AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Nowa ekspertka od fuzji i przejęć dołącza do zespołu Taylor Wessing w Warszawie

W czerwcu 2017 roku do zespołu Corporate/M&A Taylor Wessing w Warszawie dołączyła nowa prawniczka dr Anna Rataj, LL.M., LL.M., obejmując stanowisko Senior Associate.

Francusko-Polska Izba Gospodarcza współpracuje z Instytutem Badań Edukacyjnych

2017/06/25 CCIFP poleca 
Francusko-Polska Izba Gospodarcza współpracuje z Instytutem Badań Edukacyjnych przy realizacji projektu „Wspieranie realizacji I etapu wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na poziomie administracji centralnej oraz instytucji nadających kwalifikacje i zapewniających jakość nadawania kwalifikacji” realizowanego przez Instytut w ramach PO WER, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Fraikin i IVECO znowu razem na trasie Tour de Pologne

Jak mówi sportowe przysłowie, zwycięskiego składu się nie zmienia. Właśnie dlatego na trasę tegorocznego kolarskiego wyścigu Tour de Pologne Fraikin po raz drugi wyruszy wraz z firmą IVECO.

Wyłudzenia internetowe. Środki prawnej ochrony z perspektywy karnej i cywilnej

2017/06/25 Raporty i opracowania 
Internet opanował nasze życie prywatne i zawodowe. Dotyczy to w szczególności handlu międzynarodowego, gdzie znakomita większość transakcji jest obecnie zawierana i realizowana przy użyciu poczty elektronicznej. Oczywistym zaletom związanym z przyśpieszeniem i odformalizowaniem obrotu towarzyszą jednak zagrożenia, z których przedsiębiorcy czasem nie zdają sobie sprawy, a czasem je bagatelizują.

Czy pracownicom w ciąży, zatrudnianym przez agencję pracy tymczasowej na zlecenie, przysługują świadczenia macierzyńskie?

2017/06/25 Raporty i opracowania 
„Jestem obecnie w 8 miesiącu ciąży, nie ukończyłam jeszcze 26 roku życia. Zatrudniona jestem jako studentka od 6 lat przez Agencję pracy tymczasowej w jednej firmie. Umowa zlecenie przedłużana jest co 3 miesiące. Czy coś się zmienia w mojej sytuacji i czy mogę ubiegać się o świadczenie macierzyńskie oraz umowę do końca ciąży t.j. jeszcze przez miesiąc?”

Sposób na długą podróż? Medytacja!

Warszawa, 22.06.2017 r. Nadchodzi czas letnich wakacji i wielu godzin w drodze na wyczekiwany odpoczynek. Linie lotnicze Air France zachęcają podróżnych do niekonwencjonalnej formy wykorzystania wolnego czasu, którego pasażerowie długich lotów międzykontynentalnych mają aż nadto.

Dentons publikuje globalny przewodnik na temat rozwiązywania sporów

Kancelaria Dentons opublikowała swój pierwszy przewodnik Global Litigation and Dispute Resolution Q&A Guide, który zawiera komentarz na temat procedur rozwiązywania sporów obowiązujących w 27 krajach świata.

Międzynarodowe Targi Budowy Maszyn – zaproszenie do udziału w wydarzeniu

2017/06/22 Aktualności CCIFP 
Salon International de la construction mécanique  (pl. Międzynarodowe Targi Budowy Maszyn) to największe targi przemysłowe organizowanie w regionie Europy Centralnej.  W tym roku, 59. Edycja tego wydarzenia odbędzie się od 9. do 13. października w Centrum Wystawowym BVV w Brnie.  W 2016 roku na powierzchni prawie 43 m² wystawiło się ponad 1,7 tysiąca firm, z czego połowa przedstawicieli przyjechała z zagranicy, natomiast liczba gości przekroczyła 84 tysięcy. Zapraszamy również firmy z Polski, które za naszym pośrednictwem mogą wystawić się na Targach. 

Polska mebluje świat

2017/06/22 Raporty i opracowania 
Dzięki wysokiej jakości produktów, polska branża meblarska jest światowym liderem i osiągnęła w 2016 roku wartość produkcji wynoszącą 42 mld złotych, której ponad 90% stanowią meble eksportowane. Polskie meble znajdują się we wnętrzach mieszkań Niemców, Anglików i Czechów, jak również Amerykanów czy Brazylijczyków. Przedstawiciele firm meblarskich optymistycznie opisują obecną i przyszłą sytuację branży – aż 37% respondentów przewiduje wzrost sprzedaży w 2017 roku. Z przeprowadzonego przez firmę doradczą KPMG badania wynika, że Polacy, wybierając meble, w największym stopniu kierują się ich funkcjonalnością (88%), trwałością wykonania (87%) oraz stosunkiem jakości do ceny (84%). 

Zostały już tylko 3 miesiące na obowiązkowy audyt energetyczny

2017/06/22 Raporty i opracowania 
Tylko do 30 września 2017 r. przedsiębiorstwa mają czas na przeprowadzenie obowiązkowego audytu energetycznego, a z danych Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że pod koniec maja b.r. zaledwie 4 proc. z nich potwierdziło realizację audytu. Jak się okazuje, firmy częściej postrzegają audyt jako administracyjny obowiązek niż szansę na poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstwa. Aż 65 proc. firm nie zna form dofinansowania, jakie można uzyskać dzięki audytowi energetycznemu.