AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Przerwa w cyklu podwyżek stóp procentowych w Czechach

2019/05/13 Raporty i opracowania 
Zgodnie z naszymi oczekiwaniami (por. MAKROmapa z 18.03.2019) na posiedzeniu w maju Narodowy Bank Czech (CNB) podniósł 2-tygodniową stopę repo o 25 pb do 2,00%. Głównym argumentem za podwyżką stóp była utrzymująca się presja inflacyjna. W kwietniu inflacja CPI wyniosła 3,0% r/r, kształtując się na górnej granicy dopuszczalnych odchyleń od celu inflacyjnego CNB (2,0 ± 1,0% r/r). Zmniejszenie ryzyka w otoczeniu zewnętrznym Czech (m.in. odsunięcie Brexitu w czasie) również zwiększyło pole manewru CNB. Była to już ósma podwyżka stóp procentowych w obecnym cyklu zacieśniania polityki monetarnej. Poniżej przedstawiamy nasz scenariusz dotyczący perspektyw polityki pieniężnej w Czechach i naszą prognozę kursu EURCZK i PLNCZK.


Zakupy ze smartfonem w ręku – jedna trzecia klientów e-commerce używa narzędzi cyfrowych podczas tradycyjnych zakupów

2019/05/09 Raporty i opracowania 
Coraz częściej mówi się o wpływie technologii cyfrowych na preferencje zakupowe Polaków, zarówno w trakcie zakupów w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych. Obecnie trudno postawić wyraźną granicę oddzielającą te dwa światy. Raport firmy doradczej Deloitte „Koniec ery dwóch światów. Wpływ narzędzi cyfrowych na zakupy Polaków 2019” udowadnia, że podczas blisko dwóch na trzy wizyty w sklepie klienci wykorzystują urządzenia elektroniczne. Jest to tzw. Wskaźnik Wpływu Cyfrowego, który w Polsce kształtuje się na poziomie 60 proc. Dla przedstawicieli pokolenia Z i milenialsów jest on średnio 1,8 razy wyższy niż dla osób starszych. Najczęściej po smartfon czy laptopa sięgamy, kupując elektronikę, najrzadziej wybierając się po zakupy spożywcze.

Rebranding i ekspansja w Europie Środkowo-Wschodniej

Trzy lata temu Impaq dołączył do międzynarodowej Grupy Gfi Informatique, która zatrudnia obecnie 19 000 specjalistów IT w 20 krajach. W tym roku Impaq zmienia nazwę na Gfi Poland.

MDDP rozwija swoje kompetencje w zakresie corporate finance

Warszawa, 9 maja 2019 r. – Za rozwój tego obszaru będzie odpowiadał Łukasz Zabłocki, wspierając w MDDP m.in. zespoły doradztwa transakcyjnego, nieruchomości, podatków dochodowych czy cen transferowych.

Kancelaria WKB wspierała Benson Elliot przy sprzedaży warszawskiego hotelu Sheraton

WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr doradzała zarządzającemu nieruchomościami funduszowi private equity Benson Elliot (działającemu wspólnie z Walton Street Capital i Schroders) w zakresie prawa polskiego w transakcji sprzedaży pięciogwiazdkowego hotelu Sheraton Warsaw na rzecz Patron Capital, europejskiego nieruchomościowego funduszu private equity. Globalnym doradcą klienta była kancelaria Paul Hastings (biuro w Londonie). Kancelaria WKB wspierała również Benson Elliot jako polski doradca prawny w związku z nabyciem warszawskiego hotelu Sheraton przez to konsorcjum w 2015 roku.

Dobre wyniki i atrakcyjność fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej w 2018 r. Polska liderem w regionie.

Rynek fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej zapewnił wyjątkową wartość i możliwości dla inwestorów w 2018 r. W porównaniu z innymi szybko rozwijającymi się regionami świata, Europa Środkowo-Wschodnia okazuje się być stabilnym regionem dla inwestycji międzynarodowych.

Targi AUTOSTRADA już w maju!

Konkurs dla operatorów koparek, spotkania i konferencje dotyczące palących tematów dla branży, potężne maszyny, innowacyjne rozwiązania dla infrastruktury dróg i lotnisk, wizyta najlepszych specjalistów – to tylko niektóre z atrakcji podczas  jubileuszowych, XXV Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA–POLSKA, które odbędą się od 14 maja do 16 maja w Targach Kielce.

Goldenday – największe targi gadżetowe już 16 maja

www.goldenday2019.com.pl Po raz kolejny mamy niezmierną przyjemność zaprosić Państwa na największe gadżetowe święto w Polsce. W tym roku, z uwagi na nasz jubileusz, miło nam będzie gościć Was w Forcie Mokotów – zabytkowej, carskiej fortyfikacji, która swym industrialnym klimatem...

3. spotkanie z cyklu śniadań biznesowych “Zamiast przekonywać, zainteresuj” – spotkanie z Alanem Palmerem

2019/05/07 CCIFP poleca 
"Zamiast przekonywać, zainteresuj" Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu śniadań biznesowych Interactifs. REJESTRACJA >>>