AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Bal Francuski uświetnił obchody 14 lipca w Polsce

2017/07/19 Aktualności CCIFP 
14 lipca, w piątek, odbył się tradycyjny Bal Francuski organizowany przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą. Już po raz dwunasty ponad 1600 gości mogło świętować rocznicę zdobycia Bastylii. Nie zabrakło francuskiej kuchni, wina, doskonałej atmosfery francuskiej zabawy. 

Turniej Golfowy o Puchar CCIFP zakończony

2017/07/12 Aktualności CCIFP 
Zespół Francji, pod przewodnictwem kapitana Ambasadora Francji Pierre Levy nie dał szans drużynie Europy, której kapitanem był Timothy Corcoran (Irlandia). W bardzo przyjemnej, towarzyskiej atmosferze i przy sprzyjającej pogodzie odbył się kolejny mecz golfowy na polu First Warsaw Golf. Tradycja tych spotkań jest kontynuowana od wczesnych lat 90-tych. Po zakończeniu zawodów zawodnicy spożyli zasłużony posiłek przy wspólnym stole, a od godziny 20 uczestnicy wraz z rodzinami wzięli udział w uroczystej kolacji połączonej z wręczeniem nagród, zorganizowanej w rezydencji Ambasadora Francji Jego Ekscelencji Pana Pierre Levy. Głównym partnerem wydarzenia była Francusko-Polska Izba Gospodarcza, a nagrody ufundowała firma Marie Brizard Wine & Spirits Polska.

Dziękujemy za udział w Święcie Francji

2017/07/11 Aktualności CCIFP 
Park Skaryszewski przez całą niedzielę mienił się kolorami Francji. Tegoroczna, szósta już edycja Święta Francji, po raz kolejny przyciągnęła rekordową liczbę odwiedzających. Przez cały dzień, kilkanaście tysięcy ludzi odwiedziło francuskie miasteczko, spędzało czas na stoiskach wystawców uczestnicząc w licznych animacjach, a także mogło skorzystać z rozrywek i animacji przygotowanych na scenie przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą i jej partnerów.

Międzynarodowe Targi Budowy Maszyn – zaproszenie do udziału w wydarzeniu

2017/06/22 Aktualności CCIFP 
Salon International de la construction mécanique  (pl. Międzynarodowe Targi Budowy Maszyn) to największe targi przemysłowe organizowanie w regionie Europy Centralnej.  W tym roku, 59. Edycja tego wydarzenia odbędzie się od 9. do 13. października w Centrum Wystawowym BVV w Brnie.  W 2016 roku na powierzchni prawie 43 m² wystawiło się ponad 1,7 tysiąca firm, z czego połowa przedstawicieli przyjechała z zagranicy, natomiast liczba gości przekroczyła 84 tysięcy. Zapraszamy również firmy z Polski, które za naszym pośrednictwem mogą wystawić się na Targach. 

Turniej golfowy Francja – Europa o Puchar CCIFP

Zapraszamy do udziału w Turnieju golfowym Francja - Europa o Puchar Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP). Wydarzenie odbędzie się 7.07.2017 na polu golfowym w Rajszewie.

[zdjęcia] O inwestycjach zagranicznych w Małopolsce rozmawiali inwestorzy, władze lokalne i regionalne oraz media

2017/06/14 Aktualności CCIFP 
W dniu 8 czerwca 2017 podczas spotkania połączonego z debatą z udziałem przedstawicieli zagranicznych inwestorów, władz lokalnych i regionalnych oraz mediów zaprezentowany został raport na temat bezpośrednich inwestycji zagranicznych i ich wpływu na gospodarkę Małopolski. Kluczową rolę w tworzeniu pozytywnego klimatu inwestycyjnego mają poszczególne polskie regiony. Na przykładzie Województwa Małopolskiego zaprezentowane zostały regionalne inteligentne specjalizacje i ich wpływ na potencjał inwestycyjny.

Nowy Zarząd Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej

2017/06/08 Aktualności CCIFP 
Jest nam miło poinformować, że na wczorajszym posiedzeniu Rady Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej został wybrany nowy Zarząd naszej organizacji. W jego skład weszli:

Już ponad połowa firm odnosi korzyści z prowadzonych działań CSR – kluczowe wnioski z II edycji badania CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej

2017/06/07 Aktualności CCIFP 
Na wtorkowym RDV biznesu, które odbyło się w Domu Innowacji Społecznych - Marzyciele i Rzemieślnicy, zaprezentowany został raport z drugiej edycji badania CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej. W spotkaniu uczestniczyło blisko 100 reprezentantów firm stowarzyszonych w CCIFP.

Inwestycje zagraniczne w Wielkopolsce – podsumowanie debaty z udzialem samorządowców i firmy Safege

2017/06/05 Aktualności CCIFP 
1 czerwca, w Poznaniu, odbyła się kolejna debata na temat wpływu inwestycji zagranicznych na rozwój polskiej gospodarki organizowana przez izby: francuską, skandynawską, holenderską, belgijską i brytyjską. W debacie na temat możliwości inwestycyjnych w regionie, z udziałem przedstawicieli samorządu, uczestniczyli również przedstawiciele firm. Inwestorów francuskich reprezentowała Pani Monika Tałałaj z firmy Safege.

Znamy już finalistów Konkursu Piosenki Francuskiej 2017!

2017/06/02 Aktualności CCIFP 
  Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zgłosili się na przesłuchania półfinałowe i gratulujemy finalistom. Oto  finaliści V Konkursu Piosenki Francuskiej, którzy zaśpiewają na scenie głównej Święta Francji 9-go lipca: Karolina Bogacka, « Maman » Louane,...