AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Jak skutecznie renegocjować umowy najmu

2017/05/24 Raporty i opracowania 
Czy podczas renegocjacji można zaoszczędzić? I ile – 10, 20 czy 40%? Czy przy okazji rozmów z obecnym wynajmującym można podnieść standard wynajmowanej powierzchni? Zasada jest prosta – im lepiej przygotujemy się do rozmów z obecnym wynajmującym, tym skuteczniejsze będą nasze działania i lepszy wynik renegocjacji – radzi Joanna Sinkiewicz, Partner, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów i Reprezentacji Najemców, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych Cushman & Wakefield.

Znak towarowy i firma – różnice i podobieństwa

2017/05/24 Raporty i opracowania 
Zasadniczo przy rozstrzyganiu spraw dotyczących kolizji znaku towarowego i firmy decydujące znaczenie ma, kto pierwszy używał danego oznaczenia. Istotne będzie także uwzględnienie rzeczywistego przedmiotu prowadzonej działalności gospodarczej.

Ograniczenia odpowiedzialności solidarnej inwestora

2017/05/24 Raporty i opracowania 
Odpowiedzialność solidarna inwestora za zapłatę wynagrodzenia podwykonawców jest niezwykle surowa. Warto więc zwrócić uwagę na łagodzące ten reżim rozwiązania ustawowe (roszczenie regresowe inwestora, przedmiotowe i kwotowe ograniczenie odpowiedzialności wprowadzane nowelizacją Kodeksu cywilnego) oraz dopuszczalne postanowienia umowne.

Techniczne aspekty CV w IT

2017/05/24 Raporty i opracowania 
CV jest wizytówką kandydata, która decyduje o jego udziale w procesie rekrutacji. Dotyczy to również specjalistów IT, którzy mimo bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy, wciąż muszą konkurować o najciekawsze oferty. Stosowanie się do ogólnych zasad tworzenia CV oraz zamieszczenie informacji poświadczających wiedzę i doświadczenie w IT mogą zwiększyć szansę kandydata na zdobycie wymarzonej pracy.

Publikacja Minutes FOMC w centrum uwagi polskiego rynku długu

2017/05/23 Raporty i opracowania 
W ubiegłym tygodniu rentowności polskich benchmarkowych obligacji 2-letnich obniżyły się do poziomu 1,963 (spadek o 2pb), obligacji 5-letnich nie zmieniły się w porównaniu do poziomu sprzed dwóch tygodni i wyniosły 2,795, a obligacji 10-letnich zwiększyły się do poziomu 3,347 (wzrost o 2pb).

Wzrost ryzyka politycznego w USA negatywny dla złotego

2017/05/23 Raporty i opracowania 
W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN spadł do 4,1908 (umocnienie złotego o 0,5%).

Czy Brexit wymusi reorientację polskiego eksportu ?

2017/05/23 Raporty i opracowania 
W scenariuszu bazowym zakładamy, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, do czasu podpisania ewentualnej umowy o wolnym handlu ich relacje handlowe będą definiowane przez zasady wynikające z członkostwa Wielkiej Brytanii oraz pozostałych krajów unijnych w WTO (por. MAKROmapa z 15.05.2017). Poniżej przedstawiamy analizę wpływu realizacji naszego scenariusza na marże ze sprzedaży w poszczególnych polskich branżach eksportowych.

Kolejna edycja „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe” szansą dla innowacyjnych firm

2017/05/23 Raporty i opracowania 
Ruszyła rejestracja do tegorocznej edycji „Deloitte Technology Fast 50 CE”, rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. Promujący innowacyjność program, do którego mogą się zgłaszać zarówno firmy o ugruntowanej pozycji na rynku jak i te, które rozpoczęły działalność stosunkowo niedawno, od osiemnastu lat organizuje firma doradcza Deloitte. Nowym elementem rankingu jest nagroda Most Disruptive Innovation, przyznawana spółkom, których produkty lub usługi mają potencjał, by wywrzeć największy wpływ na rynek. Termin rejestracji upływa 31 lipca. Wyniki Deloitte Technology Fast 50 CE zostaną ogłoszone w październiku tego roku.

Lekkie spowolnienie wzrostu sprzedaży

2017/05/23 Raporty i opracowania 
Zgodnie z opublikowanymi dzisiaj danymi GUS liczona w cenach bieżących sprzedaż detaliczna w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 osób wzrosła w kwietniu o 8,1% r/r wobec 9,7% w marcu, co było nieznacznie powyżej naszej prognozy (8,0%) i poniżej konsensusu rynkowego (8,9%).

Anomalie pogodowe ograniczyły aktywność w budownictwie

2017/05/23 Raporty i opracowania 
Według danych GUS produkcja budowlano-montażowa zwiększyła się w kwietniu o 4,3% r/r wobec wzrostu o 17,2% w marcu. Po oczyszczeniu z wpływu czynników sezonowych produkcja w budownictwie spadła o 1,2% m/m.