AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

W 2017 roku wartość transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej pobiła rekord, osiągając po raz pierwszy w historii 13 mld euro

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podsumowuje rekordowy 2017 rok na rynku nieruchomości komercyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

FM Logistic: zmiana na stanowisku dyrektora generalnego

Dyrektor Generalny FM Logistic na Europę Centralną– Piotr Sukiennik – podjął decyzję o rezygnacji z zajmowanego stanowiska z początkiem lutego br. Zarząd Grupy FM Logistic zdecydował się powierzyć tę funkcję Panu Danielowi Franke.

Joanna Stygar nowym partnerem Mazars w Polsce

Do grona Partnerów Mazars w Polsce dołączyła Joanna Stygar, obejmując stanowisko Partnera Lokalnego. Związana z firmą od ponad 10 lat, dotychczas pełniła funkcję Dyrektora w Dziale Audytu i Koordynatora German Desk.

Branża dziecięca w rozkwicie – KIDS’ TIME 2018

Na przełomie ośmiu ostatnich lat Kids’ Time zyskał miano największej wystawy branży dziecięcej w Europie Środkowo – Wschodniej i jednej z najważniejszych na świecie. Targi organizowane są w formule Business to Business. Tegoroczna edycja odbędzie się od 21 do 23 lutego w Targach Kielce.

W piątek 9 lutego, w hotelu Sofitel Warsaw Victoria, odbyła się doroczna Gala Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP)

Motywem przewodnim w tym roku był francuski szampan. Eleganza Palace jako Partner wspierający miała zaszczyt zaprezentować w pierwszej części pokazów artystycznych Duo Acrodreams. 

Carrefour promuje zdrowie w centrach handlowych

Carrefour Polska, właściciel i zarządca sieci centrów handlowych, zachęca klientów do troski o zdrowie. Podczas szeregu różnorodnych spotkań edukacyjnych zaplanowanych w bieżącym roku, klienci dowiedzą się między innymi, jak zapobiegać chorobom serca czy zadbać o higienę jamy ustnej najmłodszych.

Najlepszy rok w historii Grupy Renault – kolejny rekord sprzedaży, obrotów, marży operacyjnej i wyniku netto

Wzrost sprzedaży o 8,5% do poziomu 3,76 miliona samochodów. Wzrost obrotów Grupy o 14,7% do 58,77 miliarda euro. Bez uwzględnienia konsolidacji AwtoWAZ, obroty wzrosły o 9,4%(1)). Marża operacyjna Grupy zamknęła się kwotą 3,854 miliona euro, co stanowi 6,6% przychodów. Bez uwzględnienia konsolidacji AwtoWAZ, marża operacyjna wzrosła o 15,8% do poziomu 3,799 miliarda euro (6,8% obrotów w porównaniu do 6,4% w 2016 roku). Wynik na działalności operacyjnej Grupy wyniósł 3,806 miliarda euro (+15,9%) w porównaniu do 3,283 miliarda euro w 2016 roku. Wynik netto wyniósł 5,210 miliarda euro (+47,1%) w porównaniu do 3,543 miliarda euro poprzednio. Bez uwzględnienia przychodów nadzwyczajnych Nissana wynik netto wynosi 4,189 miliarda euro (+18,2%). Dodatni free cash flow operacyjny w sektorze samochodowym w wysokości 945 milionów euro.

W 2017 roku EFL finansował co siódme auto elektryczne w Polsce

W 2017 roku Polacy kupili 1068 samochodów elektrycznych (+88% r/r), z czego 439 stanowiły auta całkowicie elektryczne, a 585 to hybrydy plug-in – wynika z raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. EFL w tym czasie sfinansował zakup 147 aut elektrycznych, z baterią i hybryd plug-in, co daje firmie niemal 14% udział w rynku. Co więcej, leasingodawca jest również liderem w finansowaniu Tesli w Polsce.

Ekskluzywna kolacja z wyróżnionym Gwiazdką Michelin szefem kuchni Raoulem Reichrath już w ten weekend

To właśnie dla prawdziwych pasjonatów dobrego jedzenia powstał The Plus Club. The Plus Club to nie tylko łatwa w obsłudze aplikacja do rezerwowania restauracji, ale również organizowane przez nas wyjątkowe wydarzenia dla członków, takie jak ekskluzywna kolacja z wyróżnionym Gwiazdką Michelin szefem kuchni Raoulem Reichrath już w ten weekend (17-18.02) w restauracji Endorfina Foksal.

Sanofi uhonorowana certyfikatem Top Employer 2018

Firma Sanofi otrzymała certyfikat Top Employer 2018 przyznany przez Top Employers Institute. Certyfikat Top Employer stanowi wyraz uznania za starania Sanofi na rzecz wypracowania rzetelnej i spójnej strategii zorientowanej na pracowników, a co za tym idzie dołączenie do grona firm oferujących wyjątkowe warunki pracy.