AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Wakacyjny biznes w leasingu. Nie wpadłbyś na to, co można wyleasingować! TOP10 najciekawszych propozycji na wakacje

2018/06/19 Raporty i opracowania 
Co druga firma z sektora MŚP w swojej działalności korzysta z leasingu i w ten sposób finansuje przede wszystkim samochody i maszyny. Przedmiotów, które można wyleasingować, jest jednak znacznie więcej. Latem atrakcyjne są m.in. maszyny do lodów, kampery, skutery i rowery. EFL przygotował listę 10 nietypowych rzeczy, które można wziąć w leasing z myślą o sezonie wakacyjnym.

W wakacje najwięcej miejsc pracy czeka w produkcji przemysłowej

2018/06/19 Raporty i opracowania 
Polska produkcja przemysłowa nie zwalnia tempa w wakacje. Pracodawcy z tego sektora zadeklarowali prognozę netto zatrudnienia na poziomie +23%. Dla osób poszukujących pracy w tej branży to bardzo dobra wiadomość – kandydaci będą mogli przebierać w ofertach zatrudnienia. Dla pracodawców oznacza to większą rywalizację o pracownika i wyzwania związane z rosnącymi koszty prowadzenia biznesu oraz walką o utrzymanie konkurencyjności.

Inwestycje w Sztuczną Inteligencję to warunek przetrwania cywilizacji europejskiej – za nami czwarta edycja Spotkań Warszawskich

2018/06/19 Aktualności CCIFP 
Rewolucja przemysłowa 4.0, Sztuczna Inteligencja, pojazdy autonomiczne, wpływ nowych technologii na rynek pracy, geopolityka, a także RODO dominowały wśród tematów poruszanych podczas tegorocznej edycji Spotkań Warszawskich. W największym polsko-francuskim forum ekonomicznym udział wzięli przedstawiciele czołowych przedsiębiorstw z Francji i Polski, a także najwyższych władz polskich, z Prezesem Rady Ministrów, Mateuszem Morawieckim na czele. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą.

12 lat Fraikin Polska

W połowie czerwca 2006 roku międzynarodowa korporacja oferująca wynajem pojazdów oraz zarządzanie flotą, zdecydowała się na poszerzenie swojej działalności o region Europy Środkowej rozpoczynając od Polski, aby następnie powierzyć jej opiekę nad pozostałymi Państwami Europy Środkowo-Wschodniej.  Jest nam niezmiennie miło zakomunikować, że Fraikin Polska świętuje właśnie swoje 12-lecie.

Mazars przedstawia The Next CFO, telewizję internetową, która zgłębia przyszłość działów finansów korporacyjnych

The Next CFO pokaże widzom, jak będą wyglądać działy finansów korporacyjnych w przyszłości. Pierwsza telewizja tego typu będzie również służyć dyrektorom finansowym (CFO) z dużych międzynarodowych spółek jako świeża, nowoczesna platforma, poprzez którą będą mogli dzielić się swoją wizją tego dynamicznie zmieniającego się zawodu.

Wyhamowanie wzrostu płac zgodne z oczekiwaniami

2018/06/18 Raporty i opracowania 
Zgodnie z opublikowanymi dziś danymi GUS, nominalna dynamika wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób zmniejszyła się w maju do 7,0% r/r z 7,8% w kwietniu, kształtując się nieznacznie poniżej naszej prognozy równej konsensusowi rynkowemu (7,1%). 

Wstępne indeksy PMI dla strefy euro w centrum uwagi rynku

2018/06/18 Raporty i opracowania 
ubiegłym tygodniu 2-letnie stawki IRS zmniejszyły się do poziomu 1,94 (spadek o 1pb), 5-letnie do 2,54 (spadek o 4pb), a 10-letnie do poziomu 3,01 (spadek o 6pb). Przez cały ubiegły tydzień na rynku utrzymywała się niska płynność, co sprzyjało podwyższonej zmienności stawek IRS.

Powściągliwość EBC wstrząsnęła rynkiem walutowym

2018/06/18 Raporty i opracowania 
W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN wzrósł do 4,2824 (osłabienie złotego o 0,1%). Przez cały ubiegły tydzień kurs EURPLN pozostawał się w łagodnym trendzie wzrostowym. Jednocześnie mieliśmy do czynienia z jego relatywnie wysoką zmiennością, czemu sprzyjała podwyższona niepewność na rynku z uwagi na posiedzenia FED (środa) oraz EBC (czwartek).

EBC rozczarował inwestorów

2018/06/18 Raporty i opracowania 
W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie EBC. Choć parametry polityki monetarnej pozostały niezmienione, w komunikacie po posiedzeniu znalazły się istotne zmiany dotyczące jej perspektyw.

Rendez-vous biznesu w ramach oficjalnego otwarcia DS Store – FOTORELACJA

2018/06/18 Aktualności CCIFP 
5 czerwca 2018 odbyło się kolejne Rendez-vous biznesu, tym razem podczas oficjalnego otwarcia salonu DS. Na spotkanie przybyło ponad 100 uczestników. Podczas wydarzenia goście mogli nie tylko posłuchać o nadchodzących wydarzeniach CCIFP, ale także poznać historię marki DS oraz najnowsze...