AKTUALNOŚCI


 • Skontaktuj się z nami

  Mariusz Kielich

  Kierownik ds. komunikacji i PR

  tel.: +48 (22) 690 68 95

  mariusz.kielich@ccifp.pl

   

   

  Kontakt

   

Jeden przelew na własny rachunek ZUS

2017/10/19 CCIFP poleca 
Od 1 stycznia 2018 r. firmy, przedsiębiorcy, osoby samozatrudnione oraz osoby duchowne będą opłacać wszystkie składki jednym zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego.  

Bezpłatne szkolenia w ZUS

2017/10/19 CCIFP poleca 
Dyrektor I Oddziału ZUS w Warszawie, Małgorzata Zdrodowska serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia, planowane we wszystkich jednostkach Oddziału, w okresie od października do grudnia 2017 r. 

Energetyka ograniczyła wzrost produkcji

2017/10/19 Raporty i opracowania 
Zgodnie z danymi GUS dynamika produkcji sprzedanej przemysłu w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 osób zmniejszyła się we wrześniu do 4,3% r/r wobec 8,8% w sierpniu, co było poniżej konsensusu rynkowego (5,2%) i naszej prognozy (5,6%). Główną przyczyną silnego obniżenia tempa wzrostu produkcji pomiędzy sierpniem a wrześniem była niekorzystna różnica w liczbie dni roboczych (w sierpniu br. liczba dni roboczych była taka sama jak w 2016 r., podczas gdy w wrześniu br. była ona o 1 mniejsza niż przed rokiem). Po oczyszczeniu z wpływu czynników sezonowych produkcja przemysłowa zmniejszyła się we wrześniu o 1,2% m/m.

Kolejny spadek cen masła na aukcji GDT

2017/10/19 Raporty i opracowania 
Wczoraj odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global Dairy Trade (GDT) w Nowej Zelandii. Indeks cen GDT zmniejszył się na niej do 1 039 pkt. wobec 1 050 pkt. na poprzedniej aukcji, przeprowadzonej 17 października br. (spadek o 1,0%), co było nieznacznie powyżej oczekiwań rynku przybliżanych kontraktami terminowymi na pełne mleko w proszku, odtłuszczone mleko w proszku oraz bezwodny tłuszcz mleczny na giełdzie w Nowej Zelandii.

Osobistości ze świata designu i sztuki w Renault Home

Robert Konieczny, Krystian Kowalski, Krystyna Łuczak-Surówka i Lidia Popiel odwiedzili stoisko Renault na targach Warsaw Home, gdzie podziwiali samochód koncepcyjny Renault Trezor oraz ideę Renault Home – domu, którego przedłużeniem jest auto. 

Wierzbowski Eversheds Sutherland z wyróżnieniem dla praktyki bankowości, M&A oraz energetyki

W rankingu IFLR 1000 na rok 2018 zostały wyróżnione trzy zespoły kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland: bankowość, fuzje i przejęcia oraz energetyka. Indywidualne rekomendacje otrzymali: Ewa Szlachetka oraz Krzysztof Feluch. 

Well-being liderów i pracowników firm – relacja z warszawskiej konferencji

2017/10/19 CCIFP poleca 
Dnia 3 października 2017 w hotelu Sound Garden w Warszawie odbyła się pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja w obszarze well-being dla liderów i pracowników firm pt. „Well-Being w Biznesie”, której patronem była m.in. Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa. 

Obniżenie dynamiki wynagrodzeń we wrześniu

2017/10/19 Raporty i opracowania 
Zgodnie z opublikowanymi dziś danymi GUS, nominalna dynamika wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób zmniejszyła się we wrześniu do 6,0% r/r wobec 6,6% w sierpniu, kształtując się poniżej naszej prognozy (6,9%) i konsensusu rynkowego (6,2%). 

Samochody elektryczne: Grupa Renault nabyła udziały w Jedlix, startupie specjalizującym się w inteligentnym ładowaniu akumulatorów trakcyjnych

Grupa Renault nabyła 25% udziałów w Jedlix, holenderskim startupie specjalizującym się w inteligentnym ładowaniu akumulatorów trakcyjnych, czyli tzw. smart chargingu. Renault we współpracy z Jedlix wprowadza do oferty nową aplikację na smartfony pod nazwą „Z.E Smart Charge”.

CCIFP podczas Tygodnia Odpowiedzialnego Biznesu – rejestracja

2017/10/18 Aktualności CCIFP 
Już 24 października startuje Tydzień Odpowiedzialnego Biznesu 2017. Podczas tegorocznego Tygodnia odbędzie się 5 inspirujących konferencji w 5 miastach, a w ich ramach panele dyskusyjne, prezentacje eksperckie i ciekawe case’y. W każdym mieście zróżnicowany, bogaty merytorycznie program.