AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Koniec papierowych zwolnień lekarskich od 2018 roku

2017/04/26 Raporty i opracowania 
Projekt zmiany ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa przyjęty przezrząd 21 lutego br. umożliwia wystawianie papierowych zwolnień lekarskich jedynie do końca 2017r.

Zoe w Ostrowie Wielkopolskim – Urząd Miejski testuje samochód elektryczny

Samochód elektryczny Renault ZOE został przekazany na miesiąc do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Jest to nagroda w prestiżowym konkursie ECO-MIASTO w kategorii mobilność zrównoważona (miasta do 100 tys. mieszkańców). Popularyzacja w miastach pojazdów elektrycznych daje realne szanse na  ograniczenie ilości spalin w powietrzu oraz ograniczenie hałasu na drogach. Na jednym ładowaniu Renault ZOE można przejechać nawet 400 km* – to największy zasięg wśród samochodów wielkoseryjnych. Organizatorem projektu ECO-MIASTO jest Ambasada Francji w Polsce, we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grupą Saint-Gobain, Grupą EDF reprezentowaną przez EDF Polska, DK Energy Polska oraz TIRU, a także Fundacją LafargeHolcim oraz Krajową Agencją Poszanowania Energii.

CCIFP w Krakowie i Katowicach – aktualności regionalne

2017/04/26 Aktualności CCIFP 
Marzec był miesiącem obfitującym w wiele wydarzeń, w których udział brała również Francusko-Polska Izba Gospodarcza poprzez swojego przedstawiciela regionalnego Julliena Hallier. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem.

Krajowa inflacja w centrum uwagi polskiego rynku długu

2017/04/25 Raporty i opracowania 
W ubiegłym tygodniu rentowności polskich benchmarkowych obligacji 2-letnich obniżyły się do poziomu 1,982 (spadek o 4pb), obligacji 5- letnich nie zmieniły się w porównaniu do poziomu sprzed dwóch tygodni i wyniosły 2,863, a obligacji 10-letnich zwiększyły się do poziomu 3,414 (wzrost o 1pb).

Wyniki wyborów prezydenckich we Francji pozytywne dla złotego

2017/04/25 Raporty i opracowania 
W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN wzrósł do 4,2615 (osłabienie złotego o 0,4%).

Koniunktura w strefie euro najlepsza od 6 lat

2017/04/25 Raporty i opracowania 
Zagregowany indeks PMI (dla przetwórstwa i sektora usług) w strefie euro zwiększył się w kwietniu do 56,7 pkt. wobec 56,4 pkt. w marcu, co jest jego najwyższym poziomem od kwietnia 2011 r.

Agencja ratingowa Standard & Poor’s utrzymała długoterminowy rating kredytowy Polski na poziomie BBB+ z perspektywą stabilną.

2017/04/25 Raporty i opracowania 
S&P zaznaczył, że stabilna perspektywa odzwierciedla równowagę pomiędzy negatywnym wpływem ekspansywnej polityki fiskalnej (w tym zwiększonych wydatków socjalnych) na rating oraz oczekiwanym relatywnie wysokim tempem wzrostu gospodarczego. W komunikacie zaznaczono, że o ile w krótkim okresie obniżenie wieku emerytalnego ma marginalne znaczenie dla sytuacji w finansach publicznych, to w długim okresie oddziałuje ono w kierunku istotnego zwiększenia wydatków budżetu państwa.

Wierzbowski Eversheds Sutherland wśród wiodących polskich doradców w obszarze ochrony danych osobowych i TMT

Praktyka danych osobowych i TMT kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland została doceniona w ostatnim czasie przez cztery prestiżowe rankingi: Legal 500, Chambers Europe, ranking dziennika Rzeczpospolita oraz Polityki Insight.  

Nowelizacja prawa karnego – Ustawa o konfiskacie rozszerzonej

Kancelaria Gide zaprasza na seminarium „Nowelizacja prawa karnego - Ustawa o konfiskacie rozszerzonej - Bat na przedsiębiorców czy środek do walki z przestępczością zorganizowaną?”, które odbędzie się 16 maja 2017 r. o godz. 10.00 w siedzibie kancelarii.

Carrefour laureatem 8. edycji konkursu Firma Dobrze Widziana

24 kwietnia w siedzibie Business Centre Club w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu „Firma Dobrze Widziana”. W gronie laureatów znalazł się Carrefour Polska, który został doceniony za działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.