AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Nowa interpretacja Ministerstwa Finansów dotycząca zmian w ustawie o podatku dochodowym zgodna z postulatami CCIFP

2018/04/25 Aktualności CCIFP 
24 kwietnia na stronie Ministerstwa Finansów opublikowano wyjaśnienia dotyczące zasad stosowania limitu odliczalności wydatków na usługi niematerialne oraz opłaty licencyjne (poniżej). Nowa interpretacja uwzględnia propozycje Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej wypracowane w trakcie konsultacji i przekazane do Ministerstwa.

Joanna Jaroch-Pszeniczna, Wicedyrektor CCIFP opowiadała dlaczego warto się uczyć języka francuskiego

2018/04/24 Aktualności CCIFP 
12 kwietnia br. w ramach wspólnej inicjatywy ambasad Francji, Niemiec i Hiszpanii, odbyło się seminarium pt. „Dlaczego warto wprowadzić nauczanie dwujęzyczne i jak to zrobić?”. W panelu poświęconym językowi francuskiemu udział wzięła członkini sieci France Alumni Pologne, adw. Aleksandra Stępniewska, wspólniczka w kancelarii Wardyński i Wspólnicy sp. k. Opowiedziała o tym, jak zaczęła się uczyć języka francuskiego i jaką rolę odgrywa on dziś w jej pracy zawodowej. Natomiast perspektywy rozwoju biznesu i zatrudnienia dla osób francuskojęzycznych przedstawiła Joanna Jaroch-Pszeniczna, wicedyrektor Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Zaproszenie na Investment Forum & Awards Gala

Executive Club ma zaszczyt zaprosić Członków Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej na IX edycję Investment Forum & Awards Gala, Finansowanie – Kapitał – Inwestycje, 8 maja, Hotel Regent w Warszawie

Projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) – konferencja uzgodnieniowa w Ministerstwie Finansów

Przedstawiciel CCIFP, Paulina Zawadzka-Filipczyk z Kancelarii RACZKOWSKI PARUCH, wzięła udział w dniu 16 kwietnia 2018 r w  konferencji uzgodnieniowej w Ministerstwie Finansów. Spotkanie dotyczyło projektu ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) z dnia 8 lutego 2018 roku,...

Fotorelacja z Pawilonu francuskiego na Targach CSR

2018/04/13 Aktualności CCIFP 
Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność w Pawilonie francuskim podczas VII edycji targów CSR! W ciągu całego dnia Targi CSR odwiedziło ponad 2500 osób. Francuski pawilon 2018 tworzyły następujące firmy: Antalis Poland Sp.z o.o., ATDI Sp. z o.o., BANK BGŻ BNP PARIBAS, BUREAU VERITAS...

Polska druga po Czechach. Firmom brakuje pracowników

2018/04/12 Aktualności CCIFP 
Przewagi Polski w optyce inwestorów zagranicznych to członkostwo w UE, jakość kadr, dostępność poddostawców oraz coraz lepsza infrastruktura. Niestety, firmy zagraniczne operujące w Polsce podkreślają, że dostępność wykwalifikowanych pracowników wyraźnie maleje. 90% inwestorów mówi jednak, że ponownie zainwestowałoby w Polsce. To wynik wysoki, choć o 5,5 pkt. proc. gorszy niż w ub.r. W tegorocznym rankingu atrakcyjności inwestycyjnej państw europejskich Polska zajmuje drugą pozycję po Czechach – wynika z 13. edycji Ankiety Koniunkturalnej Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, przeprowadzonej we współpracy z trzynastoma izbami bilateralnymi w Polsce, zrzeszonymi w International Group of Chambers of Commerce. W badaniu udział wzięło 300 firm zagranicznych operujących w Polsce oraz łącznie ok. 1700 w Europie.

Dołącz do sygnatariuszy Deklaracji Odpowiedzialnego Biznesu CCIFP

2018/04/12 Aktualności CCIFP 
Blisko 100 firm stowarzyszonych, zaangażowanych w działania CSR podpisało Deklarację Odpowiedzialnego Biznesu Francusko Polskiej Izby Gospodarczej. Czekamy na kolejne firmy, które chcą dołączyć do tego grona. Dokument jest zobowiązaniem i potwierdzeniem, że Państwa firma zarządzana jest zgodnie z zasadami transparentności, etyki, poszanowania dla człowieka i zasobów naturalnych.

Oglądaj transmisję z 7. Targów CSR

12 kwietnia na PGE Narodowym odbywa się największe w Polsce wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu. Targi CSR są transmitowane na kanałach Forum Odpowiedzialnego Biznesu na YouTube oraz Facebooku. Dzięki temu wszyscy mogą śledzić panele dyskusyjne oraz poznać dobre praktyki CSR wystawców (WSTĘP WOLNY, GODZ. 9 - 17).

1% podatku dla fundacji – wspierajmy razem!

2018/04/06 Aktualności CCIFP 
Do końca kwietnia mogą Państwo wypełniając deklarację podatkową przekazać 1% swojego podatku na cele dobroczynne. Francusko-Polska Izba Gospodarcza zachęca do wsparcia fundacji i organizacji pożytku publicznego, które związane są z naszymi firmami stowarzyszonymi.

15 paneli dyskusyjnych i warsztatów o odpowiedzialnym biznesie. Znamy program części konferencyjnej 7. Targów CSR

12 kwietnia na PGE Narodowym eksperci, przedstawiciele firm i administracji oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką społecznej odpowiedzialności wspólnie zastanowią się nad rolą współpracy w [społecznie odpowiedzialnym] biznesie. Ważnym elementem Targów CSR jest część konferencyjna, w ramach której zaplanowano 15 paneli dyskusyjnych i warsztatów z udziałem  m.in. Roberta Korzeniowskiego (UNICEF), Andżeliki Możdżanowskiej (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju), Michała Szułdrzyńskiego (Rzeczpospolita) i Ester Barrajon (CSR Europe).