AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Kancelaria Hogan Lovells doradzała Grupie Gothaer przy sprzedaży Gothaer Towarzystwa Ubezpieczeń S.A.

Prawnicy Hogan Lovells z biur w Dusseldorfie oraz Warszawie doradzali Grupie Gothaer (Gothaer Finanzholding AG) przy sprzedaży 100% akcji Gothaer Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. na rzecz Vienna Insurance Group AG (Wiener Versicherungs Gruppe - VIG).

Efekty statystyczne wsparły dynamikę sprzedaży detalicznej

2018/06/21 Raporty i opracowania 
Zgodnie z opublikowanymi dzisiaj danymi GUS sprzedaż detaliczna w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 osób zwiększyła się w maju w cenach bieżących o 7,6% r/r wobec wzrostu o 4,6% r/r w kwietniu, co było powyżej konsensusu rynkowego (6,6%) i poniżej naszej prognozy (8,8%). Dynamika sprzedaży liczonej w cenach stałych wzrosła w maju do 6,1% r/r wobec 4,0% w kwietniu.

Cushman & Wakefield wprowadza usługę Design & Build (D&B) w Polsce

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield rozbudowała dział Project & Development Services o nową platformę Design & Build (D&B), którą w Europie Środkowo-Wschodniej kieruje Glyn Evans z praskiego biura firmy. Za nową linię usług w Polsce odpowiada Andrew Frizell, Partner i dyrektor działu Project Management na region Europy Środkowo-Wschodniej, którego wspiera w tej roli Glyn Evans.

Nowe targi Fashion for Kids już w czerwcu

Branża tekstyliów dziecięcych bogatsza o nowe wydarzenie w Targach Kielce. Już niebawem w kalendarzu kieleckiego ośrodka wystawienniczo – kongresowego zadebiutuje kolejne wydarzenie. Premierowe targi Fashion for Kids, dedykowane branży dziecięcej, odbędą się od 28 do 29 czerwca 2018.

Zmienia się rola CFO w bankach

2018/06/20 Raporty i opracowania 
Podmioty z sektora finansowego, podobnie jak fintechy stoją w obliczu zmian związanych z technologiami cyfrowymi. Digitalizacja, automatyzacja, sztuczna inteligencja, czy przetwarzanie danych w chmurze to zagadnienia, które bardzo szybko wkraczają do sektora finansowego i banków. Jednocześnie ewoluuje też rola i znaczenie dyrektorów finansowych w organizacjach. Coraz większą wagę przykłada się do działań strategicznych, definiujących kierunki rozwoju banku. CFO zaczyna być postrzegany jako „drugi pilot” jednostki kierowanej przez CEO w roli kapitana. Od dyrektorów finansowych oczekuje się również odpowiedzialności za proces transformacji organizacyjnej.

Wine & Law Tasting to nowa formuła spotkań w formie warsztatów dla przedstawicieli działów prawnych przedsiębiorstw, oferowana przez zespół postępowań sądowych kancelarii Dentons

14 czerwca w siedzibie kancelarii Dentons w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie z serii Wine & Law Tasting dla przedstawicieli działów prawnych przedsiębiorstw. Temat przewodni spotkania brzmiał: „Prawnik wewnętrzny w obliczu nowelizacji kpc. Jak zabezpieczyć interesy spółki na gruncie planowanych zmian”. 

CCC powiększa sklep w CH Sarni Stok

Znany producent i dystrybutor obuwia, firma CCC zdecydowała się na przedłużenie umowy najmu w centrum handlowym Sarni Stok w Bielsku-Białej. Ponadto, dzięki nowej umowie salon CCC zwiększy się z 700 mkw. do 1328 mkw. Dodatkowo lokal zostanie przebudowany i dostosowany do najnowszego konceptu najemcy. Za przeprowadzenie transakcji odpowiedzialna była Agnieszka Ługowska, Associate w dziale Zarządzania Nieruchomościami, Cushman & Wakefield.

Niski poziom wykorzystania ulgi B+R – firmy tracą szansę na rozwój

2018/06/20 Raporty i opracowania 
Po ponad dwóch latach obowiązywania w Polsce ulgi na badania i rozwój 35 proc. przedsiębiorstw deklaruje, że w ogóle o niej nie słyszało, a zaledwie 9 proc. badanych odliczyło ulgę za rok podatkowy 2017. Aż 45 proc. firm twierdzi, że nie prowadzi działalności badawczo-rozwojowej, choć w badaniu wzięły udział przedsiębiorstwa z branż, w których działania B+R występują najczęściej w ramach regularnie prowadzonej działalności. Firmy, które nie identyfikują działań B+R i nie korzystają z ulgi, tracą szansę na uzyskanie oszczędności, które mogą przeznaczyć na rozwój.

CEO Level Dinner w krakowskiej restauracji Albertina – FOTORELACJA

2018/06/20 Aktualności CCIFP 
W środę 13 czerwca 2018 odbyła się kolacja na Prezesów i Dyrektorów w krakowskiej restauracji Albertina. Wydarzenie miało miejsce dzięki współpracy 5 izb bilateralnych (francuskiej, hiszpańskiej, niderlandzkiej, portugalskiej, skandynawskiej i szwajcarskiej). Podczas wieczoru goście...

Produkcja przemysłowa wyraźnie powyżej oczekiwań

2018/06/19 Raporty i opracowania 
Zgodnie z danymi GUS dynamika produkcji sprzedanej przemysłu w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 osób zmniejszyła się w maju do 5,4% r/r wobec 9,3% w kwietniu, co było wyraźnie powyżej konsensusu rynkowego (3,5%) oraz naszej prognozy (4,5%).