AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

EFL inspiruje, jak zostać Najlepszym Pracodawcą

EFL został laureatem pierwszej edycji konkursu„Inspiratorzy Biznesu: Najlepszy Pracodawca”. Leasingodawca został wyróżniony za zbudowanie stabilnej marki pracodawcy w oparciu o liczne działania zwiększające komfort pracy oraz umożliwiające rozwój pracowników. Prestiżowym tytułem, który przyznaje agencja informacyjna Newseria, zostało wyróżnionych 10 firm.

Webinarium BGŻ BNP Paribas: Split Payment

2018/04/26 CCIFP poleca 
Zapraszamy na kolejne webinarium, które odbędzie się 8 maja o godzinie 10:00. Tematem warsztatu będzie Split Payment - aspekty prawno-podatkowe oraz operacyjne (obsługa Bankowa). Szkolenie poprowadzą: Kinga Baran Doradca Podatkowy, Dyrektor Działu Doradztwa Podatkowego w Mazars oraz Jacek Jackowski  Dyrektor Departamentu Produktów Cash Management, Implementacji oraz Bankowości Elektronicznej Banku BGŻ BNP Paribas. Podczas warsztatu nasi eksperci wyjaśnią co to jest split payment, jakie są szanse i zagrożenia związane z mechanizmem podzielonej płatności oraz jak będzie on działać w systemach bankowych.

Marta Gadomska-Gołąb i dr Aleksandra Kunkiel-Kryńska w Radzie Ekspertów „Koalicji 5 frakcji” – akcji na rzecz zwiększenia poziomu zbiórki selektywnej w Polsce

„Koalicja 5 frakcji” to pierwsza międzysektorowa inicjatywa rozwiązująca w sposób systemowy problem jakościowej zbiórki surowców u źródła. Została zainaugurowana 12 kwietnia 2018 r. Spójny system praktycznych narzędzi i edukacji w zakresie właściwego segregowania odpadów do pięciu pojemników łączy wysiłki biznesu, samorządów, NGO oraz konsumentów. Do Rady Ekspertów Koalicji zaproszone zostały Marta Gadomska-Gołąb i dr Aleksandra Kunkiel-Kryńska, partnerzy kierujący praktyką Consumer Product Compliance & Life Sciences w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland.

Wierzbowski Eversheds Sutherland reprezentowała Polski Związek Pracodawców Budownictwa w wygranej sprawie przed KIO

Kancelaria Wierzbowski Eversheds Sutherland reprezentowała przed Krajową Izbą Odwoławczą Polski Związek Pracodawców Budownictwa w sprawie odwołania złożonego przez PZPB w przetargu na zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych i pogłębiarskich w ramach modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin, prowadzonym przez Skarb Państwa – Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie. Z ramienia kancelarii PZPB reprezentował adwokat Witold Sławiński z zespołu technologii przemysłowych.

Zmieniające się trendy w podróżowaniu wpływają na producentów samochodów

2018/04/26 Raporty i opracowania 
Zgodnie z aktualnymi trendami na rynku transportowym zmniejsza się zapotrzebowanie konsumentów na posiadanie aut na własność. Wynika to z faktu, iż rynek w dużych aglomeracjach miejskich jest w coraz większym stopniu przejmowany przez transport rozumiany jako element tzw. szerszej usługi mobilnościowej. Rosnące znaczenie usług związanych z przemieszczaniem się stanowi dla producentów aut wyzwanie związane z koniecznością stałej analizy przekształcającego się rynku oraz dostosowaniem do zmieniających się preferencji konsumenckich w zakresie podróżowania. Zmiany te szczególnie w zakresie przyszłości rynku samochodów autonomicznych koncentrują się w szczególności w obrębie transportu krajowego czy regionalnego, lecz już na poziomie pojedynczych, różniących się od siebie, aglomeracji miejskich.

Nowa interpretacja Ministerstwa Finansów dotycząca zmian w ustawie o podatku dochodowym zgodna z postulatami CCIFP

2018/04/25 Aktualności CCIFP 
24 kwietnia na stronie Ministerstwa Finansów opublikowano wyjaśnienia dotyczące zasad stosowania limitu odliczalności wydatków na usługi niematerialne oraz opłaty licencyjne (poniżej). Nowa interpretacja uwzględnia propozycje Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej wypracowane w trakcie konsultacji i przekazane do Ministerstwa.

Dentons po raz siódmy z rzędu numerem 1 w rankingu kancelarii prawniczych Rzeczpospolitej

Kancelaria zdobyła pozycję lidera w dwóch kluczowych kategoriach – pod względem liczby adwokatów i radców prawnych oraz według liczby prawników ogółem.

Wszystko o drogach czyli Autostrada Polska 2018

Systemy zarządzania ruchem, nowoczesne maszyny potrzebne do budowy i utrzymania dróg oraz grono uznanych specjalistów – tak przedstawiają się tegoroczne XXIV Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, które odbędą się w dniach 8-10 maja w Targach Kielce.

Nowe targi Fashion for Kids już w czerwcu

Branża tekstyliów dziecięcych bogatsza o nowe wydarzenie w Targach Kielce Już niebawem w kalendarzu kieleckiego ośrodka wystawienniczo – kongresowego zadebiutuje kolejne wydarzenie. Premierowe targi Fashion for Kids, dedykowane branży dziecięcej, odbędą się od 28 do 29 czerwca 2018.

Blisko 90% Polaków pozytywnie ocenia przepisy wprowadzane przez RODO

2018/04/24 Raporty i opracowania 
Raport KPMG w Polsce pt. „Zarządzanie doświadczeniami klienta (CX) w erze RODO – jak Polacy dbają o ochronę informacji o sobie?”.