AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Mentoring Transnarodowy – zachęcamy do zapoznania się z najnowszym projektem CCIFP

Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP), we współpracy z Fundacją Przywództwo.org, proponuje program mentoringu na rzecz transnarodowego przywództwa dla członków i sympatyków Izby. W dobie « kryzysu przywództwa », odkrywamy, że w organizacjach drzemią ogromne, niewykorzystane zasoby, zamrożone brakiem pełnego, całkowitego zaangażowania zespołów. Dziś od menedżerów oczekujemy nie tylko zarządzania. Dziś potrzebujemy ludzi umiejących kreować nową rzeczywistość, zamiast reagować na dotychczasową. Potrzebujemy przywódców.

Zaproszenie na szkolenie: Odwrotne obciążenie w VAT dla usług budowlanych

Podczas spotkania nasi specjaliści omówią nowelizację przepisów ustawy o VAT dotyczącą obowiązku stosowania odwrotnego obciążenia dla usług budowlanych realizowanych przez podwykonawców. Pod analizę poddane zostaną problemy interpretacyjne nowych przepisów oraz praktyczne problemy wynikające z ich wejściem w życie.

Poprawa koniunktury w strefie euro nabiera rozpędu

2017/02/27 Raporty i opracowania 
Zagregowany indeks PMI (dla przetwórstwa i sektora usług) w strefie euro zwiększył się w lutym do 56,0 pkt. wobec 54,4 pkt. w styczniu, co jest jego najwyższym poziomem od kwietnia 2011 r.

Polski rynek długu w oczekiwaniu na wystąpienie D. Trumpa

2017/02/27 Raporty i opracowania 
W ubiegłym tygodniu rentowności polskich benchmarkowych obligacji 2- letnich zmniejszyły się do poziomu 2,21 (spadek o 3pb), obligacji 5-letnich obniżyły się do poziomu 3,113 (spadek o 8pb), a obligacji 10-letnich nie zmieniły się w porównaniu do poziomu sprzed dwóch tygodni i wyniosły 3,827.

Wystąpienie D. Trumpa może zwiększyć zmienność kursu złotego

2017/02/27 Raporty i opracowania 
W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN spadł do 4,3086 (umocnienie złotego o 0,5%).

Dentons kontynuuje ekspansję w Ameryce Środkowej

Największa firma prawnicza na świecie łączy się z Muñoz Global, regionalnym liderem, uruchamiając nowe biura w Kostaryce, Panamie i Gwatemali. 

Zmiany w cenach transferowych

Dział Podatkowy w Kochański Zięba i Partnerzy organizuje cykliczne śniadania podatkowe. Tym razem śniadanie dotyczące tematyki cen transferowych odbędzie się w siedzibie naszego krakowskiego biura. Dlatego chcielibyśmy skierować zaproszenie do wszystkich zainteresowanych tą tematyką osób. Podczas planowanego śniadania podatkowego omówione zostaną istotne zmiany regulacyjne obowiązujące od 1 stycznia 2017 r.  

Kancelaria White & Case doradzała funduszowi Mid Europa Partners przy sprzedaży spółki Żabka Polska S.A.

Międzynarodowa kancelaria prawna White & Case LLP doradzała funduszowi Mid Europa Partners, wiodącemu inwestorowi private equity w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej, przy sprzedaży Żabka Polska S.A. funduszom, którym doradza CVC Capital Partners.

Nowi doradcy w Taylor Wessing w Warszawie

W lutym 2017 roku do zespołu Taylor Wessing w Warszawie dołączyło dwóch ekspertów: Dr hab. Konrad Kohutek, który pełni funcję doradcy i członka zespołu Competition, EU & Trade oraz Adam Twarowski, również na stanowisku doradcy i specjalisty od zamówień publicznych. 

Zmiany w Wilanów Office Park

Uruchomienie bezpłatnego autobusu dla pracowników do stacji Metro Wilanowska, zmiana nazewnictwa budynków i rozpoczęcie prac związanych z budową nowego parkingu to kluczowe zmiany jakie w ostatnim czasie zaszły w Wilanów Office Park. Nowoczesny, składający się z dwóch biurowców o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 16 tys. m kw. kompleks zlokalizowany jest w zielonej i cichej części młodego Wilanowa.