AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Riva Verona – kolejna realizacja Eiffage Polska Budownictwo w Krakowie

Firma Eiffage Polska Budownictwo zbuduje w Krakowie wielorodzinny budynek mieszkalny. Będzie to apartamentowiec, który nosi nazwę Riva Verona.

W 2017 roku wartość transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej pobiła rekord, osiągając po raz pierwszy w historii 13 mld euro

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podsumowuje rekordowy 2017 rok na rynku nieruchomości komercyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

FM Logistic: zmiana na stanowisku dyrektora generalnego

Dyrektor Generalny FM Logistic na Europę Centralną– Piotr Sukiennik – podjął decyzję o rezygnacji z zajmowanego stanowiska z początkiem lutego br. Zarząd Grupy FM Logistic zdecydował się powierzyć tę funkcję Panu Danielowi Franke.

Barometr EFL: małe i średnie firmy weszły w nowy rok z apetytem na wysoką sprzedaż

2018/02/21 Raporty i opracowania 
Pierwszy tegoroczny odczyt „Barometru EFL”[1]wyniósł 56,8 pkt. i jest porównywalny ze wskaźnikiem sprzed kwartału (58,2 pkt.) oraz sprzed roku (57,1 pkt.). Można więc wciąż mówić o kontynuacji pozytywnych nastrojów w sektorze MŚP. Eksperci EFL zwracają jednak uwagę na bardzo optymistyczne prognozy przedsiębiorców dotyczące sprzedaży usług i produktów. Aż 38% mikro, małych i średnich firm – dwa razy więcej niż rok temu i najwięcej od prawie 2 lat – planuje więcej sprzedawać.

Cyfryzacja zmienia przemysł transportowy i logistyczny

2018/02/21 Raporty i opracowania 
W dobie cyfryzacji przepływ danych i informacji generuje obecnie większą wartość ekonomiczną niż globalny handel dobrami fizycznymi. Duże wyzwanie w dalszym ciągu stoi przed firmami z sektora logistyki, które muszą reagować na wymagania cyfrowych konsumentów, tak jak to robią sprzedawcy internetowi. W okresie od 2010 do 2017 r. zrealizowali oni ponad trzy razy więcej inwestycji niż 10 wiodących firm logistycznych i ponad siedem razy więcej niż 10 kluczowych firm transportowych.  

Wyniki badań koniunktury w strefie euro w centrum uwagi rynku

2018/02/21 Raporty i opracowania 
W ubiegłym tygodniu 2-letnie stawki IRS zmniejszyły się do poziomu 2,01 (spadek o 1pb), 5-letnie do poziomu 2,605 (spadek o 5pb), a 10-letnie do poziomu 3,08 (spadek o 4pb).

Wstępne indeksy PMI w strefie euro pozytywne dla złotego

2018/02/21 Raporty i opracowania 
W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN spadł do 4,1583 (umocnienie złotego o 0,6%).

Wzrost apetytu na ryzyko negatywny dla franka szwajcarskiego

2018/02/21 Raporty i opracowania 
Dwa tygodnie temu doszło do silnej korekty na amerykańskiej giełdzie, a w konsekwencji również na światowych rynkach akcji.

72% firm na całym świecie nie postrzega zmian klimatu jako ryzyka finansowego

2018/02/20 Raporty i opracowania 
Zgodnie z wynikami raportu KPMG, niemal trzy czwarte firm na całym świecie (72%), o dużej bądź średniej kapitalizacji, nie wskazuje ryzyka finansowego związanego ze zmianami klimatu w swoich rocznych sprawozdaniach finansowych. Spośród firm, które dostrzegają ryzyko związane ze zmianą klimatu, jedynie 4% przedstawia swoim inwestorom analizę ich potencjalnego wpływu na kondycję finansową spółki. Zmiany klimatyczne mają największy wpływ na firmy działające w leśnictwie i przemyśle papierniczym (44%), a najmniejszy na firmy w branży ochrony zdrowia (14%).

Joanna Stygar nowym partnerem Mazars w Polsce

Do grona Partnerów Mazars w Polsce dołączyła Joanna Stygar, obejmując stanowisko Partnera Lokalnego. Związana z firmą od ponad 10 lat, dotychczas pełniła funkcję Dyrektora w Dziale Audytu i Koordynatora German Desk.