AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Pracownicze Plany Kapitałowe będą miały pozytywny wpływ na sytuację finansową przyszłych emerytów

2018/03/20 Raporty i opracowania 
Warszawa, 19 marca 2018. – Wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) może istotnie zwiększyć stopy zastąpienia przyszłych emerytur, nawet o 16%. Z kolei dla budżetu państwa planowana reforma w długookresowej perspektywie może okazać się neutralna ze względu na większe wpływy podatkowe i ograniczenie obciążeń związanych ze świadczeniami socjalnymi – wynika z analizy firmy doradczej PwC „Program Budowy Kapitału a przyszłe emerytury i rozwój polskiej gospodarki”.

Posiedzenie FOMC negatywne dla złotego

2018/03/20 Raporty i opracowania 
W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN wzrósł do 4,2132 (osłabienie złotego o 0,5%).

Pierwsza podwyżka stóp w Polsce oddala się w czasie

2018/03/20 Raporty i opracowania 
Zrewidowaliśmy naszą prognozę inflacji i scenariusz polityki pieniężnej w Polsce.

Zwolnienia podatkowe w ustawie o wspieraniu nowych inwestycji

2018/03/20 Raporty i opracowania 
Do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy mającej na celu wprowadzenie nowych mechanizmów wsparcia przedsiębiorców w podejmowaniu nowych inwestycji (dalej: "Projekt"). Wsparcie ma polegać w głównej mierze na zastosowaniu zwolnienia z podatku dochodowego - zarówno dla podatników CIT, jak i podatników PIT. Proponowane przepisy, mają zastąpić dotychczasowe regulacje odnoszące się do korzyści uzyskiwanych w specjalnych strefach ekonomicznych.

BALAJCZA obchodzi swoje 8.urodziny

Balajcza Specialized Translations, jedno z największych biur tłumaczeń w Polsce, 15 marca świętowało osiem lat obecności na rynku.

Warto dbać o zdrowie pracownika! – debata 29.03.2018

2018/03/19 CCIFP poleca 
Zapraszamy na cykliczną debatę w temacie "Warto dbać o zdrowie pracownika!". Debata będzie miała miejsce 29.03.2018 roku w Centrum Relacyjnym Banku Zachodniego WBK al. Jana Pawła II 17, Warszawa. W ramach debaty zostaną zaprezentowane rozwiązania programów profilaktyki zdrowotnej wśród pracowników prowadzone przez przedstawicieli firm i instytucji z Polski oraz zagranicy.

Spotkanie w siedzibie Air Liquid – FOTORELACJA

2018/03/19 Aktualności CCIFP 
We wtorek 13 marca odbyło się kolejne spotkanie z cyklu RDV Biznesu w Krakowie. Tym razem uczestnicy wydarzenia mieli okazję zwiedzić zakład produkcyjny jednej z naszych firm stowarzyszonych – Air Liquide. Podczas pierwszej części wydarzenia, odbywającej się na terenie zakładu,...

Ørsted rośnie w Atrium Tower

Polski oddział duńskiego koncernu energetycznego przedłużył umowę i powiększył łączną powierzchnię biura w Atrium Tower do 2,237 m kw. Nowym najemcą w tym biurowcu została także firma mFinanse – część Grupy mBank – wynajmując biuro o powierzchni 200 m kw.

Kancelaria Hogan Lovells doradzała mBank S.A. przy ustanowieniu programu i emisji obligacji przez BBI Development S.A.

Kancelaria Hogan Lovells doradzała mBank S.A., pełniącemu rolę Agenta Emisji, Dealera, Agenta ds. Płatności, Depozytariusza, Agenta Kalkulacyjnego oraz Agenta Technicznego, przy ustanowieniu programu emisji obligacji do kwoty 110.000.000 zł oraz emisji obligacji trzyletnich o łącznej wartości nominalnej wynoszącej 40.300.000 zł przez BBI Development S.A.

Nieznaczny spadek dynamiki płac w lutym

2018/03/18 Raporty i opracowania 
Zgodnie z opublikowanymi dziś danymi GUS, nominalna dynamika wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób zmniejszyła się w lutym do 6,8% r/r z 7,3% w styczniu, kształtując się poniżej naszej prognozy zgodnej z konsensem rynkowym (7,3%). W ujęciu realnym, po skorygowaniu o zmiany cen, wynagrodzenia w firmach wzrosły w lutym o 5,4% r/r wobec 5,3% w styczniu.