AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

START2ACT zaproszeni do udziału w projekcie mającym na celu zmniejszenie zużycia energii oraz obniżenie kosztów

Projekt START2ACT jest finansowany w ramach programu Horyzont 2020. Celem projektu jest pomoc młodym MŚP oraz firmom typu start-up w zmniejszeniu zużycia energii oraz obniżeniu kosztów. Aby to osiągnąć, proponujemy bezpłatne doradztwo i działania szkoleniowe w dziewięciu krajach europejskich: Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Węgrzech, Polsce, Rumunii, Słowacji oraz Wielkiej Brytanii.

CCI education HUB – nowa platforma szkoleniowa on-line specjalnie dla firm stowarzyszoych w CCIFP

2017/05/25 Aktualności CCIFP 
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do korzystania z nowej platformy edukacyjnej www.cci-educationhub.com stworzonej specjalnie dla sieci izb francuskich za granicą przez CCI France International. Nowa platforma jest doskonałym uzupełnieniem stacjonarnych szkoleń i seminariów oferowanych dla Państwa przez Centrum Szkoleniowe CCIFP.

BALAJCZA organizuje warsztat na temat Chin

Jest nam miło poinformować, że w zeszłym tygodniu dla naszego stałego klienta organizowaliśmy warsztat pt. „JAK SIĘ KOMUNIKOWAĆ Z CHIŃSKIM KONTRAHENTEM - NIE ZNAJĄC JĘZYKA CHIŃSKIEGO”. 

Jak skutecznie renegocjować umowy najmu

2017/05/24 Raporty i opracowania 
Czy podczas renegocjacji można zaoszczędzić? I ile – 10, 20 czy 40%? Czy przy okazji rozmów z obecnym wynajmującym można podnieść standard wynajmowanej powierzchni? Zasada jest prosta – im lepiej przygotujemy się do rozmów z obecnym wynajmującym, tym skuteczniejsze będą nasze działania i lepszy wynik renegocjacji – radzi Joanna Sinkiewicz, Partner, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów i Reprezentacji Najemców, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych Cushman & Wakefield.

Znak towarowy i firma – różnice i podobieństwa

2017/05/24 Raporty i opracowania 
Zasadniczo przy rozstrzyganiu spraw dotyczących kolizji znaku towarowego i firmy decydujące znaczenie ma, kto pierwszy używał danego oznaczenia. Istotne będzie także uwzględnienie rzeczywistego przedmiotu prowadzonej działalności gospodarczej.

Ograniczenia odpowiedzialności solidarnej inwestora

2017/05/24 Raporty i opracowania 
Odpowiedzialność solidarna inwestora za zapłatę wynagrodzenia podwykonawców jest niezwykle surowa. Warto więc zwrócić uwagę na łagodzące ten reżim rozwiązania ustawowe (roszczenie regresowe inwestora, przedmiotowe i kwotowe ograniczenie odpowiedzialności wprowadzane nowelizacją Kodeksu cywilnego) oraz dopuszczalne postanowienia umowne.

Techniczne aspekty CV w IT

2017/05/24 Raporty i opracowania 
CV jest wizytówką kandydata, która decyduje o jego udziale w procesie rekrutacji. Dotyczy to również specjalistów IT, którzy mimo bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy, wciąż muszą konkurować o najciekawsze oferty. Stosowanie się do ogólnych zasad tworzenia CV oraz zamieszczenie informacji poświadczających wiedzę i doświadczenie w IT mogą zwiększyć szansę kandydata na zdobycie wymarzonej pracy.

Kochański Zięba & Partners zwycięską firmą doradztwa podatkowego w najbardziej prestiżowym rankingu International Tax Review’s European Tax Awards 2017

KZP zdobyła główną nagrodę w kategorii Poland Tax Firm of the Year w międzynarodowym rankingu firm doradztwa podatkowego European Tax Awards 2017 International Tax Review. Co więcej KZP była także nominowana w kategorii Transfer Pricing Firm of the Year.

Wpływ inwestycji zagranicznych na Dolnym Śląsku na wrocławskiej debacie BIZ

2017/05/24 Aktualności CCIFP 
W czwartek 18 maja odbyła się Debata BIZ we Wrocławiu, poświęcona wpływowi inwestycji zagranicznych w województwie dolnośląskim. Podczas spotkania lokalni inwestorzy, przedstawiciele władz i mediów skupiali się na sytuacji makroekonomicznej w regionie i wspólnie analizowali temat dyskusji.

Publikacja Minutes FOMC w centrum uwagi polskiego rynku długu

2017/05/23 Raporty i opracowania 
W ubiegłym tygodniu rentowności polskich benchmarkowych obligacji 2-letnich obniżyły się do poziomu 1,963 (spadek o 2pb), obligacji 5-letnich nie zmieniły się w porównaniu do poziomu sprzed dwóch tygodni i wyniosły 2,795, a obligacji 10-letnich zwiększyły się do poziomu 3,347 (wzrost o 2pb).