AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Zaproszenie na szkolenie: Odwrotne obciążenie w VAT dla usług budowlanych

Podczas spotkania nasi specjaliści omówią nowelizację przepisów ustawy o VAT dotyczącą obowiązku stosowania odwrotnego obciążenia dla usług budowlanych realizowanych przez podwykonawców. Pod analizę poddane zostaną problemy interpretacyjne nowych przepisów oraz praktyczne problemy wynikające z ich wejściem w życie.

Dentons kontynuuje ekspansję w Ameryce Środkowej

Największa firma prawnicza na świecie łączy się z Muñoz Global, regionalnym liderem, uruchamiając nowe biura w Kostaryce, Panamie i Gwatemali. 

Zmiany w cenach transferowych

Dział Podatkowy w Kochański Zięba i Partnerzy organizuje cykliczne śniadania podatkowe. Tym razem śniadanie dotyczące tematyki cen transferowych odbędzie się w siedzibie naszego krakowskiego biura. Dlatego chcielibyśmy skierować zaproszenie do wszystkich zainteresowanych tą tematyką osób. Podczas planowanego śniadania podatkowego omówione zostaną istotne zmiany regulacyjne obowiązujące od 1 stycznia 2017 r.  

Kancelaria White & Case doradzała funduszowi Mid Europa Partners przy sprzedaży spółki Żabka Polska S.A.

Międzynarodowa kancelaria prawna White & Case LLP doradzała funduszowi Mid Europa Partners, wiodącemu inwestorowi private equity w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej, przy sprzedaży Żabka Polska S.A. funduszom, którym doradza CVC Capital Partners.

Nowi doradcy w Taylor Wessing w Warszawie

W lutym 2017 roku do zespołu Taylor Wessing w Warszawie dołączyło dwóch ekspertów: Dr hab. Konrad Kohutek, który pełni funcję doradcy i członka zespołu Competition, EU & Trade oraz Adam Twarowski, również na stanowisku doradcy i specjalisty od zamówień publicznych. 

Zmiany w Wilanów Office Park

Uruchomienie bezpłatnego autobusu dla pracowników do stacji Metro Wilanowska, zmiana nazewnictwa budynków i rozpoczęcie prac związanych z budową nowego parkingu to kluczowe zmiany jakie w ostatnim czasie zaszły w Wilanów Office Park. Nowoczesny, składający się z dwóch biurowców o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 16 tys. m kw. kompleks zlokalizowany jest w zielonej i cichej części młodego Wilanowa.

Renault partnerem Polskiego Związku Narciarskiego

Renault Polska zostało Partnerem Oficjalnym Polskiego Związku Narciarskiego. W ramach współpracy Renault przekazuje 25 samochodów do wykorzystania na potrzeby PZN. Logo Renault znajdzie się na kombinezonach startowych zawodników w takich dyscyplinach jak skoki i biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie czy snowboard. Z samochodów Renault skorzysta m.in. kadra skoczków. Oficjalne podpisanie umowy odbyło się 21 lutego w salonie Renault Warszawa, przy ul. Puławskiej.

Pomoc publiczna: Wygrana Crido Legal przed Komisją Europejską

Kancelaria Crido Legal przy wsparciu ekspertów z Crido Taxand i GEO Renewables przekonała Komisję Europejską do prawidłowości wykorzystania środków unijnych, kwestionowaną przez Europejski Trybunał Obrachunkowy. Sprawa dotyczyła polskiej firmy z branży OZE. Pozytywny wynik polemiki beneficjenta pomocy publicznej z ETO pokazał, że przy wsparciu profesjonalnych doradców warto podejmować dyskusje z unijnymi organami.

Moda w hotelu, czyli niepowtarzalne uniformy w Mercure Kraków Stare Miasto

W Mercure Kraków Stare Miasto stroje pracowników zwracają uwagę każdego gościa. To nie tylko standardowy, elegancki ubiór pracownika czterogwiazdkowego hotelu, ale wyjątkowo przemyślana kompozycja różnych elementów, gdzie znakiem szczególnym jest regionalny motyw ludowy. Ubrania powstały na bazie projektu Anny Pirowskiej. Praca młodej artystki zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez hotel w krakowskiej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) kilka miesięcy przed otwarciem obiektu w październiku 2016 roku. 

Renault e.dams wygrywa wyścig ePrix w Buenos Aires

Po bardzo pewnej i dojrzałej jeździe Sébastiena Buemiego zespół Renault e.dams wygrał trzeci wyścig ePrix Mistrzostw FIA Formuły E na torze Puerto Madero w Buenos Aires. To trzecie z kolei zwycięstwo tego kierowcy oraz szóste z kolei zwycięstwo zespołu, który dzięki temu ma już 12 zwycięstw na 24 wyścigi rozegrane od momentu inauguracji serii ePrix, a więc 50% skuteczności. Drugi z kierowców, Nico Prost, przyjechał na czwartym miejscu po walce na całym dystansie z Lucasem di Grassi. W ten sposób Nico utrzymał nieprzerwaną passę punktowanych wyścigów w tym sezonie, zapoczątkowaną podczas wyścigu w Long Beach, w kwietniu 2016 roku, kiedy to po raz ostatni nie udało mu się wywalczyć punktów.