPP: inflacja będzie niższa niż w oczekiwano w listopadowej projekcji inflacji

2019/01/10 Raporty i opracowania 
Zgodnie z naszymi oczekiwaniami Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła dziś stóp procentowych (stopa referencyjna wynosi 1,50%). W komunikacie po posiedzeniu Rada podtrzymała ocenę, zgodnie z którą "obecny poziom stóp procentowych sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu oraz pozwala zachować równowagę makroekonomiczną”.

Europa Środkowo-Wschodnia nie podziela światowego optymizmu na temat blockchain

2019/01/10 Raporty i opracowania 
Kiedy na świecie blockchain zbliża się do szczytu popularności, powszechność tych rozwiązań w Europie Środkowo-Wschodniej wciąż jest niewielka. Ponad połowa liderów i menadżerów firm uważa, że zachwyt nad jego możliwościami jest przesadzony, a tylko jedna czwarta przyznaje, że poczyniła już w tym obszarze inwestycje. Jednocześnie z badania firmy doradczej Deloitte „Breaking Blockchain open. Central and Eastern European perspective” wynika, że liderzy wierzą w długoterminowy sukces blockchain – aż 45 proc. z nich wyraża obawę, że jeśli nie wdroży technologii w swojej organizacji, w niedalekiej przyszłości stracą przewagę konkurencyjną.